Skocz do zawartości

Kovax Tolecut i Kovax Toleblock


JJ.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Dołączona grafika

Kovax jest japońską firmą specjalizującą się w produkcji materiałów ściernych. Pierwszy oddział został założony w Tokio w 1930 roku jednak po ponad 80 latach istnienia firma ma swoje oddziały również w Europie. W swojej ofercie ma jedynie najlepszej jakości produkty, które poddawane są wielu testom w warunkach w jakich później przyjdzie im pracować. Dzięki technice oraz wysokiej jakości produktów Kovax jest jednym z liderów w branży.

Długi czas rozglądałem się za systemem służącym do miejscowego matowienia papierami. Po przejrzeniu dostępnych możliwości, mój wybór padł na firmę Kovax i ich system na sucho - Tolecut. Całość opiera się na trzech gradacjach papierów o wymiarach 29x35mm:

- P2000 (kolor czerwony)

- P2500 (kolor zielony)

- P3000 (kolor czarny)

Oraz na małym klocku szlifierskim o wymiarach 26x32mm:

Dołączona grafika

Jak widać na poniższym obrazku, klocek jest na prawdę mały:

Dołączona grafika

Papierek jest większy o 3mm w każdą stronę, nie ma ryzyka szlifowania samym klockiem:

Dołączona grafika

System ten jest systemem na sucho, charakteryzuje się większą efektywnością (ale i agresywnością) oraz czystością podczas pracy.

Postanowiłem sprawdzić jego skuteczność na defekcie lakieru po ptasiej kupce:

Dołączona grafika

Matowienie najpierw P2000 (czerwonym), później wyprowadzanie P2500 (zielonym) oraz wykończenie P3000 (czarny):

Dołączona grafika

System na prawdę działa bardzo szybko i ostro, niewprawiona ręka może łatwo przesadzić. Dzięki temu, że nie używamy wody, widzimy przez cały czas na jakim etapie jesteśmy podczas matowienia. Papierek jest samoprzylepny, dość sztywny, jakby gumowy, łatwo czyści się po przetarciu o kolano w dresie ;))

Po wypolerowaniu nie zostawiamy żadnego śladu:

Dołączona grafika

Niestety, nie porównywałem tego systemu z żadnym innym, chociażby 3M więc nie mogę wypowiedzieć się który jest lepszy. W tym zaskoczyła mnie błyskawiczność działania, czystość pracy oraz ciągły podgląd szlifowanej powierzchni. Jeśli chodzi o minusy, czasem chciałem pracować krawędzią, rogiem, było to dość ciężkie, papierek zdawał się zapychać momentalnie lub też zbyt szybko przecierać a przeklejanie go nie wchodziło w rachubę ponieważ jego sztywność uniemożliwiałaby trzymanie się na klocku. Ale to taki niuans który zaobserwowałem przy pracy.

Mam nadzieję, że komuś przyda się ten krótki opis, jeśli macie jakieś pytania - postaram się na nie odpowiedzieć :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


na zdjęciu po jest tylko po klocku ? bez pasty?

Na zdjęciu 'po' jest wypolerowany pastą Magicone MO-129 Purple Cut obszar po matowieniu trzema krokami Kovaxa. Widać nawet ostrzejsze odbicie lewej części świetlówki ;)

który bardziej polecałbys?

Ciężko odnieść mi się do czegokolwiek, ale może krążek faktycznie byłby przyjemniejszy przy 'kantowaniu'.

Cene też ma super, ale praca to przyjemność. :u

Panie Jacku, potwierdzam. Cena to plus, przyjemność podczas pracy, jeszcze większy plus :u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Również od dawna używam Kovaxa i jestem bardzo zadowolony, praca na sucho to duży komfort i czystość. Niedawno też dostałem z Lederzentrum papier Kovax 3000 na dużej gąbce do końcowej obórki polakierowanej skórki i w tym temacie sprawdza się również bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...