Skocz do zawartości

Pytania newbie'sów ;)


LoOkas

Rekomendowane odpowiedzi


  • Administrator
2 godziny temu, gugu33 napisał:

K2 express plus

Nie miałem nigdy styczności z takim szamponem, więc nie wiem jaki może mieć wpływ na wosk. Polecam jednak  zaopatrzyć się w jakiś podstawowy szampon detailingowy np. ADBL Snowball lub Shiny Garage Orange Shampoo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć,

W przyszły weekend mam zamiar rozdziewiczyć siebie oraz auto w temacie woskowania lakieru 1f603.png Jedzie już do mnie soft 99 fusso coat. 
Do tego mam zamiar dokupić: tar & glue remover, odtłuszczacz oraz deironizer z rr customs (może być rrc? czy polecacie inne produkty? bądź nie ma to większego znaczenia? :D)

Mam kilka pytań związanych z przygotwaniem auta do woskowania:

- Proces powinien wyglądać mniej więcej tak?
mycie -> tar & glue remover -> deironizer -> odtłuszczacz -> mycie oraz osuszenie karoserii -> woskowanie -> dotarcie wosku ?
- Używając tar & glue, deironizera oraz odtłuszczacza musze auto jeszcze glinkować? Jeżeli tak to możecie jakąś glinkę polecić i powiedzieć czy do glinkowania można użyć jakiegoś QD, żeby miała poślizg? Czy sama woda wystarczy?
- Czy preparat do do czyszczenia felg również może nadawać się jako deironizer do karoserii? (nie jestem pewny ale wydaje mi się, że może być za mocny? )
- Jeżeli auto wcześniej nie miało, żadnej powłoki ochronnej do żadnego cleanera przed woskowaniem nie muszę już używać?

Nie jest to żaden show car więc  zastanwiam się czy te kroki o któych napisałem są normalne do daily car czy przesadzam? :P

Jeżeli macie jeszcze jakieś porady to z chęcią poczytam na ich temat 1f642.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej. 

 

Otoz dostalem kiedys bardziej w formie zartu (chyba?) cos co ma w domysle przypominac polerke (lidlowe ULTIMATESPEED 120 W UPM 120). Poszlo do szafy i dzis przy porzadkach wyciagnalem to i przeszlo mi przez mysl uzyc tego sprzetu dla minimalnej o ile mozna tak to nazwac (nigdy tego nie robilem) odnowy lakieru. W zestawie sa 2 rodzaje nakladek : frotowy i syntetyczny. W garazu znalazlem takze 2 pasty menzerna: one step polish i 3800. Pytanie czy jest szansa osiagnac nawet minimalny efekt takim "zestawem", jesli tak to ktorej pasty uzyc i ktorej nakladki, czy moze narobie wiecej szkod niz pozytku? Lakier ma sporo drobnych rysek, jest ciemny. Wielkie dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...