Skocz do zawartości

Toyota Avensis


dark_wolf

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym pokazać prace nad odświeżaniem lakieru Toyoty Avensis T25... Jak tylko będzie możliwość, muszę ją wziąć pod maszynę, bo ręczna polerka UC + FG3000 to sobie można... ;) Efekt mizerny, ale autko wygląda lepiej niż przed, nie trzeba się aż tak mocno zastanawiać co tam jest pod tą pajęczyną ze swirli :)

Aaaa... Ważne info... Auto rok temu było u lakiernika na polerce mechanicznej, od tamtego czasu żadna szczotka go nie dotknęła, only bezdotyk i mycie na dwa wiadra... Więc uważajcie na wodę pod ciśnieniem, patrzcie co robi z lakierem... ;)

Przed:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Zaczynamy, oczywiście wspaniałe materiałowe nadkola...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Muszą być :D

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Smoła z dolnych partii drzwi i progów...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Takie jedno ładne foto po glince...

Dołączona grafika

Odświeżanie lakieru UC i Menzerną by hand...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Prowizoryczne zaprawki zestawem naprawczym od Toyoty...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Po woskowaniu, na szyby Rain-X, na koła Traditional... :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

I na koniec krople na lekko przybrudzonym :)

Dołączona grafika

Dziękuję za uwagę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Szynka, T&G - mam, ale z racji braku miejscówki (jak widać, był to typowy bezdotyk karchera na monety), nie chciałem się bawić w T&G, bo mój jest bardzo tłusty, i musiałbym właściwie na nowo myć go porządnie, niestety :/ Sam żałowałem, bo glinka miałaby z połowę mniej pracy, a tak to po prostu zrywała smołę razem z blachą ;)

Martino, jak moderator stwierdzi że to do projektów to może przesunąć, mi się wydawało że bardziej na takie zrobienie czegoś przy aucie, ot od rana do wieczora we dwie osoby ;)

Ale dziękuję chłopaki za pochwałę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszło :u no i brawo za chęci ;) .

Przypomniało mi się jak 2lata temu też ręcznie przeleciałem Octavke 3razy UC i 2razy SRP, dziś jak sobie przypomnę to się sam sobie dziwie :lol:

Teraz to jak Szynka DA w łapkę i lecę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, jak oceniasz twardość lakieru po ręcznej robótce i rezultatach jakie osiągnąłeś?

Szczerze powiem, robiłem do tej pory dwie Toyoty, obie Avensis, jedna T22 (maszynowo, za niedługo relacja) i T25, tak jak tu widzicie, więc nie mam porównania do innych lakierów. Ale do opinii 'mikrofibry rysują lakier Toyoty' to się nie przychylę :) UC na pomarańczowym padzie urbana maszynowo nie ściągnęło mi wszystkiego na T22, a w zasadzie tak na 80% myślę - i to chyba najbardziej miarodajne, co umiem powiedzieć.

FG3000? Jakaś nowa pasta?

Aaaaaj.... Ja jeszcze niedoświadczony w pastach :D Wstyd i tak :oops:

No i brak t&GR - od razu rzuca się w oczy

Tak jak pisałem wcześniej, brak odpowiedniej miejscówki, ale w sumie ostatni raz chyba dotknąłem lakieru glinką bez użycia T&G, następnym razem to poprawię :oops:

Na zdjęciach to Ty?

:u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 zdjęcie od końca, zaraz przy lampie to pasta : D ?

Być może, nie będę się kłócił ani tłumaczył że nie ;) Sprawdzę przy okazji czy coś tam zostało w takim wypadku :D

Efekt jest na prawdę super jak na robotę ręczną, ile 2 zł musiałeś wrzucić przez cały proces ogarnięcia auta ? : D

Wcale nie aż tak dużo, bo ok. 5 ;) Spłukanie piany, dokładne spłukanie po myciu zasadniczym (ze dwie dwójki), opłukanie po glince, szybkie mycie po polerowaniu, i tyle :)

Ile godzin zajęło Ci same polerowanie ręcznie?

Robiliśmy we dwóch, więc poszło znacznie szybciej, ok. 4-5h na cały wóz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...