Skocz do zawartości

Zestaw niezbędny


Azorian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przeczytałem w tym dziale to i owo na temat zestawów do utrzymania lakieru w dobrej kondycji

a szczególnie silne wrażenie zrobiła na mnie dyskusja na temat nowego A6 :P

Zapytam prze to o zestaw dla początkującego :

Ford Mondeo Panther Black ,2012 czarny metaliczny.

Samochód ma 8 tysięcy przebiegu i mimo że był autem demonstracyjnym widać że raczej dbano o lakier

tak sobie.

Przedtem miałem jasne auto a teraz za każdym razem kiedy wchodzę do garażu to mnie lekko szarpie

i chcę coś zrobić z kolistymi ryskami na lakierze.

Poza tym auto dostało kiedyś lekko w tył albo coś dostało tyłem auta,rzecz w tym że mam podłużną rysę od klapy bagażnika

na wewnętrznej stronie zderzaka (zrobię fotki i myślę że coś będziecie mogli na to poradzić)

Chciałbym też zapytać o niezbędne minimum do utrzymania samochodu.

Pod wpływem impulsu kupiłem zestaw:

 

http://allegro.pl/meguiars-smooth-surface-clay-kit-glinka-zestaw-spa-i3226954428.html

 

+ swirl X + pady

 

Po lekturze forum doszedłem do wniosku że to chyba za mało.

 

W wiadra i inne takie jestem zaopatrzony:P

Myjka ciśnieniowa jest.

Reasumując: lubię mieć wszystko zrobione OK co nie znaczy że za kosmiczne pieniądze chociaż akurat budżet mam elastyczny

i nie upieram się przy jakiejś kwocie,chociaż pasta za np. 300 złotych jest poza moimi marzeniami..no może jak kiedyś

kupię Lambo,na co się raczej nie zanosi:)

Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dokup kilka rzeczy i będzie OK. Powiem Ci co ja lubie...ale może ktoś inny akurat woli coś innego więc musisz sobie dobrać z czasem zestaw dla siebie.

 

1. Szampon - tutaj nie mam za bardzo faworyta

2. Rękawice do mycia np. z MF - j.w.

3. Kilka MF nawet budżetowych co ułatwi Ci pracę.

Dla ułatwienia życia

3. Tar&Glue - ja zadowolony jestem z MAC124

4. APC - od jakiegoś czasu tylko Gul Javel

5. Pędzelki do zakamarków - bez wodotrysków. Kup nawet najzwyklejsze i w razie potrzeby oklej taśmą przy włosiu jak będą chcieć uszkodzić Ci coś ;-)

6. Coś do opon - ogólnie używam dwóch. Brillance i Turtle Wax. Miałem SmartGel i mam Smart dressing - efekt fajny ale cenowo już gorzej ;-) i tutaj zależy jeszcze od efektu jaki chcesz uzyskać - każdy ma jakiś "swój" ja lubię jak napisałem wcześniej dwa pierwsze.

7. Coś do plastików na zewnątrz - i tutaj również zależy od plastików. Pamiętam że na Mondku zarówno MK2 jak i MK3 fajnie wyglądał Smartdressing.

8. No i coś do wewnątrz do plastików.

 

Resztę masz w zestawie co kupiłeś tylko wosk może by jakiś "twardy" dokupić. Nawet coś z "tańszych" np. jakiegoś Nattys'a, FK1000, #16, 476 czy cosik takiego.

 

Co do polerowania i past to albo nieśmiertelny zestaw czyli Megs UC + Tri color albo poczekaj aż ktoś kto się bawił ręcznie może Ci coś powie bo ja akurat z natur jestem leniwy i pierwsze co kupiłem to maszynę :-P I chyba bym na Twoim miejscu albo poszukał kogoś w okolicy z forum co ma maszynę i Ci pomoże albo kupił nawet "jednorazówkę" w jakimś Leroyu itp.

 

Tutaj masz Masę jak jechał ręcznie swoją landarę :-D

 

Widziałem że Urban, AutoFinese, Scholl i wielu innych ma w swojej ofercie pasty do ręcznej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rękawicy to polecam Car Pro!

Owszem kosztuje 100zł,ale jest warta każdej złotówki,a przede wszystkim jest bezpieczna dla lakieru i praktycznie się nie niszczy,a Twój lakier jest dość delikatny.

Do tego jakąś dziadowską za 5zł do progów.

Wosk,polecam iść w coś naturalnego,sama przyjemność woskowanie takim.Ja zaczynałem z Race Glazem 55 i mimo,że przerobiłem już całą masę wosków w różnym budżecie,to tego mogę śmiało polecić,bo look,aplikacja,zapach...no bajka(chyba muszę wrócić do korzeni) :)

SwirlX lekko zgarnie,sporo ukryje,ale look też podbija,moja ulubiona pasta do finishu. Nie myślisz o zakupie maszyny? D.A. dobra opcja :)

Do Opon polecam Endurance. Jak opona jest dobrze przygotowana to naprawdę potrafi posiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie podpowiedzi:)
Myślę o zakupie maszyny ale nie chcę na razie sadzić się na coś dla profesjonalistów bo tak naprawdę jeszcze niewiele

wiem o samej technologii..ale temat mnie wciąga bardzo i gdyby nie ta pogoda to już bym nacierał:)

Moja żona twierdzi że mnie pogięło lekko" bo jej się samochód podoba" ale to dobry objaw...oczekuję że jej szczena spadnie

i przestanie sapać że kosmetyki do samochodu potrafią kosztować tyle co niezłe perfumy:D
Wybaczam jej i traktuję ją z pobłażaniem bo nie wie co mówi:)

Rękawicę już zamówiłem na alledrogo ,zostanę przy szamponie Gold Class ,do pasty jeszcze się nie zdecydowałem.

Wiem że to trudne ale może znacie coś do ręcznej aplikacji a jednocześnie żeby mi łapa nie odpadła przy polerowaniu:P

I pytanie techniczne:

Mam glinkę Meguiar's ,czy jako lubrykanta muszę używać Quick Detailera czy można uzyć np. wody z szamponem?

Gdzies przeczytałem że nie bardzo bo glinka traci swoje właściwości.

I głupie pytanie czy D.A. to Dual Action? Myślałem o tym.

Ale budżet na ten miesiąc zamknięty..na szczęście koniec miesiąca blisko:D
Jeszcze raz dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasty Megs'a o ile nie nałoży się za dużo są bezproblemowe przy docieraniu ręcznym.Nie mniej jednak i tak kupisz maszynę,więc szkoda rąk,bo efekt i tak to nie to :)

Ja tam zawsze używam glinki z wodą i odrobiną szamponu :)

Tak Dual Action są to maszyny dla amatorów i trzeba się postarać,żeby coś zepsuć,a efekt jest co by nie mówić niewspółmiernie lepszy :)

Co do zakupów popatrz na oferty naszych partnerów.

Rabaty/okresowe promocje i wysyłki w fajnych cenach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym zapytać czy poniższy zestaw "startowy" będzie ok dla amatora:

 

Szampon Dodo Juice Born To Be Mild

Glinka Meguiars

Meguiars Quick Detailer

Meguiars Swirl X

Poorboys Black Hole

Poorboys EX 18 with Carnauba

Plastiki,opony:

Maguiars Natural Shine Protectant

Rękawica Car Pro

 

 

Aplikatory,pady ,mikrofibry etc mam.

Na razie poczekam na maszynę...fundusz krótki:)

Myjka ciśnieniowa jest ale stąd wynika następne pytanie:

Czy lepszy efekt daje aktywna piana (mam pianownicę) czy lepiej myć ręcznie?

 

Proszę o sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poorboys Black Hole

Poorboys EX 18 with Carnauba

 

Zamieniłbym na jakiś "twardy" wosk. Obydwa produkty w ilościach 473 ml to ok. 120 zł a za to masz już fajny wosk.

 

 

Plastiki,opony:

Maguiars Natural Shine Protectant

 

Ostatnio kupiłem:

 

http://www.pielegnowacauto.pl/kochchemie-nano-magic-plast-care-500ml.html

 

Naprawdę fajne efekty, ale do opon średnio trwały i nutki coli nie wyczuwam 8-} Megsa nie znam więc może ktoś się wypowie.

Jak masz możliwość to ja bym obstawiał za dwoma różnymi kosmetykami, opony -> plastiki.

 

Co do piany...myj jako wstępne a później po pianie i tak na dwa wiadra lecisz samochód. A efekt lepszy daje mycie ręczne...przynajmniej dla mnie, bo i tak nieraz musisz się wspierać innymi kosmetykami podczas mycia oprócz szamponu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieniłbym na jakiś "twardy" wosk. Obydwa produkty w ilościach 473 ml to ok. 120 zł a za to masz już fajny wosk.

 

 

 

Ostatnio kupiłem:

 

http://www.pielegnowacauto.pl/kochchemie-nano-magic-plast-care-500ml.html

 

Naprawdę fajne efekty, ale do opon średnio trwały i nutki coli nie wyczuwam 8-} Megsa nie znam więc może ktoś się wypowie.

Jak masz możliwość to ja bym obstawiał za dwoma różnymi kosmetykami, opony -> plastiki.

 

Co do piany...myj jako wstępne a później po pianie i tak na dwa wiadra lecisz samochód. A efekt lepszy daje mycie ręczne...przynajmniej dla mnie, bo i tak nieraz musisz się wspierać innymi kosmetykami podczas mycia oprócz szamponu.

Dzięki bardzo...masz rację co do Poorboya.

Więc co? Megs 16 na początek czy coś innego mi radzisz?

A co z produktam Dodo Juice?

Zamówiłem Smartdressing i ten środek Kocha ,który polecasz.

W każdym razie jeszcze raz dziękuję za cenne rady.

Acha...i jeszcze coś może ktoś zna jakiś środek do maskowania maleńkich ubytków lakieru...raczej kropek wielkości łebka bardzo małej szpilki :P

Mam dwie czy trzy takie na masce.

Dziś kupiłem pędzle i owinąłem je taśmą jak radziłeś :)

W sumie czekam na paczkę,pogodę i nacieram =p~

p.s. żona mówi że mnie pogięło..chyba będę tu pasował :ymdevil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ubytkow lakieru to wal do Pawla z Mx Nowicki (sklep ktory podalem w linku powyzej) kilka razy kupowalem od nich lakier dobierany na zaprawki.

Co do #16 nie wiem, nie mialem wiec sie nie wpowiadam.

Smartdressingiem smialo ogarniesz wiekszosc plastikow. Malo opisywany na naszym forum a naprawde Smart ma fajne kosmetyki ktore robia robote i super pachna...nie wiezysz...zamow nastepnym razem quick detailer od nich...;-) nawet smart polish pachniw guma balonowa:-)

P.s. O zone sie nie martw...mojej rece opadly i juz nie narzeka...tylko jak przychodza kosmetyki to mow cene o polowe mniejsza a reszta paczki to gratisy :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich

Nie udzielałem się jakiś czas bo mówią "lepiej siedzieć cicho kiedy mądrzejsi rozmawiają":)

Ale po powierzchownym uzbrojeniu postanowiłem zapytać o krok dalszy czyli mimi korektę:)

Na początek uzbrojenie po "apdejcie" :)

Wosk Natty's Blue Poorboy's

Politura Dodo Lime Prime

Szampon Born To Be Mild Dodo

Rękawica Car Pro

Quick Detailery od Megs'a i Poorboys ( tego nigdy za dużo)

Glinka Megs

Do plastików SmartDressing ( Marcin...faktycznie pachnie bosko :P

Do opon Koch

Chciałem kupić jeszcze Black Hole ale wszędzie czekają na dostawę:)

APC Shiny Garage

Fibry Valet Pro

Aplikatory,pędzle i inne takie :D

 

Mam środek do felg Karcher..pewnie większość z Was się uśmiechnie pod nosem ale dostałem go z pianownicą

i szkoda mi wywalać kasę na coś nowego bo budżet już skurczony:)

Mogę powiedzieć że daje radę:)

 

A teraz już zasadnicze pytanie:

Chciałbym pójść o krok dalej i przeprowadzic mini korektę lakieru.

Chodzi w zasadzie o swirle i kilka drobnych rysek które obrażają moje poczucie estetyki.

Maszyna jest : Lare EPL41 ,chyba cos w sam raz dla amatora:)

Chodzi mi o dobór padów oraz co najważniejsze past.

Byłem u "lakernyka" który chciał mi sprzedać Farecle G3 plus finish 3M z niebieską zakrętką ale...

poczytałem trochę i boję się Farecli bo po pierwsze..jestem zielony i nie chcę sobie lakieru zepsuć a po drugie

to pasta na mokro i podobno straszny syf się robi.

Po trzecie myślę że napewno jest coś co rozwiąże mój problem bo pewnie i tak muszę poćwiczyć

na jakiejś starej blasze ...chodzi mi o coś bezbolesnego dla amatora oraz jakieś wskazówki dotyczące samego procesu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do plastików SmartDressing ( Marcin...faktycznie pachnie bosko :P

 

Następnym razem dokup jeszcze QD od smartwaxa ale ostrzegam...pachnie jeszcze lepiej i ja nie potrafiłem się ograniczyć w psikaniu 8-}

 

 

Mam środek do felg Karcher..pewnie większość z Was się uśmiechnie pod nosem ale dostałem go z pianownicą

i szkoda mi wywalać kasę na coś nowego bo budżet już skurczony:)

Mogę powiedzieć że daje radę :)

 

Nikt się nie śmieje. Sam używam często do felg produktu firmy Autoland i jest OK. Ważne że działa i że nie trzeba się napracować.

 

Fareclę sobie daruj, 3M to dobre pasty ale...drogie, chcesz jakąś One-step, czy chcesz się pobawić z lakierem bardziej? Popatrz na Menzernę(i ją bym wybrał), albo Scholla(chociaż tez cenowo przesadza). Poczytaj też tutaj:

 

http://detailingclub.pl/forum/15-regeneracja-lakieru/

 

U mnie jak miałem Mondka kiedyś (ale stary więc lakier pewnie inny) to S17+ i S40 wystarczyły by go doprawdzić do fajnego stanu i do tego w zasadzie 3 pady twarda (której prawie nie używałem), średnia i dwa wafle czarne, wszystko od Monster Shine. :-bd Są lepsze pady ale cenowo MS jest OK i pewnie jak ma to być tylko dla Ciebie to zrobisz padem może raz, albo dwa razy w roku więc szkoda kasy na lepsze.

 

Jak tylko odświeżenie lakieru to tutaj popatrz:

 

http://detailingclub.pl/topic/2017-co%C5%9B-do-od%C5%9Bwie%C5%BCenia-na-szybko-one-step-lub-aio/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź :)

Jesli chodzi o Fareclę to też pomyślałem że facet poszedł za grubo albo ja nie potrafiłem mu wytłumaczyć czego oczekuję :)

Naprawdę chodzi mi o wygładzenie lakieru i usunięcie swirli.

Dzięki za linki...kopalnia wiedzy ale i też lekka załamka bo temat jest baardzo szeroki.

Chyba mnie jednak oświeciło...spróbuję UC Megsa i powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo widzisz jeden woli córkę drugi teściową. Każdy lakier jest inny i każdy ma inne preferencje. Poczekaj aż dyżurne "polerki" wyjdą z dziupli i zlezą się wieczorem na browara to może coś doradzą na Mondka 8-}

 

Farecla może nie jest taka zła (raz nią robiłem) ale...wizja późniejszego mycia auta po tej paście mnie rozwala.

 

Może jakieś AIO by się przydało. Czytałem kiedyś że A15+ fajnie się robi, ale poczekaj jeszcze co chłopaki napiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do rybnika rzut kamieniem

nie da się zaprzeczyć  jeśli to ten Bieruń o którym myślę to jakieś 50 km... może podjadę po porady etc ? jeśli nie masz nic przeciwko:D

(flakon będzie ze mną tylko określ preferencje żebym siary sobie nie zrobił jakąś marną okowitą) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd od dystrybutora LARE,dowiedziałem się,że EPL-41 nie nadaje się do kombinacji tnących,to unikam tej maszyny,ale może na użytek codzienny będzie wystarczające :)

Ja o innym użytku na razie nie myślę bo znam swoje miejsce w szeregu :)

Zanim poćwiczę na tyle żeby ryzykować nie swoje wozidło to dużo czasu minie.

Na razie patrzę i się lekko boję:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...