Skocz do zawartości

Poradnik foto – jak umieszczać zdjęcia na forum.


Rekomendowane odpowiedzi

Skoro jest poradnik jak umieszczać filmy na forum, to postanowiłam zrobić krótki poradnik jak umieszczać fotki na forum. Może komuś się przyda ;)

Wykorzystujemy do tego np. jedną z takich stron jak: picturepush.com, fotosik.pl czy też imageshack.us.

Ja korzystam najczęściej z tej ostatniej, więc na jej przykładzie zrobię krótki opis.

Wpisujemy w wyszukiwarkę http://www.imageshack.us.

Klikamy na Browse – wyszukaj:

Dołączona grafika

Otwiera nam się nowe okno, w którym wyszukujemy nasze zdjęcie zapisane na dysku. Klikamy na nie i w polu Nazwa pliku pojawi się nazwa naszego zdjęcia. Po tym klikamy Otwórz:

Dołączona grafika

Fotka się załaduje i pojawią się dane o pliku, który chcemy przesłać. Dalej klikamy Prześlij teraz:

Dołączona grafika

Fotka zacznie się mielić:

Dołączona grafika

Po czym zostanie przesłana na serwer imageshack:

Dołączona grafika

Wybieramy link Kod Forum, klikając raz na niego, link się podświetli, kopiujemy go (np. Ctrl + C) i wklejamy na nasze forum w miejsce Szybka odpowiedź. Dalej to już wiadomo ;)

Dodam jeszcze, że jeśli jesteśmy zarejestrowani na imageshack, będzie dostępna również opcja Direct Link jak również możliwość wejścia w swój "profil" i odszukanie swoich wcześniej przesłanych obrazów.

Mam nadzieję, że poradnik w miarę zrozumiały i że się czasami przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


W związku z tym że wiele osób nie wie jak wstawiać zdjęcia widziałem że Monika utworzyła temat dot. problemu. Opisała Imageshack. Dorzucam picturepush. Temat Moni jest zamknięty więc piszę nowy. Jak będziecie chcieli to scalcie to razem

Otwieramy http://www.picturepush.com/

Nie będę pisał że trzeba się rejestrować (tyle chyba wszyscy potrafią)

Klikamy Upload

Dołączona grafika

Otwiera się takie okno.

Dołączona grafika

Klikamy wówczas na „Create New Album” (na zdjęciu powyżej czerwona strzałka) i otworzy się takie okno:

Dołączona grafika

Po skończonym wpisywaniu klikamy „Create Album”. Ja nazwałem przykładowo „Dom”.

Dołączona grafika

Gdy mamy już kilka albumów to po prostu przed dodaniem zdjęcia możemy rozwinąć listę i wybrać wcześniej już utworzony album.

Później klikamy „Click, to selekt files on your computer” :

Dołączona grafika

Wybieramy zdjęcie (lub kilka zdjęć) które nas interesuje i naciskamy „Otwórz”. Zacznie nam się ładować zdjęcie na serwer. Po zakończonym ładowaniu dostaniemy informację „Complete”

Dołączona grafika

Wówczas naciskamy „Your galery” (zaznaczone strzałką na zdjęciu powyżej). Pojawi nam się taki widok.

Dołączona grafika

Wystarczy kliknąć na utworzony album ( w miniaturce albumu zawsze jest pokazany obrazek ostatniego zdjęcia który załadowaliśmy).

Dołączona grafika

Zaznaczyłem od razu czerwoną strzałką, po prawej stronie zdjęcia, narzędzia którymi możemy dopasować zdjęcie do własnych potrzeb. Ja zazwyczaj używam „Resie” (zmiana wielkości zdjęcia) lub „Rotate” (przekręcanie zdjęcia).

Żeby dodać zdjęcie na stronę forum klikamy na nie prawym przyciskiem myszki , wybieramy „pokaż informacje o obrazku”

Dołączona grafika

Zaznaczamy adres obrazka (zdjęcie powyżej) i kopiujemy go w znaczniki na forum skopiowany_adres_obrazka. Wszystko.

Mam nadzieję że się nigdzie nie walnąłem i że zdjęcia widoczne. W razie czego wstawię w większym formacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...