Skocz do zawartości

Zestaw dla początkującego


GRUBEER

Rekomendowane odpowiedzi

Już kilka tygodni czytam forum i już kilka ciekawych spraw się dowiedziałem. Dzięki niektórym jestem trochę mądrzejszy, ale zastanawiam się bo może uda mi się przed zimą ogarnąć samochód tylko co jeszcze byście polecili żeby dokupić.

Posiadam:

- Scholl S17

- Nielsen Liquid Gold,

- Glinkę Temachem biała,

- Maszynkę PowerUp,

- Szampon,

- Środek do czyszczenia felg (nie pamiętam nazwy ale chyba attack czarny- wypróbowany na poprzednim aucie i nawet nieźle się sprawił)

- Pady MS: pomarańczowy, biały, dwa czarne

- Dzięki uprzejmości SNB kilka samplerów: DEOX 2, Brillance, Nap Low Foam

Zastanawiam się jeszcze nad czymś do czyszczenia silnika, wnętrza (deski rozdzielczej).

Druga część pytania co do samego polerowania. Jak dużo nakładać pasty na pada (czytałem że jedni 3 krople inni inaczej), jak mocno dociskać go do lakieru? Czy sam nacisk ciężaru polerki wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 176
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No właśnie tak myślę bo o ile docisk na poziomych elementach samochodu może być sprawą grawitacji o tyle na pionowych (drzwi itp) już mam dylemat. No cóż będziemy testować mam nadzieję że w ten weekend chociaż poćwiczę i może chociaż maskę zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pracuję na makicie i jadę jakieś zajechane auto to dociskam tak żeby się stabilizacja włączała, ale też i zależy jakiej pasty używasz, np na żóltym padzie 3m inaczej zachowuje się menzerna a inaczej żółty korek. Jak masz oleistą pastę to czasem ciężko polerkę utrzymać w ręku a jak pylącą to można dach jedną ręką jechać. Dużo jest wypadkowych i ciężko określić wszytko przyjdzie z czasem myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastę s40. Będzie jako cleaner, lekko ścierny. Na to możesz kłaść np liquid golda. Ręcznik masz i szmatki? I jakiś qd. Po myciu uważam, że "mus mieć", zwłaszcza latem, jak woda gdzieś przyschnie i tak ogólnie do podbicia. Smartwaxa jest extra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie nie wpisałem. Mikrofibr mam kilkanaście. Z miękkimi ręcznikami też nie będzie problemu, pędzelków mam całą gamę. Właśnie zastanawiam się nad jakąś wykończeniową, choć czytałem (nie mogę znaleźć posta z tym) że tą którą mam S17 na czarnym padzie też niektórzy piszą że wykończyć można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Prosił bym o ocenienie zestawu :P. Samochód bmw, lakier czarny metalik.

a) Z zewnątrz:

Wstępne mycie lakieru:

Piana VALETpro pH NEUTRAL SNOW FOAM

Mycie lakieru:

CAR-LACK 68 SHAMPOO

I do mycia

rękawica:

CHEMICAL GUYS Rękawica z mikrofibry (ta wodoszczelna)

Pędzelki (jakies miękkie z castoramy,bez metalowych elementów)

I mikrofibry:1) do osuszania,2) Do polerowania wosku

Przygotowanie powierzchni:

Glinka: BILT HAMBER AUTO CLAY

Cleaner: POORBOY'S WORLD BLACK HOLE (I tutaj wlasnie nie jestem pewien czy to dobry pomysł ale słyszałem ze black hole mozna uzywac jako cleaner, jeśli nie prosił bym o polecenie jakiegos :P)

Zabezpieczenie lakieru:

Zima: FINISH KARE 1000P HI TEMP PASTE

Lato: POORBOY'S WORLD NATTY'S WAX BLUE

Plastiki zewnętrzne: Nielsen S-A-S

Do usuwania smoły: Nielsen Tar & Glue Remover

APC: Nielsen Cyclone APC

Opony i gumy: Nielsen Briliance

Do szyb: Jakis płyn do mycia z gospodarstwa domowego

b) Wnętrze auta:

APC: Nielsen Cyclone APC

Zabezpieczenie i pielęgnacja plastików: POORBOY'S WORLD NATURAL LOOK

Pranie tapicerki: Nielsen Nap Low Foam

Odswieżacz: Wunderbaum :D

Do tego oczywiście mikrofibry , pędzelek bez elementów metalowych i Monster Shine szczotka do czyszczenia tapicerki skórzanej soft

Aplikatory:

Do obydwu wosków: Meguiars Aplikator soft foam 2x

Do plastików zew: Monster Shine Aplikator piankowy niebieski

Do plastików wew: Monster Shine Aplikator z mikrofibry

No i oczywiście atomizery.Do rozprowadzania piany przy myciu wstępnym atomizer pianujący i zbiorniczek 1L( do nielsena Nap Low Foam też).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw super, ktoś się przyłożył do lektury :u

Jako cleaner możesz użyć Scholl S40 (mogę Ci odlać 200ml w adekwatnej cenie) albo niedoceniany Megs DC1. Poza tym, super. Do osuszania możesz wziąć Jana Niezbędnego/Monster Shine Fluffy Dryer a do polerowania Eurow Shag, najlepiej 2 albo 3. I git malina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko dodam, że

Do plastików zew: Monster Shine Aplikator piankowy niebieski

jest jak dla mnie troszkę za sztywny i z czystym sumieniem może konkurować z nim zwykła gąbka kuchenna

do dużych powierzchni (tak jak np. przy tej mojej crv) jest super, ale przy zakamarkach lepiej mi się pracuje jednak z bardziej elastycznym zmywakiem kuchennym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleaner: POORBOY'S WORLD BLACK HOLE (I tutaj wlasnie nie jestem pewien czy to dobry pomysł ale słyszałem ze black hole mozna uzywac jako cleaner, jeśli nie prosił bym o polecenie jakiegos :P)

Tego nie kładź, jak masz kłaść FK1000p. Jak chesz to przetrzyj IPA i możesz położyć FK, a jak chcesz cleaner to możesz kupić np SRP (choć to nie jest cleaner)DJLP, Sonus PC lub CL68NSC - tego polecam ;)

Dokup sobie więcej aplikatorów gąbkowych, bawełnianych, ręczników do polerowania (detilerów i wosków) - tego lepiej mieć zawsze więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

David,

Cały ubiegły sezon pracowałem na niemal identycznym zestawie :u

Black Hole to jest cleaner i politura w jednym i na czarnym daje naprawdę dobre efekty w połączeniu z Natty's Blue.

Co do używania pod FK1000p, o czym mówi Szynka, to się nie wypowiem bo na zimę kładłem Colli Insulator Wax.

Tu fotki czarnego auta po nałożeniu PB BH i Natty's Blue.

Na zdjęciach look wyszedł trochę "plastikowy", ale na żywo jest fajny "wet" ;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za opinie :D .Monika w tej becie są takie felgi ze szczotka jest zbędna.A powiedzcie mi jeszcze czy atomizerem pianującym dało by się rozprowadzic po aucie piane Valet pro? czy to raczej będzie męczarnia.

Mam tylko nadzieje, ze uzyjesz srodkow w odpowiedniej kolejnosci i nie zaczniesz od piany a pozniej po tym TRemovera ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy




×
×
  • Dodaj nową pozycję...