Skocz do zawartości

Powłoka kwarcowa Echelon


Zgrywussdz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie/Panie, jak w temacie, chciałem się dowiedzieć, zbyt dużo informacji na temat mnie interesujący nie znalazłem. A mianowicie chodzi o dbanie o niniejszą powłokę. Coś mam robić ? Mogę używać QD ? Czy tylko spłukiwać czystą wodą ? Szampon mam Muc-offa, ph ma naturalne więc szkodliwy chyba być nie powinien. Jedyne co wiem to to, że nie potrzeba już wosku kłaść, bo ponoć pogarsza działanie powłoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


mały_marcin wywołany do tablicy! ;)

Jestem! :D

Coś mam robić ?

Dbać ;)

Mogę używać QD ?

Możesz, nic się nie stanie, ale nie jest to wymagane ;) Powłoka sama w sobie ma bardzo dobre właściwości i jest tak na prawdę 'bezobsługowa' (w sensie, że nie potrzebuje żadnego 'wspomagacza'). Więc myć i się cieszyć.

Przeleć sobie pół maski jakimś QD i zobaczysz, czy lepiej wygląda i czy lepiej kropelkuje :)

Być może jest dedykowany szampon utrwalający działanie powłoki, może dodatkowo Reload?

Nie ma żadnego szamponu utrwalającego, Reloada nie potrzeba używać :P Nie są to takie czary mary jak CQuartz, którego nałożysz a potem 'musisz' lecieć Reloadem, bo powłoka tak jak by umiera. Zresztą tak jak z powłoką (bynajmniej kiedyś) Diamondbrite, którą trzeba było również konserwować ;)

Mam nadzieję, że pomogłem :P Jak by co pytać dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam jeszcze jedno zapytanie, powie mi ktoś czemu po nałożeniu powłoki kwarcowej Echelon, po nocnym deszczu na całym aucie są takie ślady ? Dołączona grafika

wcześniej tak nie było :-?? :-??

Żeby nie było, umyty szamponem Muc-off, wysuszony fluffym, potem QD od FK, więc czysty był, rano wstaje, a po deszczu takie cudo [-x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola czy Paweł? czasem ciężko się połapać z kim się rozmawia :) Ale to by znaczyło że auto po zabezpieczeniu musi być w odosobnieniu w garażu 2-3 tygodnie? Bo jak spadnie deszcz to....?

Chyba że chodzi o powstrzymanie się w jakimś okresie czasu od stosowania środków, np QD - np te 2-3 tyg.

A właściwie to wina Zgrywusa - taki niecierpliwy, musiał czymś psiknąć 8-}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie że niecierpliwy, ale woda na myjce u mnie często ma kamień, i to dużo kamienia, niczym nie mogłem domyć, a po QD zeszło, a nie będę jeździł z shinem i białymi plamami na aucie, no bez przesady 8-} ale nawet gdy powłoki nie miałem, i dawałem QD to po deszczu śladu nie było ;)

A tak w ogóle, jak odbierałem auto od Detailing Garage to spytałem czego nie mogę robić, to powiedzieli tylko, żeby nie woskować i nic więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 7 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...