Skocz do zawartości

zakup polerki


Rekomendowane odpowiedzi


A tym vanderem się nie podziała?

Właśnie chodziło mi o to, że Vanderem można sporo zdziałać ;)

Krauss jest mocniejszy ale nie jest to nie wiadomo jaka przepaść.

Pracuję w ESI, mieszkam w okolicach ESI, a pochodzę z ELW :)

Jak masz do mnie niedaleko a chcesz się pobawić DA, rotacją, coś pożyczyć to pisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do znawców i starych wyjadaczy, czy warto kupować maszynę z górnej półki (np. flex XC 3401 VRG

) i na niej się uczyć fachu? Czy może lepiej kupić coś innego, mam ten komfort, że nie muszę się zbytnio kierować ceną.
Dodatkowo jaki zestaw padów polecacie pod pasty menzerny (powiedzmy, że będę miał na wyposażeniu całą paletę od FG400 po SF4500)
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

JJ-u więc jak EPL-61 pracuje?

 

Noszę się z zamiarem kupna nowej, mam teraz ledwie używaną  rotacyjną K-2 ale wg mnie zbyt ciężka i nieergonomiczna. W przyszłości (może niedalekiej) chciałbym profesjonalnie zająć się tematem detailingu, więc nadszedł czas na odpowiedni sprzęt i środki. Nadal nie wiem, nawet po lekturze różnych wątków, czy lepsza dla mnie będzie rotacja czy DA, ale już nawet nie pytam, właściwie nie mam zastrzeżeń co do rotacji, a DA nie było mi dane pracować. Jeszcze się zastanowię, biorę pod uwagę EPL-12, a każda opina/test się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

.... bo ta locha za bardzo bije..

 

Dzięki, więc obawiam się trochę gdyż nie miałem z DA do czynienia. Wolę bardziej uniwersalną do małych i dużych padów.

Postanowiłem na razie męczyć się na taniej rotacji i dokupić "trochę" lepszą DA. Do wyboru są dwie Lare EP-62 lub Krauss Shinemaster S8. Różnią się skokiem Lare 15mm i Krauss 8mm. Z tego co wyczytałem na forach i dobrze rozumuję, ta z większym skokiem będzie lepsza. Czy może się mylę?  Wizualnie  obudowy są identyczne, produkcja pewnie ta sama. Skąd więc różnica w cenie? Czy może Krauss ma lepszej jakości elementy? Czytałem dobre opinie o poprzedniej polerce Krauss DB. Zatem, którą z tych dwóch polecilibyście? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No dzięki, chciałem ułatwienia, a tu kolejna niespodzianka ;) Myślałem, że jedną i drugą zrobi się to samo tylko tą z mniejszym skokiem wolniej. Wcześniej nie trafiłem na żaden temat traktujący o zastosowaniu polerek w zależności od skoku. Więc, która bardziej mi się przyda? Może jest w necie jakiś opis polerek pod kątem ich zastosowania? Czuję się coraz bardziej zielony z temacie detailingu.

 

Mam zamiar używać DA do finiszu i usuwania błędów po rotacji i "lekkich" korekt rys po szczotkach, myciu itp. Ostrzejsze cięcia rotacją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja ost kupiłem lare epl kosztowała 699zł z przesyłka miałem dylemat właśnie między kraussem docelowo chciałem kupić Kraussa lecz usłyszałem ze ostatnie wypusty Kraussa wadliwe są i dużo zwrotów wiec potrzebowałem szybko kupić sprzęt i padło na lare maszyna jest mocna nie zatrzymuje się ma 900w używam jej do wykończeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

lucaso27 i jaką zakupiłeś polerkę? Sam zastanawiam się nad polerką DA dla siebie na początek. Myślałem właśnie nad Kraussem z 8mm lub wybrać coś z 15mm i mam dylemat. O tyle mam komfort, że i kasa jest odłożona na coś lepszego. 

Nie kupiłem jeszcze, temat odłożyłem do wiosny, bo i tak nie mam warunków to takich prac. W międzyczasie zainteresowała mnie maszynka Flex'a VRG 3401, być może na nią się zdecyduję ale S8 Krauss'a mam wciąż na uwadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co zrobione nie do końca jedno auto bo zostały zderzaki do zrobienia tył i przód ale niestety auto musiało wyjechać z garażu. Generalnie cięcie bez padów z MF mało efektywne na twardym lakierze, obroty stają przy drobnych odchyleniach na średnim docisku, wykańcza mi się nią dobrze, trochę głośna. Co do wibracji nie mam porównania. Trochę żałuję, że nie kupiłem Kraussa S8 może by tak nie stawała na docisku.  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...