Skocz do zawartości

Za kulisami valetingu w Irlandii


golden0282

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od 9 lat przebywam w Irlandii, odkąd dowiedziałem się o detailingu , czyli ponad półtora roku temu mój pogląd na wygląd samochodu zmienił się diametralnie :D . Zarażony detailingiem postanowiłem spróbować swoich sił na niższym szczeblu ewolucji w tej dziedzinie , potocznie zwanej na wyspach valetingiem . Valeting to w zależności od predyspozycji wykonującego usługę , "mycie" , "woskowanie" , pranie tapicerki , wyczyszczenie wnętrza , dla wymagających klientów poszukujących odrobiny więcej blasku dla swojego auta jest "renowacja" lakieru woskiem koloryzującym , z reguły to "woski" Car Plan T-Cut , więc irlandczycy ową "regeneracje" nazywają ti - kuting :lol:. Detailing jest tu bardzo słabo rozwinięty , i jest to chyba związane z mentalnością tego narodu, gdyż niewiele osób przykłada wagę do tego jak prezentuje się jego pojazd , zresztą mam wrażenie , że oni mają zupełnie inny pogląd na estetykę swojego prywatnego otoczenia , i żeby nikogo nie obrażać nie będę nazywał tego po imieniu . Mimo iż tak samo jak Anglicy nazywani są wyspiarzami , nie ma nawet co ich porównywać z Anglikami w tych kwestiach , gdyż samochody z Anglii wyglądają zupełnie inaczej. Dodam jeszcze , że mieszkam w małej miejscowości , więc auta , które zaprezentuje głównie pochodzą stąd.

Zacznę od kilku samochodów , które ze względu na swój wiek mogą być już trochę mniej szanowane :

Opel astra 00.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Toyota avensis 00

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Toyota Carina 88

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Golf IV 00 - biały wóz do lansu świeżo pomalowany chyba wałkiem , włściciel lat 18 czy 19

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Czarny Golf do lansu właściciel lat 18

Dołączona grafika

Dołączona grafika

W sumie auta nie nowe , więc czy jest o nie sens dbać ? Jak również o auta , które służą do pracy czyli Jeepy i Vany ?

Land Rover

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Isuzu 2002

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Toyota Land Cruiser

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Mitsubishi Pajero 03

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Citroen Berlingo

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

VW T4

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Oczywiście nie ma się co dziwić bo kto by czyścił pojazd roboczy .

A teraz trochę bardziej zadbane furki =)) , bo i rocznikiem młodsze i do innych celów przeznaczone :

Opel corsa 08.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Ford Fiesta 09

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Bmw 320 05 .

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Mondeo 08

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Mondeo 11

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

BMW 320 06

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Ford Focus 08

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Audi A4 04

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Rodzinny Hyundai Santa Fe 05

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

I w końcu moje ulubione passaty B6

1

Dołączona grafika

Dołączona grafika

2

Dołączona grafika

Dołączona grafika

3

A właściciel tego auta , to najbardziej mnie zaskoczył ze wszystkich klientów jakich miałem, przez telefon stwierdził , że samochód wymaga tylko szybkiego odświeżenia , fotele są czyściutkie bo ma na nich pokrowce , i w ogóle bardzo dba o auto , więc uzgodniliśmy ,że będzie to tzw. Mini Valeting :D

Oto on

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No weź...są jakieś granice

Też tak myślałem ale chłop się uparł "a moze się da"

Sorry za takie wiadomości też jak sobie przypomniałem to stwierdzam,że najgorszy syf się sprzątało ale krew i pozostałości no wiecie nie będe juz pisał może to nie jestem wytrzymały.

Ten fotel musiałem po 5 min przestać prać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc , do tej pory też mi się wydawało , że wszystko można , ale takiego zadania bym się nie podjął .

Ręce by chciały a głowa nie pozwala no niestety taki rzeczy się zdarzają a ludzie jadą z takim problemem na myjnie do czyszczenia

Tylko to i tak jest NIE WYKONALNE :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również kilka razy miałem odruch wymiotny jak mi auto podstawili do prania

Z ciekawości zapytam , jak procentowo byś ocenił , ilość podobnych parchów , które zdarzyło Ci się odszczurzać, bo u mnie wygląda to jakoś tak :

Konkretny trol jak na fotkach jakieś 35 %

Stan średni jak na te warunki 55 %

Czyste tylko do delikatnego prania 10 %

Bez prania 5%

Znalazłem jeszcze kilka cukierków :) , nie chce mi się ich rozpisywać , ale są to Citroen C Crosser 2009, Mercedes E 1998 , Toyota avensis 1993, Nissan Primastar 2004, Subaru impreza 2000 , i kilka fotek z poprzednich aut .

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo masz klientów?

Aż tak dużo to nie , na chwile obecną głównie klienci , których zdobyłem wcześniej wracają od czasu do czasu , więc można powiedzieć , że teraz tylko dorabiam , działalność już zamknąłem jakiś czas temu , za sprawą konkurencji , która się otworzyła w i tak małej miejscowości , w której mieszkam. Nie byłem w stanie konkurować z ich cenami a wbrew pozorom i tu Cena Czyni Cuda. W sumie to mnie to trochę nie dziwi , że większość woli taniej , bo w sumie efekt i tak zbyt długo się nie utrzyma :D

Jakie są reakcje po odbiorze zrobionego auta?

Niektórzy pochwalili słownie , inni rzucili się dodatkową monetą , jeszcze inni odebrali , zapłacili i pojechali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziady zdrowe, ale efekty później aż cieszą oko. Widać cena nie tylko u nas wyznacznikiem...

Oczywiście tych , które pokazałem na zdjęciach nie doprowadzałem do bóg wie jakiego stanu , większość aut użytkowników forum wygląda dużo lepiej przed niż w tych przypadkach po :D , Z reguły były to zlecenia na 1 dzień , przy kilku sztukach było to ekstremalne dwa dni. A najgorsze było w tym wszystkim to , że jak spotkałem niektóre z nich po 2 - 3 tygodniach już nie było widać ,że w ogóle cokolwiek było w nich robione . Ot trochę taki stan umysłu właścicieli :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...