Skocz do zawartości

Karcher vs Kranzle


Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardziej zorientowanych, potrzebuje pomocy przy wyborze myjki. Ogólnie wybór padł na 2 modele konkurencyjnych firm, i teraz juz nie wiem co robić.

1. Kranzle 1151

2. Karcher HD 5/12

Mógłby ktoś mi doradzić, wypowiedzieć się na temat.

w/g mnie na korzyść Karchera przemawia serwis, wiadomo, jest prawie w każdym mieście, a ja mam nawet autoryzowany. Głowica mosiądz (jest też w Kranzle). A Kranzle, hmmm, na razie słyszę same dobre opinie, ale u nas w mieście na myjni nowa siadła po miesiącu, naprawili i jest na razie ok. Także sam nie wiem, doradźcie coś mądrego. Do Karchera łatwiej dokupić pianownicę PA. Parametry mają podobne. Mógłby ktoś się wgłębić i mi doradzić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


I chyba chciał po kilku użyciach sprzedać o ile pamiętam...

Kranzle jest firmą o półkę wyższą od Karcher'a.

Minus jest taki że jest mniej rozpropagowany i serws nie jest tak gęsto rozsiany po kraju.

Prawda jest taka że Karcher to albo stare maszyny z grupy HD albo...nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Ja jakiś czas temu szukałem dobrej myjki i dostałem właśnie info o firmie Kranzle.

Zakup miał miejsce około marca, a zdecydowałem się na model Kranzle K 2160 TST.

Za bardzo nie mam do czego porównać tego sprzętu, jedynie do bezdotykówek bo do Nilfiks'a c110 nie można porównywać. Na bezdotykówce przy dłuższej akcji ręka nie boli mnie tak jak przy Kranzle :) tokarz za 10zł dorobił mi połączenie z pianownicą PA Autobrite. Ważna rzecz jest taka że myjka podczas pracy musi być w pozycji poziomej gdyż tak jest ułożony silnik i olej wtedy dociera gdzie potrzeba. Pamiętać należy o filtrze do wody, ja wybrałem filtr Karcher'a (Plug & Play) bo oryg. do tego modelu się sprzedał a inne trzeba było przerabiać. Wąż 15mb przed zwijaniem trzeba rozprostować żeby równo i wygodnie nakręcić na bęben a przed pracą rozwinąć do końca gdyż temp czasem robi się wysoka (nie jest to jakoś uciążliwe dla mnie). Serwis mam na miejscu a dodatkowo pracuje tam moja znajoma więc nie mam z tym problemu.

SJake jeśli chcesz przetestować i porównać do Karcher'a to zapraszam. Osobiście jestem bardzo zadowolony z wydanej na ten sprzęt kasiory, jedynie mógłby być czasem cichszy, bo o 2 w nocy muszę myjkę w garażu zamykać :mrgreen:

EDIT:

Zapomniałem dodać że mój model 2160 jest z silnikiem wolnoobrotowym co przy intensywnej pracy jest bardzo ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie znam Kranzle więc sie nie wypowiem.Ja kupiłem nową 7/18 4M Karchera,używam intensywnie 3 lata i dopiero w kwietniu tego roku musiałem wymienić jakiś oring,oczywiscie raz na rok wymiana oleju.Z mojego doświadczenia jakość-cena nie ma nic lepszego na rynku.

No ja mam podobny dylemat... Chce strzelić Kärcher'a HD 6/16-4 MX Plus

Te 100l/h więcej może się przydać

Mógłby ktoś mi doradzić, wypowiedzieć się na temat.

Jak Ci wystarczy 1faza to bierz 5/12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam po dłuższej nieobecności na forum :)

i sorry ze od razu odgrzewam kotleta :D

 

Przymierzam się do kupna nowej myjki bo Nilfisk przestał wystarczać ... poza tym brak do niego akcesoriów.

Zdecyduje się pewnie na Karchera i tu moje pytanie jaki model byście polecili ? dodam ze myjka będzie używana powiedzmy 2 razy w tygodniu.

 

Co do ceny to powiedzmy że  chodzi o maszynę o najlepszym stosunku jakość/cena :)

z góry dzięki za odpowiedzi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta będzie w tym stosunku

http://www.karcher.pl/pl/Produkty/Home__Garden/Urzadzenia_wysokocisnieniowe/Klasa_Srednia/16361600.htm

aczkolwiek wszystkie tego typu czyli "domowego użytku" to jeden ch.j włącznie z chwalonym bardzo Kranzle.

Dam Ci radę jak możesz to jedż do autoryzowanego serwisu Karchera i zapytaj o najsłabszy model z serii HD po serwisie z gwarancją

IM STARSZY TYM LEPSZY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My ostatnio kupiliśmy Kranzla 125- stary model (koło 3 lat), nie był skatowany. Kupiliśmy od gościa z Kalisza który odkupuje od klientów w rozliczeniu np. myjki, robi przegląd i wymianę tego co trzeba.

Parametry

Myjka KRANZLE: 125 - ciśnienie robocze: 125-155 bar

Zasilanie elektryczne: 230 V, wydatek wody: 10,5-12 l/min,
maks. temperatura wody doprowadzanej: 60 st. C, masa: 24-26 kg

i jedna z najważniejszych cech silnik wolnoobrotowy

 

Chciałem strasznie Quadro 799 TST

-ciśnienie robocze regulowane 30-180 bar
-wydajność 13l/min
-bęben na wąż 20m
-moc przyłączeniowa 400V
-moc użyteczna 4 kW

 

W cenie z vatem 2300 zł Quadro, za naszego K125 zapłaciliśmy 1550 zł (Nówka w podobnych parametrach to koszt koło 5-6 koła, Quadro 6-8 koła)

 

Chciałem Quadro bo śmieszna czterokołowa, zapas ciśnienia i przelot wody spory jak na nasze potrzeby, ogólnie jedna z bardziej polecanych i udanych w podobnym przedziale cenowym -  no i napięcie 3-fazowe.

Niestety uciekła i mamy K125.

Wrażenia - naprawdę spora moc (porównując Karchera 2.96 z markietu), ręki nie odrzuca, ale siłę trzeba mieć żeby dłużej latać i wciskać spust, trzymać jedną ręką itp. zabawy.

Jak już wyżej wszyscy napisali Kranzle półkę wyżej- dlatego nie Karchera, wiem że starsze serie HD/HDS są naprawdę dobre, ale kranzle produkuje tylko myjki i podobny sprzęt, najtańsza to koszt koło 2,5 klocka, nie bawią się w sieciówkę za 199 w promocji.

Mamy takiego niebieskiego węża dedykowanego do pracy w środowisku higienicznym- masarnie, mleczarnie itp. ma atest, ale kuźwa trudno go zwinąć jedną ręką, jest sztywny jak cholera.

Podsumowując przydługie rozważania, to świetny sprzęt, warto rozejrzeć się na allegro za używkami po przeglądzie i serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...