Skocz do zawartości

Czyszczenie opon


Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób czyścicie opony?? Ja swoje zazwyczaj czyszczę najpierw degresserem (stężenie 1:4), następnie pędzelek,płukanie, powtarzam to kilka razy. Potem przy myciu felg również trochę pryskam i pędzelkuje oponę ale przy nakładaniu dressingu zaraz aplikator robi się czarny :( Też tak macie przy czyszczeniu opon i nakładaniu dressingu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja po pierwszym czyszczeniu opon szczotą i apc zamiast pędzelkiem i apc troszkę się zdziwiłem, ile syfu na niej siedziało. Więc taki sposób polecam. A dressingi chyba zawsze jako tłuste coś tam będą rozpuszczać (jakieś brudy).

Gdzieś czytałem, że ktoś czyścił opony właśnie dressingiem, i dopiero jakiś efekt to dało, ale ile w tym prawdy i sensu to :-??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym dokładnie ?

Meg's Super Degresser.

Teraz przerzucę się w Nilsena HD degresser i dam 1:3 albo 1:2 no i chyba rzeczywiście użyję jakiejś szczotki.

Piszecie że dressingi mają właściwości czyszczące - ale przecież żeby dressing się dłużej utrzymywał to opona powinna być właśnie dobrze doczyszczona. Nie wiem jak można kłaść dressing na brudną oponę :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym dokładnie ?

Meg's Super Degresser.

Teraz przerzucę się w Nilsena HD degresser i dam 1:3 albo 1:2 no i chyba rzeczywiście użyję jakiejś szczotki.

Piszecie że dressingi mają właściwości czyszczące - ale przecież żeby dressing się dłużej utrzymywał to opona powinna być właśnie dobrze doczyszczona. Nie wiem jak można kłaść dressing na brudną oponę :shock:

Powinno schodzić.

Spróbuj szczotki z twardszym włosem. Może być nawet taka do rąk:

Dołączona grafika

psikaj, zostaw na chwile, szoruj, psikaj, szoruj, płucz.

Po myciu opona ma być czarna. Jak jest brązowa to znaczy że nie umyłeś :)

Prickbort z APC też ładnie czyści opony ;)

A jak coś to PW :ugeek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że w większości to zależy od rodzaju i jakości opony.Wiadomo,że trzeba mocnego APC i najlepiej jeszcze szczotką Ja mam taką z bardzo mięciutkim miedzianym(Chyba)włosiem specjalna do opon.Mam myjnię i nakładam na dwa sposoby.1 dressing w słoiczku pędzelek i nakładam.2 dressing w dozowniku i na pędzelek i nakładam.Problem jaki opisujesz pojawia się przy pierwszym sposobie nakładania,nawet po porządnym umyciu opony.Mianowicie w słoiczku po kilkunastu oponach pojawia się czarny pyłek no i dressing robi się coraz ciemniejszy.Myślę,że jest to pył z gumy i tego nie unikniemy.Gąbka go po prostu wchłania ten pył i razem z dressingiem robi się czarna, dodatkowo tłusta.Polecam mój drugi sposób bardzo oszczędny.Ps pędzel okrągły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie dajmy się zwariować....chociaż.....czekaj....jestem aż tak chory?

=))

Ja czyszczę opony do momentu aż są czarne,matowe i zero brązowej poświaty.

Ponadto piana z nich płynąca ma być biała jak śnieg.

Tylko to gwarantuje czystość i trwałość dressingów :f

Ale ja się nie znam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Wracając do pytania. Kupiłem małe opakowanie dla testu. Zdecydowanie teraz wezmę galonowe (oczywiście kiedy się pojawi). Brud elegancko spływa z opon, i rzeczywiście o niebo lepiej przygotowuje oponę pod dressing niż standardowe APC.

W skrócie: podstawowe wyposażenie mojego arsenału od jakiegoś czasu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stosował ktoś z Was duragloss 701? dedykowany cleaner do opon?? ponoć zbiera dobre recenzje.

Chciałem wypróbować ale galonowego opakowania nie maja zaprzyjaźnione sklepy - a małego mi nie warto bo niewielka różnica w cenie..

Przełom październik/listopad :f

Mothers też ma dedykowany cleaner do opon, niestety jeszcze nie testowałem :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...