Skocz do zawartości

Collnite 476s vs Jetseal 109


Sucre

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu zastanawiam się jak to jest z wytrzymałością wosków. Wiele osób pisze ile im wytrzymują, ale przeważnie używają jakiegoś QD i po pewnym czasie to chyba on kropelkuje a nie położony kilka miesięcy wcześniej wosk.

Postanowiłem sprawdził popularny, choć ostatnio zrzucony z pozycji lidera 476 i mało popularny na forum Jestseal 109.

Samochód umyty mocnym ( apc+901) prewashem, następnie wyglinkowany, przepolerowany Mequiarsową 205 na padzie polishing.

Chciałem również sprawdzić nowo nabyty cleaner Auto Finesse Rejuvenate i zobaczyć jak sealanty będą zachowywać się na Dodo Juice Lime Prime.

Przód, lewy bok i tył są zrobione Rejuvenate a prawy bok Lime Prime.

Każdy panel dzieliłem na dwie części i aplikowałem woski, poleżały sobie około 40 min i zostały spolerowane. Wszystko było robione w ciepłym garażu więc mam nadzieję, że temp nie wpłynie na żywotność wosków.

Tutaj sprawcy całego zamiesznia.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Samochód nie ma łatwego życia, latam nim w trasy, tygodniowo przeważnie robie około 1000 km, samochód garażowany przez 3-4 dni w tygodniu. Nie będę używał żadnych quick detailerów. Na bieżąco będę będę wrzucał zdjęcia i filmy jak zachowują się nasi długodystansowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ciekawy test :) Szkoda, że nie bierze w nim udziału więcej wosków ale i tak będę z ciekawością śledził test!

Powiedz mi taką rzecz: który cleaner jest lepszy w Twojej opinii? Którym lepiej Ci się pracowało? Bo właśnie któryś z tych dwóch chcę kupić a nie wiem który wybrać - Dodo sprawdzony a AF coś nowego... i sam już nie wiem co wziąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaś, super, że zdecydowałeś się na takie porównanie :u

Będzie ciekawie oglądać jak strona pokryta 476s szybciej się brudzi :D

Swoją drogą, pokładam ciche nadzieje w Jetseal'u. Nigdy go nie testowałem ale coś mnie do niego ciągnie. Ciekawe czy słusznie.

Czekamy na aktualizację :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błaszczu ciężko powiedzieć który z nich lepszy...Z AF mam styczność po raz pierwszy więc nie chce na razie wydawać żadnych opinii na jego temat. Pod względem pracy i śliskości jaką pozostawia bardzo podobny do Lime Prime. Jeżeli chodzi o ścieralność też za wiele nie powiem bo na srebrnym kolorze nic nie widać ;)

JJ. powiem Ci szczerze że sam jestem bardzo ciekaw rezultatu :D 476s to niby lider jeżeli chodzi o długowieczność, o 109 za wiele u nas nie słychać. Bardzo żałuję że dopiero w tygodniu dojdzie do mnie 601 i 105 bo też bym z chęcią porównał...Chociaż uważam, że jak porównanie wosków ma być miarodajne to dwa są w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha aż zdziwiony jestem że dopiero ktoś teraz napisał o stawianiu rzeczy na dachu :lol: Dach jest po lekkim gradobiciu i nie był polerowany ani poddawany zabiegom więc nie ma się co przejmować. Niestety ale nie mam możliwości położyć dwóch warstw.

Makki jeśli mógłbyś napisać jak odpowiednio kłaść 109??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy tysiąc kilometrów za nami, samochód stał pod chmurką, warunki były ciężkie, sół, śnieg i cały syf z dróg. Postanowiłem wjechać na bezdotyk i sprawdzić łatwość domywania. Użyłem programu trzeciego ( woda z kanalizacji ), brud schodził bez najmniejszego problemu, w 3 min udało mi się opędzlować cały samochód.

Wnioski z filmiku co najmniej zastanawiające, sheeting 109 bardzo słaby, nie wiem czy ten typ tak ma czy był może jakiś błąd w aplikacji, ale widząc jak 476 odpycha wodę raczej to wykluczam. Może wpływ ma to że samochód został tylko opukany, chociaż wydaje mi się że cały brud spłynął. Zobaczymy jak będzie to wyglądać po ręcznym myciu.

PS. Płukanie samochodu w temp -14 nie jest najlepszym pomysłem, ledwo otworzyłem drzwi, nie wspominając o gruubej warstwie lodu na szybach..ale czego się nie robi dla zajawki. :D

Tak wyglądał samochód przed płukaniem.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

UqlUWVw-W8g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
  • Administrator
49 minut temu, firemantom napisał:

Nie wiem czy to dobre miejsce ale nie znalazłem osobnego wątku o Collinite więc odgrzeję kotleta. Mam pytanie: czy colli 476s potrafi przybrudzić plastiki? Znalałem na różnych forach tego typu opinie. Jsk się ewentualnie tego ustrzec, na co uważać?

Większość wosków brudzi nielakierowane tworzywa sztuczne. Jeśli już pobrudzimy tworzywa i wosk na nich przyschnie, możemy go usunąć za pomocą magicznej gąbki i APC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...