Skocz do zawartości

Zapotrzebowanie rynku na powłoki Wasze propozycje


Venom

Rekomendowane odpowiedzi

mar_1981 po konkursie u nas na uczelni troszkę sobie poukładałem kilka spraw i na dzień dzisiejszy żeby patentować swoje rzeczy to musiałbym mieć worek złota. To są takie koszta że szkoda gadać. Same certyfikaty dopuszczenia zjadłyby mnie na wstępie. Także zacznę na spokojnie od wprowadzenia ciekawych rzeczy. Tak jak mówiłem postaram się już niebawem przesłać jakieś info :)

Żeby nie było że ogólnie to sobie tylko gadam to... myśleliście kiedykolwiek przed aplikacją powłok/wosków nad tzw. rozwijaniem powierzchni ? Ma to na celu modyfikację napięcia powierzchniowego w sposób taki , aby zapewnić jak najlepszą adhezję czyli przyczepność innej powłoki, za czym idzie trwałość. Innymi słowy coś jak grunt stosowany w budownictwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cleaner to taki "czyściciel" z wszelakich brudów (pomijam że przed cleanerem używamy innych środków również) i usuwa z lakieru poprzednie warstwy wosków, sealantów i innych siuwaksów. Wg. niektórych producentów pomaga "związać" wosk jeżeli używa się produktów jednego producenta.

To tak w duuużym skrócie ;)

edit. Znalazłem artykuł który szukałem...tutaj poczytaj...

http://www.detailer.pl/blog/2011/05/cleaner-politura-glaze-sealant-aio-jak-sie-w-tym-polapac/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za lekturę :P poczytam sobie, ale z tego co widzę to jest aż za bardzo uniwersalny hehe :D masz może MSDS takiego cleanera ? W moim zamyśle stosując odpowiednią metodę można tak zrobić tak że uzyska się efekt hydrofobowy w miarę trwały i może nawet warstwa wosku nie będzie potrzebna :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś zdradzić gdzie o tym słyszałeś ? Znajduje się na każdej powierzchni polerowanej mechanicznie. Miałem zajęcia z mikroskopii kiedyś i właśnie się pytałem o to doktora, bo mnie też to interesowało. Co do tego czy ma wpływ to miało to ogromny wpływ na części jakieś mechaniczne chyba w skrzyniach ale nie pamiętam dokładnie , pamiętam że proces obróbki tych części się zmienił aby pozbyć się tej warstewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilka dni wrzucę już odnośnik do grupy na fb i może strona ruszy. Póki co mam genialny preparat na dachy do cabrio , mowa o tych materiałowych oraz do tapicerki , na dniach się pochwalę. Jeśli chodzi o odkrycia to na razie zostaje to w sferze zainteresowań bo póki co trzeba zarobić na swój dalszy rozwój. Żyjemy w kraju który zabija marzenia , tu trzeba grzecznie mówiąc zap...pracować , żeby coś osiągnąć a i tak jest ciężko :) Będę też chciał dokończyć porzucone badania np nad lakierem samo-regenerującym się, ale to jeszcze się okaże wszystko.

Nie próbowałeś szukać inwestorów na takie powłoki - coś w stylu Dragons Den na TV4?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój jedna wielka ściema to co robią w tych teleturniejach ;) Mają podstawionych ludzi , ostatnio gdzies miałem artykuł jak jeden koleś był i w milion w minutę i w surowi rodzice i gdzieś tam jeszcze. Po za tym to jak usłyszałem o kulisach kuchennych rewolucji to aż czkawki dostałem :D Żeby na ratowanie restauracji P. Madzia G. brała jedyne 100 tys złotych od właściciela...niezła pomoc...

....dla stacji TVN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem opracowania techniczne, rozmawiałem z konstruktorami właśnie skrzyń kłowych.

Jako że wychowałem się w środowisku mechaników, rajdowców, konstruktorów samochodów wyścigowych to takowy temat przewijał się kilkakrotnie.

Z tego co pamiętam i mi wiadomo usuwa się te niedoskonałości wibracyjnie/ultradźwiękowo ale mogę bredzić gdyż nie jest to moje pierwsze zainteresowanie ;)

Co do Twojego rozwoju to....pozostaje prywatny inwestor zanim ktoś Cię skalkuje/okradnie.

Ale życie znasz i wiesz że w biznesie nie ma sentymentów B-)

Trzymam kciuki i nadal obserwuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy




×
×
  • Dodaj nową pozycję...