Skocz do zawartości

Początek przygody z detailingiem


PodLy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

 

Niedawno dołączyłem do Waszego forum i mam nadzieję, że będziecie wyrozumiali..

Poczytałem trochę na ten temat, na tym forum i innych forach, stronach ale jest tego tyle, że trudno na raz to ogarnąć i chyba nawet nie próbuję, ale myślę, ze stopniowo dam radę, w końcu każdy się kiedyś tego uczył albo uczy do dziś. 

   Jestem w posiadaniu Renault Scenic b + g z 2000 roku. Kupiłem ja w zimie tego roku, ale jej stan pozostawia wiele do życzenia.. Poprzedni właściciel jest sadownikiem, i nie zdziwiłbym się, gdyby jeździł nią do sadu albo i po sadzie, ilość piachu i kurzu w środku była zaskakująca, ale doszedłem do wniosku, że lepiej poprawić jej stan wizualny, niż techniczny i tak oto jestem posiadaczem tego auta.

    To może więcej konkretów, auto ma kilka większych rys, które raczej nie są widoczne na zdjeciach ( średni aparat), przy nadkolach pojawia się korozja, przy tylnym zderzaku odpryskuje farba.. Właściciel poinformował mnie, że klapa była malowana. Na przednim zderzaku jest otarcie. Poza tym przydałoby się odświeżyć lakier, umyć porządnie szyby i całe auto, wyprać je w środku, wyczyścić plastiki. Z felg też odpadł lakier miejscami( a raczej było o coś otarte) i przydałoby się coś z tym zrobić. Do tego chciałbym pomalować zaciski z przodu i zabezpieczyć podwozie przed korozją ( podwozie w renault - wiadomo....) no i pomalować hak:) Tyle zauważyłem ja, poniżej dołączam zdjęcia. 

Myślałem o polerce ręcznej ale maszyna się znajdzie, więc mogę to zrobić ręcznie bądź mechanicznie. Mogę liczyć na waszą pomoc?

Pozdrawiam :)

 

 

post-9917-0-01979200-1372181139_thumb.jp

post-9917-0-67598000-1372181167_thumb.jp

post-9917-0-82305400-1372181195_thumb.jp

post-9917-0-25621500-1372181266_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jasne że pomożemy ale...to są zdjęcia rdzy która raczej tylko do lakierowania się nadaje, felgi piaskowanie + malowanie proszkowe, a lakieru za bardzo nie widać.

 

Poczytaj trochę po forum. Popatrz też dział Nasze projekty bo kilka Renówek tam jest (sam wrzucałem kiedyś Megankę z 98 mojego ojczulka a lakier ten sam przecież).

 

Pytaj o wszystko a napewno odpowiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...