Skocz do zawartości

Zestaw dla początkującego


GRUBEER

Rekomendowane odpowiedzi


  • Odpowiedzi 176
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 rok później...

Witam kolegów. Wkrótce wybieram się na urlop by zacząć swoją zabawę z AD. Planuję zakup następujących środków oraz zabawek. Proszę o ocenę oraz pomoc w skompletowaniu brakujących rzeczy. Narazie będzie tylko z zewnątrz. Wóz to Focus z 2002r ubrany w Black Panther. Z góry dzięki serdeczne i wybaczcie poniższy burdel:)

1. Glinka Bilt Hamber Auto Clay Soft 200g

2. Piana aktywna: VALETpro pH NEUTRAL SNOW FOAM lub Temachem Snow Foam

3. Rękawica z mikrofibry CHEMICAL GUYS lub Monster Shine Curly Merino Mitt

4. Cleaner : POORBOY'S WORLD BLACK HOLE

5. Dekontaminacja: Temachem T.F.R

6. Ręcznik do osuszania: ValetPRO Large Blue Fluffer ręcznik mikrofibra niebieski 90x60cm

7. Mikrofibra do polerki wosku: Eurow shag 40x30

8. Pędzelek „wielozadaniowy”: ValetPRO Inch Round Detail Brush

9. Szampon: Rise&Shine Big Apple lub

Poorboy's World Slick & Suds shampoo

10. Wosk: POORBOY'S WORLD NATTY'S WAX BLUE lub Collinite 476s Super Doublecoat Paste

Zima???????????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co bym wybrał zmienił:

1. OK

2. Piana od VP

3. Rękawice bym wybrał od Megsa. ta z CG średnia jest

4. BH to nie cleaner a glaze ;) Cleaner wybierz np. PoorBoys ProPolish (1 lub 2). Będzie się dobrze komponował z woskiem

5. ??? Rozumiem, że chodziło Ci o Iron-X lub pochodne :) To co temachem oferuje nie znam :)

6. Nie znam. Zwykły Monster Shine Fluffy się dość dobrze sprawdza

7. Poszukaj czegoś o większej gramaturze. Eurow się nadaje, ale lepiej mieć "grubszą"

8. Zamiast tego bym skoczył do marketu i kupił komplet zwykłych pędzelków ;) Metal obklejamy taśmą izolacyjną i jest prawie pędzelek od VP :P

9. Ten pierwszy jest OK, drugiego nie znam/nie używałem.

10. Woski OK. Jeśli masz zamiar wziąć 2 to pierwszy na lato, drugi na zimę. Jeśli ma być na cały rok to ten drugi, lub pomyśl o Finish Kare 1000p :)

To tyle ode mnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 7. Dobre rozwiązanie, z tym że nie kupuj najtańszych pędzelków bo te lubią gubić włosie.

Dlatego po sprawdzeniu kilku firm stwierdziłem że jak narazie najlepiej mi się sprawdzają pędzle firmy Hardy. Mają plastikową osłonę przy włosiu i nie wypada ono nawet przy silnej chemii :u

Co do rękawicy...czy jest sens płacić tyle kasy? Może faktycznie źle mówię ale kupiłem dwa alta temu w markecie rękawicę z MF za ok. 15 zł i do dzisiaj jest OK chociaż pomału myslę nad zakupem nowej bo ostatnio przy sporym brudzie dostała w d...pę ;)

I za zaoszczędzoną kase kupił bym wówczas coś do opon i felg oraz jakiś dressing by się przydał do plastików...no chyba że nie masz za dużo czarnego plastiku na zewnątrz auta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mar_1981: na moje warto. Pierwszą kupiłem tą od CG. Byłem z niej zadowolony, ale od kiedy się przesiadłem na wełniaka od CarPro, to CG został do felg i innych dupereli. Te marketowe (bodajże z Nirgina) fajne są, ale jak się myje auto trochę lepszą rękawicą, jakoś to szybciej i przyjemniej idzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mar_1981: na moje warto. Pierwszą kupiłem tą od CG. Byłem z niej zadowolony, ale od kiedy się przesiadłem na wełniaka od CarPro, to CG został do felg i innych dupereli. Te marketowe (bodajże z Nirgina) fajne są, ale jak się myje auto trochę lepszą rękawicą, jakoś to szybciej i przyjemniej idzie :)

Możliwe. To było tylko moje zdanie ;) Może tez się kiedyś skuszę. Zapomniałem że jeszcze mam od Seby rękawicę co dostałem w gratisie z kosmetykami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek masz tak dużą listę zakupów, że koledzy przeoczyli fakt, że nie zamierzasz kupić aplikatorów i jakiegoś poślizgu do glinki, no chyba, że będziesz glinką ślizgał na wodzie :)

Do glinki jest fajny PB QD+, a aplikatory gąbkowe od megsa, łatwo się czyszczą i jak rękawica są prawie niezniszczalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak mam, pamiętam, choć nie wymieniłem czyli:

1.MEGUIARS SOFT FOAM APPLICATOR PAD 2 PACK APLIKATOR DO WSZYSTKIEGO

2.Pianownica (pomysł zaczerpnięty od chłopaków z FocusClubPolska-dzięki czaptan:) )przerobiony Marolex Master 2000 2l - opryskiwacz ciśnieniowy przerobiony na pianownicę. Dysza Kwazar SF-03 (niebieska), filce pod meble.

Co do tematu glinki to raczej woda z szamponem (i tak już przekroczyłem budżet a wiele jeszcze do kupienia zostało ale nic to, rzucam palenie na rzecz AD:)

3. AIO-czekam Panowie i Panie na propozycje:) (sorki, że sam nie szukam ale czas nagli, trzeba coś w końcu zamówić)

Ps wszystko zamówić w jednym sklepie??????

THX:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu




×
×
  • Dodaj nową pozycję...