Skocz do zawartości

Szczoty


SNB SWEDEN

Rekomendowane odpowiedzi


do opon używam Mothersa tego krótkiego - jest mocno twardy, za to czyści nieźle; minus to taki że nadaje się tylko do tego :)

do ramion wewnątrz również Mothers - małe w dwupaku się nadają świetnie ;)

do felg żeby wejść pomiędzy ramiona (czyli kiedy nie zdejmujemy kół) mam ValetPro tą na pałąku, jest ok a po wierzchu wczoraj się bawiłem miękką Muc-offa, jest chyba podobna do tej z mothersa - na zadbanych felgach powinna być wystarczająca i nierysująca ;)

do nadkoli mam dość miękką Mothersa (ta największa) jednak bez zdjęcia kół lub uniesienia auta u siebie w aucie jej nie włożę =))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do felg mam MOTHERS Brake Dust Brush, kosztowala 21zl, ma dwa polaczone palaki i w sumie da sie wyginac we wszystkie strony i dopasowywac do felgi ale jest za krotka zeby doczyscic glebiej felge i jeszcze jedno moze to tylko u mnie sie tak przytrafilo ale na szczycie pałaka włosie sie zaczelo odksztalcac i widac metalowy pręt, jesli chodzi o samo czyszczenie to tez tak srednio i drugi raz juz bym jej nie kupil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebba...powiem tak.

Do głaskania prócz EZ świetnie nadaje się Spoke brush która jest sporo tansza a znosi trudy "amatorów"

Do dziadów....wiesz ja często odwiedzam sklep agd :D

Do nadkoli J.W.

No chyba że owner pojazdu patrzy to komplet Mothers'a jest wskazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard u mnie co mogę polecić i nie zamienię na nic innego to :

http://www.sklep.polishangel.pl/index.php/sam/od-m-do-z/valet-pro/valet-pro-pedzel-do-felg.html

http://www.sklep.polishangel.pl/index.php/akcesoria/ta/ez-master-wheel-brush-large.html

ostatni zakup, duża, solidna, dość długie włosie, cała powleczona gumą(biedy nie narobi),ponoć solidniejsza i trwalsza od MOTHERS polecam :u

http://www.pielegnowacauto.pl/kosmetyka-samochodowa/szczotka-do-felg-muc-off-super-soft-wash-brush.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako szczotka allaround do wszystkich gównianych robót przy felgach, nadkolach, silniku itp od prawie 2 lat mam:

http://www.autokosmetyki.pl/szczotka_do_felg_z_gumowym_rantem_vikan_525_252,p215.html?manufacturers_id=25

świetna jest, zero zużycia. Często w kiepskich szczotkach po pewnym czasie końcówki włosów się dredują i robi się zbity kok, tutaj nic takiego się nie dzieje, na prawdę polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

A ja chciałem zapytać o trwałość szczotek EZ Detail i Daytona? wyglądają tak samo, kosztują tyle samo, a jak z trwałością.

Chodzi oto że przyoszczędziłem i kupiłem tanią "podróbkę" jak sądze tej szczotki Megsa (gumowa rączka, żółte włosie) po parku kompletach felg gumową rączką odpadła od tandetnego prętu.

Chodzi o wydatek 100zł na coś czego będę uzywał do utrzymania felg w czystości, jednak nie wiem czy warto.

Czy może jest jakaś inna alternatywa jesli chodzi o szczotki czy mimo wszystko kupić EZ lub Daytonę?

Na pewno są poręczne bo dzieki ich długości można elegacnko domyć wnętrze felgi, czy też ich krótsze odp. dają radę?

szczęśliwy posiadacz felg szprychowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jankos, ja mam i EZ Detail i Daytone- moim zdaniem są identyczne ;). Nawet na Daytonie jest napisane, że są produkowane przez EZ Detail, więc... Niektórzy kiedyś narzekali na EZ DETAIL, że była w nich jakaś wada fabryczna- kilka razy wyginali i łamała się w tym samym miejscu. Ja swoje szczoty używam sporadycznie, ale nic się z nimi nie dzieje. Obecnie obie te szczotki są w "poprawionej wersji" więc jeśli ktoś nie będzie "nadmiernie" je wyginał będą długo służyć. Moim zdaniem są świetne także do mycia silnika, zakamarków, nadkoli ;). Tylko najlepiej zachować BHP podczas ich użycia, bo jak będziesz ostro szorował to mogą Cię trochę ochlapać :lol:. A ha, no i jest też mniejsza wersją tych szczotek, kosztująca ok. 70 zł, więc zawsze coś taniej... No i nie są to szczotki do dziadów, a do regularnej pielęgnacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chcial wrocic jeszcze do Muc-Off Two Prong Brush. Zdaje sie ze jest to jedyna szczotka na rynku posiadajaca dwie glowki. Czy ktos jej uzywal? Warta zakupu?

Wysztko masz napisane w 9 poście na poprzedniej stronie używam jej już od roku i podtrzymuje wszystko co pisałem. Do zakamarków i szprychowych felg świetna, trochę gorzej sprawdza się przy czyszczeniu środka felgi gdyż jest po prostu za krótka ale od tego mam inna szczotę. Włosie mimo intensywnego użytkowania dalej sprężyste i się nie łamie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...