Skocz do zawartości

Finish Kare Extra Slick Final Body Shine #425


JJ.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Postanowiłem przetestować jeden z moich najnowszych nabytków - QD od FK.

Dołączona grafika

Konsystencja - bardzo wodnisty,

Kolor - różowy,

Zapach - landrynkowy, cukierkowy,

Dostępne pojemności - 118ml, 917ml

Inne - nie tłusty, w porównaniu np. do Stjarnagloss Silke Detailer, który zostawia w buteleczce tłusty film

Aplikacja - 2-3 psiknięcia pokazanym wyżej atomizerem na pół maski i wycieranie MF.

Spostrzeżenia - Blachy zimne/ciepłe. Aplikacja bezproblemowa, QD bardzo łatwo się poleruje, nie zostawia smug, usuwa przysuszone na słońcu waterspoty za co plus; faktycznie nadaje lakierowi śliskości i gładkości, u pacjenta lakier był jak tarta a mimo to wyczuwało się poprawienie gładkości lakieru. Super antystatyczności nie zauważyłem, pył z drzew osadzał się tak samo jak na reszcie pojazdu.

Czy polecam? Zdecydowanie. To mój nowy ulubieniec :u

Zapytacie mnie czy ten QD dodaje blasku. Auto myte na szczotach i bardzo zmatowiałe, po QD wygląda tak:

Dołączona grafika

Beading typowo sealantowy:

Dołączona grafika

Macie filmik ukazujący odpychanie wody, niestety w atomizerze była już rezerwa.. :roll: :lol:

Chciałem tylko zaznaczyć, że na aucie nie ma absolutnie żadnej ochrony, więc tutaj coś dodaje sądząc po kropelkach.

2bBn13d4seU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jędrzej, efekt bardzo dobry. Zresztą ja uważam, że mycie i quick detailer to bardzo dobre rozwiązanie. Jeśli nie mamy czasu, chęci itp. na pełny rytułał, to mycie i quick detailer raz w tygodniu jest bardzo dobrym rozwiązaniem!:-) Auto naprawdę wygląda super...śmiem twierdzić, że prawie jak po pełnych 12 godzinnych ceregielach;-) Ja używam PB S&W. Genialny w aplikacji i efekt super!:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto naprawdę wygląda super...śmiem twierdzić, że prawie jak po pełnych 12 godzinnych ceregielach;-)

Oj, uwierz mi, naprawdę dużo mu brakuje.. :lol: :?

PB S&W jeszcze nie miałem, bardziej kusi mnie S&G. Przy następnych zakupach na pewno wrzucę go do koszyka. A ten mogę z czystym sumieniem polecić :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaje, dodaje i to sporo, tego blasku ;) Zużyłem już dwa testery i jeden czeka. Też go lubię, bo łatwiutki, nawet w słońcu. Do glinki też się nadaje i jest przyjazny dla środowiska, cokolwiek to znaczy. I pachnie. Kolor -trochę gejowski, trudno. Tłumaczę sobie, że "barbie". :lol:

PB s+w nie dał mi takiego blaski, iskrzącego. na ciemnym metaliku. S+G już lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, uwierz mi, naprawdę dużo mu brakuje..

Na zdjęciach wszystko wygląda idealnie;-) Na żywo na pewno widać więcej;-)

Z mojego doświadczenia - cały proces: mycie, usuwanie plam asfaltu, glinka, cleaner, wosk - 10 godzin pracy non stop i myślałem, że fiknę (inna sprawa, że PB PP mnie wtedy załatwił - wypracować ten cleaner to nie lada sztuka!;-) Innym razem, nie miałem czasu/siły, tylko umyłem auto, następnie PB S&W i DG Aquawax. I efekt był lepszy. Tutaj największą robotę wykonał PB S&W, który jest preparatem do mycia bezwodnego i quick detailerem. Likwiduje wszelki smugi, plamy itp. i nadaje dużego blasku. Ale zauważyłem też, że jak nałożę na niego wosk/sealant bez cleanera, to słabo się trzyma. Ciekawe jakie doświadczenia ma w tej materii Kanar, bo dobrze zna detailery PB.

Ogólnie quick detailery to ciekawe produkty, banalne/łatwe/przyjemne w użyciu o super zapachu i dające bardzo dobre efekty:-) małym nakładem pracy i szybko!

PB s+w nie dał mi takiego blaski, iskrzącego. na ciemnym metaliku. S+G już lepiej.

PB S&W to nie jest typowy quick detalier, może dlatego;-) Mariusz, Twoja kolekcja quick detailerów jest imponująca, może pokusiłbyś się o 2 rankingi: wygląd po zastosowaniu i łatwość aplikacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Miałem 3 próbki produktów QD. Wpierw Pb S&G, Smartdetail Smartwax i na końcu wisienka na torcie czyli QD FK Extra Slick.

Po PB zostały water sporty mimo iż kolor oraz zapach ma łądny to nie zachwycił.

Smartwax Smartdetail o wiele lepiej, co ciekawe podczas deszczu dało się zauważyć niewielkie aczkolwiek kropelkowanie duży +

No na koniec mój ulubieniec choć nie tani to jednak najlepszy, żadnych waterspotów idealny shine lakieru, banan na mordzie gwarantowany. :mrgreen: :D

Polecam Fk Extra Slick Final Body Shine 426.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być #425 w nazwie tematu ;)

Ja też używam FK #425 i jestem niesamowicie zadowolony z jego właściwości. Zapach świetny, ąż miło się pracuje, rozprowadzanie nawet w słońcu jest ok, kolor...inny niż reszta :P No i najważniejsze, świetnie dodaje połysku. Po umyciu auta i wysuszeniu standardowo zawsze już muszę przelecieć auto tym QD, bo jednak samo Colli 476 nie robi łał.

A tak wyglądały kropelki na moim aucie dwa dni po umyciu, ale bez żadnego wosku czy czegokolwiek pod QD. Jedynie samo FK #425.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Nie bardzo wiedziałem gdzie o tym napisać więc pomyślałem że najwyżej JJ przeniesie to gdzie trzeba - sorka JJ ;)

Mianowicie zamarzł mi w aucie schowany przeze mnie w lato QD FK (tak na prawdę to było 150ml FK do tego ciutka Duraglosa i biednego chłopaka)

Ten mix wszak zachował kolor QD Fk nawet jak zamarzł.

Natomiast po rozmrożeniu delikatnym (temp. pokojowa) pojawiły się w nim różnego rodzaju, gluty i farflocle niewiadomego pochodzenia. Zapach jest ten sam kolor na oko też choć coś mi mówi że jednak jest inny no i te gluty.

Moj wyslużony cyfrowy canon nie pozwolił mi zrobić wyraźnego zdjęcia.

Konkluzja: przecedzić go i przelać do atomizera czy do zlewu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...