Skocz do zawartości

Bottari Wash Mitt


JJ.

Rekomendowane odpowiedzi

Robiłem kiedyś doświadczenie: podzieliłem nawoskowany panel z miękkim lakierem po korekcie i kilkunastokrotnie myłem go zwykłym szamponem rękawicą Car Pro, rękawicą DG (mikrofibrowa), rękawicą Megs'a (1,5 roczną, używaną obecnie do felg, progów, zakamarków), gąbką RG, marketową gąbką do kąpieli (w dotyku była delikatna) i marketową gąbką samochodową. Wnioski były takie:

- rysowanie/delikatność: Car Pro, DG, RG, Megs użyte podczas mycia czystego lakieru same nie spowodowały żadnych zauważalnych zarysowań, hologramów itp. Co ciekawe zauważyłem, że bezpośrednio po umyciu strona, na której użyłem rękawicę Car Pro wykazywała malutkie pogorszenie kropelkowania- przy całej swojej delikatności bardziej wpływała na wosk niż szampon czy inne akcesoria ;). Zwykła gąbka do kąpieli troszeczkę porysowała i porobiła hologramy, zaś twarda samochodowa gąbka zrobiła na lakierze "sajgon".

- śliskość: tutaj najlepsze okazały się: gąbka RG i stara rękawica Megs'a. Car Pro czy DG gorzej się ślizgały po lakierze.

- trwałość: zdecydowanie Car Pro i Megs- przy cotygodniowym myciu latami można używać tych akcesorii (nie wykazują większych oznak zmęczenia). Rękawica DG troszkę gorzej znosi pranie, ale także ona nie sztywnieje i może służyć długi czas. Gąbka RG wymaga delikatnego prania (w pralce automatycznej szybko się zafarbuje), jeśli nie uważamy przy rantach, klamkach, ostrych krawędziach itp. możemy ją uszkodzić- myślę, że realna trwałość to ok. pół roku.

Tak więc muszę przyznać, że pierwsze wrażenie dotyczące "delikatności" może być bardzo subiektywne. Jeśli np. ta rękawica Bottari w sklepie wydawała się twarda, podczas mycia może się to zmienić :). Ja przy braku bezpośredniego porównania uważałem rękawicę Car Pro za taką, która daje największą śliskość podczas mycia (wcześniej używałem innych rękawic), a było to tylko złudzenie (wełna ma jednak "duży ciąg", co przekłada się na mniejszą śliskość :D ). Jednak dalej uważam ją za najlepszy środek do mycia auta ;). Tak więc, czekamy na porównanie JJ. i będzie wszystko jasne :u.

Ja też ją kiedyś macałem w Carrefourze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Twarda,miękka,mięsista,delikatna jeden ..uj :lol: i tak zrobiona z butelki PET

Dlatego ja bym ich do ręki nie wziął z tego właśnie względu a nie,że rysuje czy mizia

Ja napierdzielam szczotkami robionymi pod siebie i nie zauważyłem żeby szkody robiły a rączki mam suche podczas mycia :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Tadek, TY wiesz o co chodzi :u

Tak więc muszę przyznać, że pierwsze wrażenie dotyczące "delikatności" może być bardzo subiektywne

Przecież to nie jest zrobione z gałęzi żeby rysować lakier. A same sceptyczne opinie pojawiły się od osób które ją tylko dotykały w sklepie.

JJ,po świętach biorę car-pro,flexi i można robić porównanie. ;)

Dorzucę Megsa i lecimy :u

JJ masz więcej tych rękawic? :mrgreen: Chętnie bym przetestował

Nie mam niestety :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam i będę sprawdzać. nie wygląda jakoś super hiper rewelacyjnie. jest dość delikatna jak na mój gust i bardzo gęsta. nie wiem czy to dobrze, dotychczas miałam tylko frędzlowego nigrina. nie miałam też nigdy w rękach rękawicy z prawdziwej wełny więc nie mam porównania. teraz tylko czekać na mały skok temp w górę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam i będę sprawdzać. nie wygląda jakoś super hiper rewelacyjnie. jest dość delikatna jak na mój gust i bardzo gęsta. nie wiem czy to dobrze, dotychczas miałam tylko frędzlowego nigrina. nie miałam też nigdy w rękach rękawicy z prawdziwej wełny więc nie mam porównania. teraz tylko czekać na mały skok temp w górę :)

Przy carpro miałem wrażenie,że to zmywak :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...