Skocz do zawartości

Dyskusja o kwarcach


citrofan

Rekomendowane odpowiedzi


  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ktoś miał ;)

W piątek przy okazji spota u nas w dziupli były testy (na audi leży teraz na połowie maski). Trochę za mało czasu upłynęło żeby coś konstruktywnego napisać ale postaram się tutaj ściągnąć Nowisia żeby konkretnie napisał co i jak z aplikacją (ja zajmowałam się w tym czasie cateringiem i rozmową więc ciezko mi bedzie coś sensownego sklecić) :D był nakładany też na szybę czołową, bo podobno ma się sprawdzać jako NW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko. Śmierdzi niemiłosiernie. Aplikacja trochę trudniejsza niż w przypadku cquartza ponieważ produkt szybko odparowuje i za chwilę nie widać gdzie nakładaliśmy. Na szybie szło trochę łatwiej :) Producent zaleca odczekanie 3 minut. Odczekaliśmy trochę dłużej, ale nie miało to żadnego wpływu. Docieranie bajka, fibra sunie jak przy docieraniu fajnego wosku. Porównałbym do cquartz'a UK.

c.d. nastąpi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

wracając do echelona. Jakis pół roku temu nasza firma została zatwierdzona i mozemy aplikować echelona. Przygoda z kwarcami zaczeła sie u mnie od cquartz jak pewnie u wielu z WAs. Na początku byłem bardzo zadowolony bo było to coś nowego i bardzo mi sie podobało. Strasznie denerwowało mnie to, ze c quarts tak cięzko sie "dociera". Wtedy zaczałem obcować z gtechniq C1. Tutaj było juz znacznie ale to znacznie lepiej. Większośc samochodów na które aplikowałem c1 były srebrne wiec aspekty wizualne zostawmy na boku. Gdy po raz pierwszy aplikowałem na czarne auto. Wtedy sie załamałem. po 12 dniach korekty przyszedł czas na aplikacje C1. Wisienka na torcie zwieńczenie 12 dni prac itd chwila podniosła :D . Proces przebiegł bez pronlemowo aż do kolejneo dnia w którym wyjechałem autem na dwór a tam mega smugi. Gdy próbowałem je dotrzeć lakier sie porysował w pi$dziec:/

Na srebrnych autach tego nie było. MAM dwie teorie: 1 to ze miałem trefną partie,2 auto było ponownie lakkierowane i byc moze "nowy" lakier źle zareagował na C1. Poprosiłęm klienta o jeszcze kilka dni. Wtedy zadzwoniłem do Łukasza z detailing garage. Poprosiłem o echelona, propeosiłem zeby przyjechał i sam zaaplikował powłoke na auto. Teraz najlepsza część... To jak echelona sie aplikuje to czysta poezja, docieranie idzie pięknie, zerowe problemy. Potem wastwa beta hydrofobowa Tutaj równiez pełne zadowolenie. Aspekty wizualne powalały na kolana. Po kilku dniach zrobiliśmy test. PAnowie NIGDY W ŻYCIU NIE WIDZIAŁĘM TAK UCIEKAJĄCYCH KROPELEK ALE TO NIGDY. Włożyłem do wiadra z czysta woda gabke, namoczyłęm ją i wycisnąłem na drzwiach z wody. Na fragmencie, który zmoczyłem została mi jedna kropla wody JEDNA! dmuchnałem i ona równiez spadła. Po aplikacja u nas w studio powiedziałęm Łukaszowi, ze to pierwsza powłoka, która mi daje frajde z aplikacji, powłoka któa daje odpocząć i powłoka, która jest po prostu rewelacyjna. Juz wtedy wiedziełem ze to mój number one! Mineło chyba około 5-6miesiecy od pierwszej aplikacji przez Łukasza. NA auto mam wgląd i musze przyznać, ze efekty hydrofobowe sa praktycznie takie same jak kilka dni po aplikacji. Właścieil powiedział mi też, że gdy auto mu sie mocno zabrudzi( w jego przypadku to jeżdzenie po trasie przez 2-3 tygodnie) musi troszeczke dłużej myć na bezdotyku lub uzyc rękawicy i leci na dwa wiadra:)

Myśle ze w miare obiektywnie przedstawiłem sytuacje. Z innymi powłokami oprócz tych 3 nie miałem doczynienia. Na temat Cquartz'a nie chce mi sie nawet pisać bo to był kataklizm. A co do C1 to nie jestem pewien co było przyczyną takiego przebiegu aplikacji. Temat sobie odpuściłem i na stałe przerzuciłem sie na Echelon Zen-Xero

POZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku, a na ile samochodów nałożyliście do tej pory Zen-Xero? Dwa, trzy, pięć? My nałożyliśmy na ponad 40 samochodów w przeciągu 2 lat i z tą łatwością aplikacji nie do końca jest jak piszesz. Przykładowo, ostatnio kładliśmy na czarną 2 letnią BMW X5 - cały proces nakładania zacząłem o godzinie 16 a skończyłem o 4.30 nad ranem. Są pewne lakiery na które nałożyć Zen-Xero jest bardzo trudno aby nie zostały smugi i mazy. No chyba że nie sprawdzacie aż tak dokładnie pod różnymi kątami i pod różnymi źródłami światła. Marcin (szynka) niejednokrotnie nam pomagał w aplikacji Zen-Xero i może coś na ten temat powiedzieć.

Oczywiście, co do właściwości samej powłoki po nałożeniu to tutaj zgadzam się w 100% - nie ma obecnie na Polskim rynku powłoki która chociażby zbliżyła się do Zen-Xero jakością i właściwościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jednej bmw e38 miałem problem z beta sadze ze za szybko mi doschła. echelon jezździ na około 6-8-iu autach. Tylko na e38 były problemy. Nawet na aktylu było spoko. Sprawdzamy zawsze bardzo dokładnie. My korzystamy z echelona od kilku miesiecy także wiele lakierów jeszcze przed Nami.

Jak już wspomniałem Tylko na tym felernym e38 był problem. Jeśli bedzie jakiś problem napewno poinformuje zainteresowanych.

kubik Mysle, ze za jakis czas bedzie dostepny. Nie chcemy zeby uzył echelona totalny amator a potem pisał bzdury na forach. Nie mam na mysli tutaj nikogo to tylko czysto hipotetyczne załozenie.

Jestem bardzo ciekawy gtechniq'a Exo juz bardzo dawno sie nim interesowałem. Ktos używał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubik Mysle, ze za jakis czas bedzie dostepny. Nie chcemy zeby uzył echelona totalny amator a potem pisał bzdury na forach. Nie mam na mysli tutaj nikogo to tylko czysto hipotetyczne załozenie.

No to dobrze wiedzieć ;) Ja tam nawet jakby trzeba to i bym chętnie na szkolenie podjechał,tylko wiadomo,jak to działa,dla detailera z doskoku to finansowo przykra sprawa :roll:

Choć podejrzewam,że gdybyście zrobili sprzedaż kontrolowaną+szkolenie(wymóg przy pierwszej butelce) dla grupy chętnych z forum to i owca cała i wilk syty ;)

Jestem bardzo ciekawy gtechniq'a Exo juz bardzo dawno sie nim interesowałem. Ktos używał?

DawPi i CarCrazy ;)

kubik, jak to nieodstępny? Dzwonisz, umawiasz się, przyjeżdżasz i masz nałożone. Co to za problem? :)

Wiesz o co mi chodziło ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy




×
×
  • Dodaj nową pozycję...