Skocz do zawartości

Detailing: poradniki video


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :-h

Ostatnio na YT wpadłem na stary filmik od Meguiars. Dotyczył on filozofii 5 etapowego cyklu dbania o lakier. Pamiętam, że był to jeden z pierwszych filmów tego typu, który widziałem. I choć teraz wydaje mi się on oczywisty (ba, trywialny wręcz) to wtedy była to dla mnie z jednej strony czarna magia a z drugiej jak olśninie. Myślę, że tak jak mnie wtedy, osobom które dzisiaj wchodzą w świat detailingu może być naprawdę ciężko się odnależć w gąszczu pojęć, znaczeń, produktów, narzędzi i technik.

Dlatego pozwoliłem sobie z kanalu meguiarsUSA powybierać kilka wideo, które są moim zdaniem więcej wartościowe niż li tylko nachalny przekaz marketingowy. Nie jest moim celem promowanie Megsa, dlatego z czystym sumieniem proponuję odciąć sie od promocyjnego bełkotu Barrego i skupić się na podstawach przyzwoitego dbania o lakier - bo to akurat jest w dużej mierze niezależne od wyboru konkretnej marki kosmetyków.

PS. w następnej kolejności postaram sie dodać też video od autogeek...

Podstawowe informacje o filozofii 5-etapowego cyklu dbania o auto:

mycie > oczyszczenie/przygotowanie lakieru > polerowanie > woskowanie > konserwacja

Quik Tips Series - The 5-Step Paint Care Cycle

c6B7V1bBq98

Mycie:

Podstawowe informacje jak prawidłowo umyć auto - detergent, technika 2 wiader, użycie sheetingu do „osuszenia” lakieru, wytarcie ręcznikiem po umyciu

Quik Tips Series - Washing 101

SVcVpS0-Eck

Oczyszczenie/przygotowanie lakieru:

Usuwanie przyspojonego brudu i zanieczyszczeń z lakieru za pomocą glinki - czyli po co w ogóle ta glinka?

Quik Tips Series - Creating a Smooth as Glass Paint Finish

8InVdzi3Idk

Meguiar's Smooth Surface Clay Kit in action at Jay Leno's Garage

VsGEN6VsoMk

Usuwanie lekkich defektów recznie i przy uzyciu maszyny DA - czyli jak poradzić sobie z rysami

Quik Tips Series - Swirl Removal

9fjE6DhzL9U

Training Video Series - Surface Prep

Usuwanie defektów i przygotowanie lakieru z użyciem SwirlX, Ultimate Compound i ScrathX2.0

DZrg2viYHIs

Woskowanie:

Podstawowe informacje jak prawidłowo woskować lakier: ręcznie i za pomocą DA, test palca, polerowanie wosku

Quik Tips Series - Waxing Your Paint Finish for Maximum Protection

ISoFyl_ss2k

Konserwacja:

Podstawowe informacje jak prawidłowo aplikować wosk w sprayu - technika „spray on, wipe off”

Quik Tips Series - Waxing Your Car in 15 Minutes or Less

kFHlgSYxl6M

Training Video Series - Maintain Your Finish

Konserwacja lakieru pomiędzy woskowaniami z użyciem Ultimate QD i Ultimate QW

DZrg2viYHIs

Cykl 3 filmów przedstawiający podstawy detailingu

Filozofia 5-etapowego cyklu dbania o auto: mycie > oczyszczenie/przygotowanie lakieru > polerowanie > woskowanie > konserwacja + przegląd podstawowych produktów, narzędzi i technik

Part One - Show Car Perfect Paint Detailing

DdTcQfQWYSQ

Part Two - Tools, Products and Techniques

_6VhrpEBtNE

Part Three - Prove to Yourself Which Products Are Best

P9sUZ8Hl8Xg

Prezentacja maszyny DA - korekta lakieru i nakładanie wosków

Quik Tips Series - Using the Meguiars Dual Action Polisher

xrse_DBaUbc

Pielęgnacja plastików wewnętrznych z użyciem Natural Shine i Supreme Shine Protectant

Training Video Series - Protectants

S1pe5JXqN1o

Koła i opony:

Wybór odpowiedniego środka do czyszczenia felg i sposób użycia

Quik Tips Series - How to Choose the Right Wheel Cleaner

ahIUUbbmSys

Szybkie polerowanie felg za pomocą zestawu Wheel Polishing Kit

Quik Tips Series - Quick and Easy Wheel Polishing

1ejHWTL0fBk

Reflektory:

Odświeżenie przednich reflektorów za pomocą PlastX i Headlight Restoration Kit

Quik Tips Series - Restoring Headlight Clarity

m8mkB2ZaQFw

Odświeżenie mocno zmatowiałych reflektorów za pomocą zestawu Heavy Duty Headlight Restoration Kit (wet-sanding)

Quik Tips Series - Restoring Neglected Headlights

yx15F6b0mIg

Podstawowe informacje jak prawidłowo pielęgnować powierzchnie pokryte foliami winylowymi: mycie, woskowanie, konserwacja

Quik Tips Series - Caring for Vinyl Wraps

RJV02bVpFM4

Podstawowe informacje na temat D.A. Microfiber Correction System - opis systemu, produkty, prawidłowa technika użycia

D.A. Microfiber Correction System -- Description and Demo Process

qmBACx72h4g

Długi, prawie 50 minutowy film instruktarzowy kierowany dla bardziej zaawansowanych

Meguiars Professional Training

iPdShfeakzw

Mam nadzieję, że te materiały przydadzą sie komuś tak jak mi kiedyś sie przydały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


my mamy kilka tych filmików na naszym blogu. zdarzyło nam się edukować na ich podstawie początkujących detailerów. Czasami ciężko się tłumaczy po raz setny na czym polega glinkowanie czy mycie na dwa wiadra :) chociaż ja już chyba obudzona w środku nocy bym potrafiła wykładać na ten temat :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...