Skocz do zawartości

Zestaw dla początkującego


GRUBEER

Rekomendowane odpowiedzi


  • Odpowiedzi 176
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mirek, tu nie ma czegoś takiego jak przekroczony budżet. Większość z na ma więcej kosmetyków, niż nasze żony/dziewczyny w garderobach :?

Ja mam więcej ale jakby buty i torebki mojej zliczyć to pewnie za kilka lat jej nawet nie dogonię 8-}

A Marolex to dobry pomysł. Sam zbieram się żeby sobie zrobić takiego :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe no i z tym się zgodzę, jeszcze nie zacząłem zabawy w AD a już widzę, że to studnia bez dna....:) Tylko jestem ciekaw która Foczka pierwsza się zbuntuje:) Czy ta czarna, której wosk raz na 2 mies. nie wystarczy, czy ta blond, która odkryje zmniejszenie zainteresowania swoją osobą i .....jakiś dziwny odpływ gotówki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, Panowie składam zamówienie w ShowCarShine wartości 900zł. Jakich gratisów powinienem się spodziewać (czyt. oczekiwać) za tę kwotę? Nie wiem jeszcze jak to działa a kolejne tak duże zamówienie nie prędko bo większość produktów na trochę mi wystarczy...W mailu panowie napisali ze będą to aplikatory, fibry itp. Czy mogę "wyłudzić" np ręcznik? Nie będę zbyt bezczelny? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Paczka przyszła z zawartością:

EUROW SHAG WEAVE MICROFIBRE TOWEL - REWELACYJNA I POPULARNA MIKROFIBRA

MEGUIARS SOFT FOAM APPLICATOR PAD 2 PACK bulk APLIKATOR DO WSZYSTKIEGO

VALETpro pH NEUTRAL SNOW FOAM 1 L - NAJPOPULRANIEJSZA PIANA, BEZPIECZNA DLA WOSKU

CHEMICAL GUYS Rękawica z mikrofibry

POORBOY'S WORLD BLACK HOLE 964ml NAJLEPSZA GŁĘBIA I WET LOOK GRATIS MIKROFIBRA

POORBOY'S WORLD NATTY'S WAX BLUE NATURALNY WOSK GRATIS MIKROFIBRA

POORBOY'S WORLD CONCENTRATED CAR WASH DELIKATNY NIE ZMYWA WOSKU GRATIS MIKROFIBRA

BILT HAMBER AUTO CLAY MEDIUM 200G - AGRESYWNOŚĆ ŚREDNIA

CAR PRO IRONX 500ML NOWA WERSJA - DOGŁĘBNA DEKONTAMINACJA

POORBOY'S WORLD QUIK DETAILER PLUS (QD+) SHOWCAR W 10 MIN

POORBOYS WORLD NATURAL LOOK 964ML - EFEKT SATYNY

SHOWCARSHINE PRZEŹROCZYSTA BUTELKA 250ML

SHOWCARSHINE ATOMIZER DO BUTELKI 250ML

ShowCarShine profesionalna butelka z odpowiednią podziałką.

ShowCarShine APLIKATOR Z MIKROFIBRY 3 SZT. - DELIKATNY DO WSZYSTKIEGO IDEALNY DO SYSTEMU GRIPPER

MEGUIARS ALL PURPOSE CLEANER 3,8 L - DO WSZYSTKICH POWIERZCHNI

MEGUIARS ENDURANCE HIGH GLOSS TRIGGER - OPONY Z POŁYSKIEM GRATIS MIKROFIBRA

POORBOY'S WORLD AIR FRESHENER "GREEN APPLE" 946ML- NEUTRALIZATOR I ODŚWIEŻACZ ZAPACHÓW

VALETPRO INCH ROUND DETAIL BRUSH

Myślę, że na początek i tak dobrze:)

Ale przechadzając się ostatnio po bazarku zakupiłem w okazyjnej cenie używkę Einhella BT-PO1100e i tu kolejna prośba do Was:) Proszę o pomoc w skompletowaniu padów oraz past, które pomogą mi w rozpoczęciu zabawy. Wiem, że jest to zabawka do polerki wosku(nic profesjonalnego) ale jeśli mogłbym dzięki niej i odpowiednim zabawkom nauczyć sie podstaw korekty (auta w stylu golf 3, stara corsa itd. znajomi stwierdzili że i tak większych szkód tym trupkom nie zrobię:) to byłby to chyba dobry początek:)

Z góry serdeczne dzięki:)

Ps budżet to max 500zł:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fryc1981 po pierwsze to ta polerka ma obroty w zakresie 1000-3000 obr/min, musisz bardzo uważać, bo to już spory dolny próg,

po drugie zacznij z padami typu LARE, ABW, ceny przystępne, a żal będzie jak zniszczysz sobie jakieś drogie pady. Na czymś uczyć się trzeba.

Najbardziej popularne są małe butle 250ml past Menzerny, weź 3 gradacje 500 (to ostrzejszego cięcia), 2500 (do wyprowadzania) i 4000 (finisz).

Że też Ci się chciało wklejać całą zawartość koszyka (bo chyba nie przepisywałeś? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to ta polerka ma obroty w zakresie 1000-3000 obr/min, musisz bardzo uważać, bo to już spory dolny próg,

Ja mam taka polerke jeszcze gdzies lezy w stodole tescia i te 1000 obr/min moim zdaniem jest moooocno zawyzone chyba ze moje klamie ;)

Spokojnie ta maszyna mozna pracowac i sie uczyc takie jest moje zdanie :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale na pewno musi bardziej uważać (jeśli jest te min. 1000 obr.) niż np przy Lare gdzię zaczyna od ~300 obr.

Toż to się zwie polerko-szlifierka, chyba nie bez kozery B-)

Zresztą i tak masz rację, pracujesz na maszynach jeszcze od czasów pterodaktyli, ja to dopiero zaczynam :ymhug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale na pewno musi bardziej uważać (jeśli jest te min. 1000 obr.) niż np przy Lare gdzię zaczyna od ~300 obr.

Toż to się zwie polerko-szlifierka, chyba nie bez kozery B-)

Zresztą i tak masz rację, pracujesz na maszynach jeszcze od czasów pterodaktyli, ja to dopiero zaczynam :ymhug:

To moja chyba zaczyna na 1ce od -300 obr/min :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 Notatka moderatora
 Przeniosłem do prawidłowego działu/wątku 

Witam Panowie :P Mam do was pytanie z serii: "czy to się nada?" Trochę poczytałem, trochę popytałem i wybrałem się na zakupy do sklepu internetowego, upatrzyłem sobie takie zestawienie:

3M WHEEL AND TYRE CLEANER - PREPARAT DO CZYSZCZENIA KÓŁ I OPON

-- 34,99zł bez VAT 1

34,99zł

Collinite 476 Najtrwalszy wosk GRATIS MIKROFIBRA

-- 71,99zł bez VAT 1

71,99zł

ABW PAD POLERSKI 150MM CZARNY PŁASKI FINISHING

-- 15,99zł bez VAT 1

15,99zł

SHINY GARAGE CAR WASH 5L

-- 49,00zł bez VAT 1

49,00zł

SHOWCARSHINE BP 125MM - TALERZ OPOROWY M14

-- 28,50zł bez VAT 1

28,50zł

CHEMICAL GUYS 9mm Mikrofibra DELIKATNA

-- 22,99zł bez VAT 1

22,99zł

3M TAŚMA MASKUJĄCA 3434 - 19 MM NAJWYŻSZA JAKOŚĆ

-- 10,50zł bez VAT 1

10,50zł

MENZERNA IP2500 250ML - POLISHING, ŚREDNIA

-- 39,90zł bez VAT 1

39,90zł

MENZERNA FG 500 250ML - MOCNO ŚCIERNA

-- 39,90zł bez VAT 1

39,90zł

3M - 50488 POLISHING PAD ŻÓŁTA- PAD POLERSKI POLERUJĄCY

-- 29,99zł bez VAT 1

29,99zł

FLEXIPADS FUTRO POLERSKIE 130MM

-- 23,70zł bez VAT 1

23,70zł

wiem, że niektóre produkty może nie wszystkim przypadną do gustu, ale jadę typowo budżetowo, w dodatku że dopiero zaczynam w tym fachu. Chciałbym się dowiedzieć od Was co zmienić? co ewentualnie dodać/usunąć, nie chciałbym żebyście podwali mi także woski za 400zł bo zwyczajnie mnie na to nie stać. Wiadomo jak to jest w wieku 17lat w dodatku uczeń technikum uczący się w systemie popołudniowym (jak wychodzę z domu o 10 tak o 21 wracam). Jeżeli zły dział prosiłbym moderatorów o przesunięcie tematu. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi, pozdrawiam Szymon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

junior74 dzięki :P i taka odpowiedź mi się podoba, bo jak pytałem innych to co niektórzy mi proponowali wosk za 400zł, pasty po 150 od pasty, szampony za 100, środki do felg za 100 i do tego do opon za 50 i już się robi sumka nie mała :D jeszcze raz dzięki za odpowiedź :u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon,

Pasty, pady OK, ale nie widzę żadnej maszyny na liście.

Masz coś na oku???

Pomyśl o jakimś cleanerze lub czymś z produktów

typu AIO.

No i APC jako "must have".

W zestawie brakuje glinki a to podstawa L-)

a również ręcznika do osuszania.

Nie wiem ile kosztuje ten 3M do felg, ale Attack Autolandu z supermarketu spełni swoje zadanie.

Dobrze jest też mieć jakiś środek do smoły i zaschniętych owadów

typu Sane Solv albo Prick Bort.

Za cenę jednej mikrofibry Chemical Guys kupisz kilka sztuk "Jan Niezbędny".

Poszukaj w Biedronce/Lidlu czasem trafiaja się przyzwoite zestawy

"szmatek" za małe pieniądze.

A tak ogólnie to masz już jakiekolwiek kosmetyki samochodowe i akcesoria, ale nie takie

kupowane na stacji paliw??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tego co napisał Mirek dodam od siebie:

a) W cenie 3M'a do kół chyba coś skutecznego od SNB dostaniesz, nad tą pozycją bym pomyślał

b) Widzę 3 pady a 2 pasty, dorzuć do zestawu wykończeniową (najmniej ścierną) Menzernę

c) Taśmę 3M za 10,5zł możesz z powodzeniem zastąpić Nortonem lub zwykłym 3M'em za 4zł dostępnym w każdym lakierniczym

ps.

Czemu ceny bez VAT? Bierzesz na firmę? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy




×
×
  • Dodaj nową pozycję...