Skocz do zawartości

Nanolex Premium Glass Sealant


mar_1981

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki uprzejmości Kuby (PRO) zostałem posiadaczem Nanolex Premium Glass Sealant.

Wg. producenta:

"środek ten został zaprojektowany aby zapobiec osadzaniu sie na szybach aut takich osadów jak pył, żywica, lód, śnieg, smoła, szczątki insektów. Po jego nałożeniu wystarczy użyć mokrej ściereczki z mikrofibry aby wyczyścić szyby szybko i bez zostawania smug. Wygodniejsza staje się podróż podczas deszczu; dzięki efektowi Lotosu przy prędkościach powyżej 80km/h deszcz jest po prostu zwiewany z przedniej szyby samochodu"

Samochód tydzień przed nałożeniem preparatu był polerowany i szyby wszystkie były glinkowane i wymyte. Żeby nie wychodzić przed orkiestrę starałem się postępować zgodnie z instrukcją producenta.

Przed samym nałożeniem preparatu umyłem szybę płynem do szyb, i przetarłem wycieraczki. Pióra wycieraczek przy okazji założyłem nowe (miesiąc w bagażniku je woziłem - wreszcie była okazja ;) )Odczekałem trochę by wszystko było suche.

Przed użyciem buteleczkę wstrząsamy, a potem przy pomocy MF nakładałem na powierzchnie kolistymi ruchami, starając się robić to jak najdokładniej.

Tak samo jak u JJ w Nanolex Urban Glass Sealant nie zauważyłem żadnego nalotu na szybie, co mogło byc rownież spowodowane za małą ilością nałożonego środka. Był widoczny pod pewnym kątem delikatny film.

Samochód stał później dobre 4-5 godzin - producent zaleca odczekać 3.

W poście o Nanolex Urban Glass Sealant Kuba mówił że lepiej jest nakładać płatkami kosmetycznymi i odczekać trochę przed wytarciem aż środek się utrwali na szybie. Może wówczas widoczny by był ten nalot na szybie, ale jak już wspominałem chcialem zrobić wszystko krok po kroku jak w instrukcji.

Teraz co zauważylem:

1. Środek działa i faktycznie powyżej 80 km/h woda "ucieka" z szyb.

2. Dziś po przejechaniu ok. 1000 km szyba była w muszkach i owadach i przetarłem ją wilgotną MF. Faktycznie robactwo schodzi ładnie z szyby. Nie wiem czy to efekt placebo ale wydaje mi się tylko że ilość owadów jest mniejsza i jak jechałem część z robaczków które słyszałem co obijały się o szybę nie osadzały się na niej. Jednak z tym stwierdzeniem że zapobiega osadzaniu się osadów to troszkę przesadzone.

Temperatura gdy środek był nakładany była ok. 20*C, producent zaleca temperaturę użycia preparatu +10 do + 25*C / wilgotność powietrza <80%.

Pogoda jak narazie nie rozpieszcza w testowaniu takich produktów więc napewno więcej dopiszę po teście długodystansowym i w bardziej niesprzyjających warunkach pogodowych. Najbardziej mnie jednak interesuje to że produkt podobno zapobiega osadzaniu się również śniegu...poczekamy do zimy i wtedy również coś dopiszemy ;)

Zamieszczę dwa filmiki z wczorajszego powrotu do domu. Prędkość przy jakiej nagrywane były to ok. 100 - 120 km/h, niestety tylko telefonem bo karata w aparacie po weekendzie była tak zawalona że nawet 1 zdjęcia nie dało sie zrobić:

vt05sja5Olw

_jOB4RSS6aI

A tutaj zdjęcie po nałożeniu środka

Dołączona grafika

Dzisiaj szyba z muszkami, a raczej resztką muszki ;) :

Dołączona grafika

A tutaj po przetarciu wilgotną MF

Dołączona grafika

Jeżeli są jeszcze jakieś pytania lub niejasności to proszę pisać to poprawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tak jak mówiłem. Ciężko sprawdzić w słoneczną pogodę ten środek bo musiałbym przez otwarte okno przy prędkości powyżej 80 km/h lać wodę.

Starałem się psikać duuuuużo płynu tak by właśnie nie było efektu wyrzucania przez wycieraczki i to co widzisz na filmiku to chyba dobre 0,5 litra płynu poszło zanim zacząłem nagrywać. Jak będzie tylko deszcz to będziemy kręcic dalej filmy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersje Urban i Premium bardzo mocno się różnią jeśli chodzi o konsystencje. Urban to krem a Premium to płyn, o ile w przypadku Urbana powinno się go nałożyć do powstania delikatnego filmu, może nie szarego ale jednak widocznego i odczekać. To Premium wiąże się prawie natychmiast, film ciężko zobaczyć. Ponownie najlepszy jest wacik. Preparat wcieramy równo miejsce przy miejscu i trzeba się kierować tym co widzimy spod wacika jeśli widać, że rozprowadza preparat to znaczy, że jest OK. Polerować można praktycznie natychmiast po zrobieniu kawałka lub od razu po zrobieniu całej szyby (wtedy będzie trochę ciężej). Oba produkty można też warstwować w celu poprawy trwałości i efektywności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad wacikiem ale postanowiłem za pierwszym razem dostosować się do instrukcji. Następnym razem bedzie wacik ;) Szczerze mówiąc/pisząc to zrobiłem całą przednią szybę i dopiero potem polerowałem i nie zauważyłem żadnego problemu z doczyszczeniem szyby do czysta.

Najbardziej podoba mi się to że bardzo łatwo doczyścić szybę z kleistych owadów :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wczoraj po pracy trochę opłukałem samochód. Na szybie miałem kilka kleistych plamek. Powiem wam że super się doczyszcza szyba. Naprawdę łatwo ściągnąć zabrudzenia. Jestem ciekaw ile posiedzi to na szybie i kiedy popada żeby sprawdzić produkt w deszczu ;)

Niestety nie mam zdjęć więc niektórzy uznają to jako offtop ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w przeciągu 3 do 4 tygodni pojawi się nowy produkt, który wejdzie jako 3 wersja sealanta do szyb. Działanie przy niskich prędkościach jak Urban i wytrzymałość jak Premium. Pierwsze testy pokazują, że do tej pory nie ma nic na rynku co mogłoby się równać z nowym produktem. 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...