Skocz do zawartości

Aerograf do zaprawek


Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji ostatniego spotu w SNB poruszyliśmy temat zaprawek i doszliśmy do teoretycznego wniosku że aerograf do niewielkich napraw byłby idealny.

W związku z tym ze nigdy takiego sprzętu w reku nie trzymałem pytanie do tych co temat liznęli:

czy aerograf nadaje się do takiego celu? Czy dysze zamontowane w tych sprayerach są na tyle duże aby prawidłowo wypluć bazowy lakier metaliczny? Jaki byłby potrzebny do tego kompresor? Czy jakiś niedrogi sprzęt byłby wystarczający?

Słowem wszelkie informacje na ten temat będą bezcenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ok, mam.

Brat używa czegoś takiego:

1. http://allegro.pl/zestaw-mini-kompresor-do-aerografow-aerograf-tg130-i1977235826.html

LUB

2. http://allegro.pl/air-brush-studio-kompresor-aerograf-wezyk-i1965219483.html

To w zasadzie to samo. Mówi, że najtrudniej dobrać odpowiedni odcień farby (ale myślę, że panowie fachowcy sobie poradzą :u ). Nie wiem jakiej konsystencji są lakiery samochodowe, ale mówi, że ładnie rozpyla i nie pluje farbą jeśli konsystencja jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł z MX Nowicki podsunął pomysł z mini pistoletem. Miałem kiedys taki w łapach ale z niego nie korzystałem. Chodzi o coś takiego:

http://www.elakiery.pl/prod/102,1722,2860,pistolet-lakierniczy-star-mini-hp-12

Może to być lepsza opcja bo można się pokusić o naprawy większych elementów typu progi ,ranty błotników itd. Aerograf to raczej do odprysków czy rys.Oczywiście on tez byłby przydatny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczerpnąłem trochę wiedzy od starszyzny :) Generalnie o aerografie można zapomnieć ponieważ jest tam dysza 0,3 - 0,35. Nie ma szans żeby ziarno dobrze wypruszyć.

Dlatego jedynym rozwiązaniem może być mini pistolet. Dysza dobrze żeby była nie mniejsza niż 1,0. Najlepsza byłaby 1,3 ale chyba tylko Sata robi mini pistolety z taką dyszą, a to wiąże się z nie małymi kosztami :)

Swojego czasu mieliśmy w ofercie pistoletu z tej firmy: http://www.chs.net.pl/index.php . Na pierwszy rzut oka nie wyglądają przekonująco, ale są do nich wymienne części, jest serwis i działają przyzwoicie. Mini pistolet kosztuje około 200zł (na pewno nie więcej niż 200zł, ale musiałbym się dowiedzieć ile dokładnie ponieważ dawno ich nie mieliśmy). Są oczywiście na rynku "chinole" po 90zł, ale przestrzegam ponieważ jak mieliśmy w ofercie to większość została zwrócona, a o częściach zamiennych i serwisie można zapomnieć :(

Do tych mini pistolecików potrzebny będzie kompresor 100L żeby było optymalnie. Ewentualnie na małe zaprawki 50L powinien dać radę, ale jak trafimy coś większego to może być niepewna robota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ten mini pistolet o którym wspominał Pawel w którym zamontowana jest dysza 1.0 czy 1.3 ma ta przewagę nad zwykłym ze jest...mini. I to wszystko. Bo w dalszym ciągu nie da się nim wykonać zaprawki na powierzchni 2 czy 3 cm2,a o takich zaprawkach myślałem. Czy o zaprawkowaniu głębokich rys. A strumień z takiego pistolsa będzie podobnie duży do zwykłego pistoletu. Chyba ze się mylę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ktoś drążył ten temat? Myślałem że chodzi o jakieś otarcia i tego typu zaprawki. Jeżeli chodzi o robienie zaprawek 1-2cm lub rys za pomocą areografu to wydaje mi się to nie realne. Lakier owszem przejdzie, tylko problem będzie z rozłożeniem ziarna. Mam też duże wątpliwości co do technicznego wykonania takich małych zaprawek, wydaje mi się że najlepiej złapać pędzelek artystyczny i zrobić to ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale raczej nie lakierem metalicznym.

tylko problem będzie z rozłożeniem ziarna.

Może być ,ale jakby się nie spróbowało to niewiadomo :)

Temat założyłem bo mam u siebie coś do zrobienia i od momentu zakupu auta ociągam się z naprawą bo obmyślam strategię :D . Nie wchodzi w grę malowanie całych elementów ,tym bardziej ze jedno uszkodzenie jest wielkości 1,5 cm2 ,a druga rzecz to przetarty kancik na zderzaku przez polermistrza-handlarza,w jednym miejscu dość sporo. Pędzelek ...myślałem o tym(nawet mam cały komplecik) ale nie wyjdzie to gładziutko tak jak natryskowo bo przecież bazy nie przeszlifuję. Poza tym jeżeli już to chciałbym położyć bezbarwny z utwardzaczem czyli z prawdziwego zdarzenia,a przecież nikt mi nie sprzeda naparstka lakieru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mx_nowicki, a co się wykorzystuje do robienia malowideł na autach? Nie aerografy?

malowideł, a nie zaprawki gdzie chcemy żeby ziarno ułożyło się tak jak jest aktualnie na samochodzie ;)

Marco powiem Ci szczerze że baza mimo wszystko rozlewa się dosyć ładnie nakładając ją pędzelkiem, chyba że jest za gęsta (wtedy dolać tylko rozcieńczalnika). Jednak skoro pędzelkiem też nie rozłożymy ziarna tak jak chcemy, to może jest to jakiś pomysł tym areografem, hmm...

Jak to nikt nie sprzeda ;) Było krzyczeć ostatnio, małe opakowanko klaru i do tego osobno utwardzacz i sam możesz przygotować sobie lakier przed robotą. Nie widzę problemu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...