Skocz do zawartości

Pytania newbie'sów ;)


LoOkas

Rekomendowane odpowiedzi


No ale jest mat po 2000 i mat po 4000 :D Mat i satyna hehe :D

Zaraz zerknę do tematu, dzięki za porady :u

Po swietach zrobie jakies dokladniejsze foty po przejsciach na S0 z ficem chyba jeszcze cus mam, bruma jakiegos sie znajdzie mam chyba taka niebieska Mazde6 kombi czy cus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy to już będzie wash z naniesieniem szamponu poprzez pianownice Można przyjąć, że to prewash - z tym, że czy CarLack 68 nie jest za słaby na zmiękczenie i rozbicie brudu? Czy zapewni odpowiednie spienienie?

Spróbuj

Ja zawsze nakładam szampon pianownicą, ewentualnie opryskiwaczem + dodatkowy we wiadrach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złośliwość natury czasem nie zna granic... ledwo umyłem auto i zerwał się silny wiatr wzniecając kurz piach i wszystko co było w okolicy osadzając delikatną warstwę na aucie (które osuszyłem i wypolerowałem) :( Pytanie za 100 punktów. Czy można ten kurz zetrzeć jakoś nie niszcząc lakieru np fluffym delikatnie zwilżonym? Czy to zły pomysł? Bardzo polubiłem forum wiedza w nim zawarta jest bardzo przydatna a przeze mnie wręcz pożądana.

Kolejna kwestia jaką chciałbym poruszyć to szkoda parkingowa... Ech... nie ma chyba lekarstwa na ludzką głupotę/chamstwo/bezmyślność czy jakkolwiek to nazwać i nie ważne gdzie byśmy zostawili auto i jak zaparkowali to i tak nie brakuje chętnych do uszkodzenia powłoki lakierniczej ~x( wracając z zakupów i podchodząc do auta czekała na mnie ta niespodzianka.

http://img508.imageshack.us/f/rysa.png/

Chciałbym coś z tym zrobić ale zastanawiam się co. Nie posiadam żadnych maszyn polerskich itp. I tu pytanie czy da się coś z tym zrobić 'ręcznie' i jakimi środkami?

Pozdrawiam maniaków i życzę wam zdrowych i pogodnych świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luk, odnośnie pierwszej części posta - puszysty ręcznik + QD załatwia sprawę. Jedną stroną MF zbierasz kurz a drugą polerujesz resztki detailera :) Chyba jasno się wyraziłem :)

Jeśli chodzi o drugą część pytania - jak głęboka jest ta rysa? Czy to przypadkiem nie podkład? Możesz zrobić zaprawkę zestawem z serwisu a później wypolerować koreczkiem z papierem wodnym, nie będzie śladu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie post pod postem ^:)^

Zapytano mnie czy oczyszczam klimatyzację. Zainteresowana jest Toyota Avensis Combi, jednakże sam właściciel nie wie dokładnie czego chce. Nie chodzi o odgrzybianie tylko (tu cytuje): "wyczyszczenie klimatyzacji po zimie". Czy chodzi o wymianę filtra? Jeśli tak, to jakiego? Czy byłbym w stanie wykonać to własnymi siłami? Czy odgrzybianie również mógłbym wykonać we własnym zakresie przy użyciu preparatów dostępnych w handlu detalicznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJ., raczej nie.

Czyszczenie klimy - wyczyszczenie - odgrzybienie parownika - wymiana filtra przeciwpyłkowego, odgrzybienie - wyczyszczenie kanałów wentylacyjnych.

O ile filtr i kanały mógłbyś wyczyścić, to do parownika się nie dobierzesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...