Skocz do zawartości

Mercedes 124 coupe / kombi


Apach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zgodnie z obietnica dana w powitalni, szanownemu gronu Detaling Clubu chcialbym zaprezentowac moje trapezy, balerony, taryfy, youngtimery czy jak kolwiek byscie ich nie nazwali. Dla mnie to Mercedesy 124. Auta o najbardziej klasycznym wygladzie jaki znam i jaki urzekl mnie jak jeszcze chlopieciem bylem (tak tak, u mnie nad lozkiem nie wisailo Ferrari Testarossa, Lamborghini Countach czy niesmiertelne Porsche 911) i obiecalem sobie, ze kiedys bede wlasnie takim autem jezdzic. Obietnicy dotrzymalem i od dwoch jestem posiadaczem 124 kombi. Natomiast dwa miesiace temu moja kobieta kupila 124 coupe. O ile z kombi nie ma problemow, z utrzymaniem w czystosci, o tyle coupe wyposazone zostalo w jasna welurowa tapicerke. Poniewaz poprzedni wlascicel nie byl czlowiekiem, ktorego posadzilbym o to, ze przykladal sie do wylgladu samochodu postanowilem zainteresowac sie car detalingiem.

Dołączona grafika

Niedawno odwiedzilem SNB gdzie Sebastian pocieszal mnie, ze auto wyglada czysto (moze wypowie sie jako bardziej doswiadczony?). Ja odnosze wrazenie, ze mogloby wygladac lepiej. Wiec na poczatek zakupilem APC aby podjac probe wyczyszczenia auta. Jako, ze pogoda dopisala w miniony weekend wzialem sie do roboty.

Pierwsza rzecza z jaka musialem sie zmierzyc byly proporcje APC w stosunku do wody. Jestem pewny, ze popelnilem blad. Najpierw do 1000 ml wody demineralizowanej wlalem 200 ml APC, jednak pomyslalem, ze proporcje moga byc nieco zbyt duze, tak wiec dolalem jeszcze okolo 300 ml wody aby zapelnic butelke 1,5L. Tak przygotowany roztwor wlalem do atomizera. Czy takie proporcje nadaja sie do czyszczenia plastikow (nie tapicerki) w samochodzie?

Z tak przygotowanym zestawem pojechalem do kolegi aby odkurzyc i umyc auto.

Boczek bagaznika.

Niestety tylko jedna strona, za pozo przypomnialem sobie o aparacie. Jednak obie wygladaly podobnie zle.

Dołączona grafika

Wykladzina bagaznika.

Dołączona grafika

Te same elementy po odkurzeniu.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Zdjecia plastikowych elementow, na zdjeciach ktorych najlepiej widac roznice.

Drzwi lewe. Przed umyciem.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Drzwi lewe. Po umyciu.

Dołączona grafika

Drzwi lewe. Raczka przed umyciem.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Drzwi lewe. Raczka po umyciu.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Drzwi prawe. Przed umyciem.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Drzwi prawe. Po umyciu.

Dołączona grafika

Kokpit. Przed umyciem.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Kokpit. Po umyciu.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Tunel srodkowy. Przed umyciem.

Dołączona grafika

Tunel srodkowy. Po umyciu.

Dołączona grafika

Na koniec jeszcze nawoskowalem auto. Jednak nie jestem z tego zadowolony, gdyz na lakierze widac bylo grudki (?) wosku. Nie wiem jak to opisac, ale nie moglem tego spolerowac tak aby nie bylo ich widac. Nie posiadam zadnych narzedzi wiec wosk nakladalem aplikatorem, a pozniej duza szmatka polerowalem recznie na tyle na ile sie dalo. Moze zle to wykonywalem. Licze na porady.

Zastanawiam sie tez nad zakupem niedrogiej pianownicy i jakiegos srodka do czyszczenia felg. Wraz ze szczotka Muc-Off Two Prong Brush, ktora powinna w sam raz dopasowac sie do BBS, jakie mam na coupe. Do tej pory uzywalem Moje Auto jednak pozostawiony na dluzsza chwile zostawil slady na felgach. Zadowolony bylem z Autoland Atack. Obecnie mam Nigrin EvoTec ale nie zrobil na mnie takiego wrazenia jak dwa pierwsze.

A teraz prosze o komentarze, propozycje, rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Na koniec jeszcze nawoskowalem auto. Jednak nie jestem z tego zadowolony, gdyz na lakierze widac bylo grudki (?) wosku. Nie wiem jak to opisac, ale nie moglem tego spolerowac tak aby nie bylo ich widac. Nie posiadam zadnych narzedzi wiec wosk nakladalem aplikatorem, a pozniej duza szmatka polerowalem recznie na tyle na ile sie dalo. Moze zle to wykonywalem. Licze na porady.

napisz jaki to wosk i czy jakoś przygotowywałeś lakier pod ten wosk?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne autko. Proporcje APC powinieneś mieć podane na opakowaniu i tak np 1:10 to jednostka APC i 10 jednostek wody (niech mnie ktoś poprawi jeśli ja z kolei robię coś źle :D). Ja używam APC od Megsa więc do silnych zabrudzeń zalecają 1:10 do standardowego czyszczenia 1:10. Spryskujesz powierzchnię i szczotkujesz ją pędzelkiem. Brud powinien po takim zabiegu zostać usunięty z zakamarków oraz bardziej doczyścić "strukturę" skóry. Wycierasz czystą szmatką. Tak umytą powierzchnię warto zabezpieczyć środkiem do kokpitów. APC usuwa prawie wszystko i plastyki niezabezpieczone mogą szybciej wyblaknąć.

Lakier samochodu przed woskowaniem mogłeś potraktować glinką, która powinna usunąć "nierówności" o których wspomniałeś. Myślę, że wszystkie środki, łącznie z tym do felg sprzeda Ci chętnie Sebastian. Na ryku jest ich mnóstwo, jedne gorsze inne lepsze, ale mogę chyba śmiało powiedzieć, że o ile jakość środków do detailingu jest różna, to skutecznością dla początkującego raczej niewiele się różnią. Natomiast bardzo odbiegają w pozytywnym słowa znaczeniu od środków niskobudżetowych ze stacji benzynowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Autoland Attack to chyba jeden z lepszych środków tego producenta

No wlasnie tez bylem bardzo zadowolony. Attack nie meczyl felg tak bardzo jak Moje Auto, jednak jest rownie skuteczny. Nigrin jest zbyt slaby wedlug mnie.

A jaki wosk kładłeś? W słońcu robiłeś? Może za szybko "wysechł".

Zapomnialem wrzucic zdjecia uzytego zestawu ;)

Dołączona grafika

Tylko wg. mnie zasługują na więcej.

Wszystko jest kwestia zasobnosci portfela ;)

Na tym kolorze Coupe możesz naprawdę dużo zyskać.

Najpierw musze ogarnac uszkodzenia lakieru :(

Proporcje APC powinieneś mieć podane na opakowaniu

Byly byly, ale ja to chyba zle rozczytalem :( I zamiast 1:20 zrobilem 1:6.

Wiec chyba na 1000 ml wody powinienem wlac 20 ml APC?

Spryskujesz powierzchnię i szczotkujesz ją pędzelkiem.

Ja zauwazylem, ze lepszy efekt uzyskiwalem natryskujac APC na szmatke lub mikrofibre.

Brud powinien po takim zabiegu zostać usunięty z zakamarków oraz bardziej doczyścić "strukturę" skóry. Wycierasz czystą szmatką.

O pedzelku zapomnialem. :(

Lakier samochodu przed woskowaniem mogłeś potraktować glinką, która powinna usunąć "nierówności" o których wspomniałeś.

Tego sie troche boje, gdyz nie mam garazu i wszelkie akcje czyszczenia auta ogarniam u znajomego, niestety nie ma tam trawnika, tylko droga gruntowa. Wiec piasku i kurzu pelno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez bylem bardzo zadowolony. Attack nie meczyl felg tak bardzo jak Moje Auto, jednak jest rownie skuteczny. Nigrin jest zbyt slaby wedlug mnie.

Miałem do felg z budżetowych Attacka, Nigrina i Turtle. Attack bezapelacyjnie wygrywa w skuteczności, Turtle w smrodzie a Nigrin...nic nie zaoferował jak dla mnie ;)

Załatw sobie jakiś garaż, porządnie umyj samochód i dopiero działaj, bo jak widzę te szmatki... x_x Zobacz ile na nich brudu zostało...no chyba że to z wnętrza.

Co do kosmetyków i jej ilości...nie odrazu Rzym zbudowano. Ja też zbierałem sporo na to co mam :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki sposob proponujesz aby dobrze felgi wyczyscic? Zwykly atomizer? Po przygodzie z kosmetykami do felg Moje Auto mam uraz, gdyz po ktoryms razie jak zostawilem na dluzej ten preparat na felgach zostaly mi po nim slady.

To sobie zakup jakieś sprawdzone środki polecane na forum jest ich masa :u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercedesy pierwsza klasa Apach :u

do silnych zabrudzeń zalecają 1:10 do standardowego czyszczenia 1:10

blacha i lakier i blacha

Chłopaki, skupcie się jak piszecie :mrgreen: :o)

Ja bym zaczął od przerzucenia się na chemię dla detailerów - zaczątek masz - SNB. Marketowymi (nie wszystkimi) za dużo nie zdziałasz a i przyjemności w tym nie będzie. Na forum były podawane różne zestawy na początek, zasada co ma być (czyt. glinka, szampon, T&GR, wosk, qd, etc.) jest zawsze ta sama, wybranie z wachlarza konkretnych produktów to praktycznie kierowanie się własnymi upodobaniami. Jeśli chodzi o sposób czyszczenia wnętrza to jakiś czas temu popełniłem poradnik (umieszczony w odpowiednim dziale), sprawdź czy próbowałeś takiej metody, może okażę się, że znajdziesz skuteczniejszą. No i czasem warto pooglądać relacje, niektórzy użytkownicy robią sobie zdjęcia z pędzelkami - czytaj, czytaj i jeszcze raz oglądaj - ja tak nabrałem wiedzy teoretycznej i nie bałem się podejść do pierwszego auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczątek masz - SNB

Tam wlasnie skierowalem swoje pierwsze kroki.

Jeśli chodzi o sposób czyszczenia wnętrza to jakiś czas temu popełniłem poradnik (umieszczony w odpowiednim dziale)

Ma sie rozumiec, ze zaraz poszukam ^_^

warto pooglądać relacje

Cisne kazda relacje jaka nawinie sie na forum ;)

blacha i lakier i blacha

Tutaj trzymam strone Sebastiana. On widzial juz samochod i wie, ze na coupe lakier jest uszkodzony i wymaga to interwencji lakiernika. Zaczne odkladac kase na ta impreze i jak sie kasa odlozy to o lakiernika nie problem. Poki co, moge tylko utrzymac auto w stanie maksymalnie dobrym. Jak juz ogarne termat uszkodzen lakierniczych to SNB zajmie sie detalingiem. Ale to sa narazie odlegle plany.

Te blizsze, to wypranie tapicerki w SNB. Sebastian, bedzie relacja? :ymdaydream:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak wyzej napisalem, w zeszlym tygodniu coupe zostawilem w SNB. Nie mialem okazji aby zrobic zdjecia wczesniej gdyz zaraz po odbiorze auta pojechalem nim na zlot. Wnetrze (jakze zadki welur) zrobilo furrore wsrod moich znajomych. Niedosc, ze to jedyne 124 z tapicerka welurowa w klubie. To jeszcze w tak swietnym stanie. Ponizej zdjecia z tego jak wyglada tapicerka po wypraniu w SNB.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Przepraszam za kiepska jakosc zdjec. Niestety nie umiem obslugiwac aparatu i w polowie cykania zdjec zorietowalem sie, ze wkspozycja jest zle ustawiona. Nie mniej jednak ponizsze zdjecie najlepiej oddaje zakres zmian jakie zaszly po wypraniu tapicerki. Wewnetrzna czesc podlokietnika, chyba nie zalapala sie na mycie ;)

Dołączona grafika

Zdjecia w trakcie pracy nad autem w galerii na Facebook'u https://www.facebook.com/media/set/?set=a.522464084435304.136250.131882080160175&type=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...