Skocz do zawartości

Flexipads Deni Aggresive Orange Peel Pad - JEANS


qbejs1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś z Was używał tego pada z tytułu wątku ? Dość ciekawe rozwiązanie, bo zdarza mi się raz na jakiś czas klient na usuwanie morki po lakierniku - czego nie za chetnie się podejmuje bo jak wiadomo różnie jest z jakością prac rodzimym lakierników.

Efektem innowacyjności specjalistów związanych z branżą detailingu jest pojawianie się udoskonalonych technik regeneracji powierzchni lakierowanych, a także nowych materiałów polerskich w tym celu stosowanych. Jedną z ciekawszych nowości są pady polerskie pozwalające na redukcję nieporządanej tekstury tzw. "skóry pomarańczy", bez konieczności używania papieru ściernego. Wyrównywanie powierzchni lakieru poprzez szlifowanie papierem ściernym pozostawia po sobie trudne do usunięcia ślady po agresywnym ziarnie papieru.

Użycie nowych padów wykonanych z materiałów takich jak jeans czy sztruks umożliwia usunięcie, lub znaczne ograniczenie nieporządanego efektu "skóry pomarańczy" (morki), a także regenerację mocno zniszczonych powierzchni. Pady te można stosować w połączeniu z pastami polerskimi przy użyciu maszyny rotacyjnej lub orbitalnej (DA).

Średnica 150mm, mocowanie na rzep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


używał. działa spoko. Co prawda nie kupiłem go w celu usuwania morki ale jest hardkorem jeśli chodzi o usuwanie głębszych rys. słabo działa jak ma za duzo pasty w sobie trzeba bardzo często czyścić. Na DA prawie nie wycina także polecam odrazu założyć to na rotacje i jak to sie mówi " nie pie%dolić sie z lakierem " :). Uzywałem na tawrdym lakierze audi. Myśle ze na czymś pokroju toyota można tym szybko przebić sie do bazy. Jak bede miał coś miękkiego z orką to sprawdze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ponieważ dziś dość intensywnie używałem tego typu pad (tylko sztruks) męcząc nim mojego campera mam kilka informacji:

Do testu posłużył lakier akrylowy(bez klaru) gr. 150 -180mic. z wyglądu co najmniej 15 lat nie myty ;) z wyraznymi śladami po starych naklejkach no i morką oczywiście.

Pad wygląda dość dziwnie - kawał gaci naklejonych na gąbkę i z wyciętymi dziurami.Czy czymś takim można pracować na lakierze? :-??

Do współpracy poprosiłem Manzernę 500, lakier oczyściłem zgodnie ze sztuką...no i naprzód!

Tak jak wcześniej napisał Sivy pad optymalnie pracuje z małą ilością pasty - dwie krople wielkości łechtaczki w zupełności wystarczą przy czym dobrze jest je rozprowadzić palcem po padzie ponieważ z racji szmacianej natury podczas rozpracowywania pasta nie rozejdzie się po nim jak po gąbce.

Zgodnie z zapewnieniami producenta pad ma "zastępować" papier 3000...i tu niespodzianka,powierzchnia po obróbce wygląda hmmmm...powiem szczerze że czasem po "słynnej" G3 wygląda o niebo gorzej!

Pad daje równe wykończenie bez bałaganu wełniaka i matu papieru,jego praca jest bardzo przewidywalna ja preferowałem obroty 900- 1000 i spokojne przejazdy , utleniony lakier,defekty znikały znikały w oczach tzn daje się przewidzieć kiedy powiedzieć stop. Próbowałem jazdy po kantach - bez negatywnych rezultatów. Lakier nagrzewał się mało i co ciekawe nie było pylenia a właściwie to ...niczego nie było =)) delikatne babuny w otworach do odpylenia. Resztę dokończę po pingwinach z M....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... z morką dobrze sobie radził tzn z morką na TYM lakierze,potrzebowałem tylko parę przejść więcej.Co ciekawe na ok 3m2 lakieru nie zostawił ani jednej "sprężynki". Dobrze znosi delikatne nawilżanie między aplikacją pasty, czyszczenie za pomocą miękkiej szczoteczki.Takie parametry jak docisk ,obroty i tempo przejazdów to już sprawy subiektywne. Moim zdaniem produkt przydatny i wart polecenia.

Przepraszam za brak zdjęć ale nie dorobiłem się dobrego aparatu a robienie zdjęć komórką mijało się z celem zresztą jak nam kiedyś babcie opowiadały bajki to nie trzeba było żadnych obrazków. Niech żyje wyobraznia :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...