Skocz do zawartości

Korekta- rysy od fibry


weglus

Rekomendowane odpowiedzi

Robie swoją pierwszą korektę przy użyciu DA.
Cały czas po wymywaniu wypełniaczy pojawiały sie rysy. W efekcie zrobiłem z 5cuttingów, 4polishingi, 3finishe. Rysy te po takiej dawce polerowania przecież by zeszły.
Wpadłem na pomysł czy to nie od fibry i trafiłem w 10. Są to miliony płytkich rysek. Skąd wiem, że to od fibry? Sprawdziłem na innej części auta i powstały po przetarciu, są w kierunku w którym wycieram.
Używam nowych fibr urbana, eurow i marketowych. Po każdej jest tak samo. Najlepiej było po włochatym eurowie.
Ponieważ maluśkie rysy powstają nawet po delikatnym dotarciu pasty szukam sposobu jak wymyć wypełniacze metodą bezdotykową. Możecie coś polecić?

Auto to Megane II czarna perła(czyli wszystko widać), ale lakieru prosto z fabryki sie raczej nie uświadczy :D
Używam DA Kraussa, padów flexi i past menzerna.

 

P.S. Skoro wiem, że innych rys i defektów nie ma poza tymi które powstają od wymywania, to może nie wymywać? Po procesie chce położyć DG 601 + 111. Wypełniacze sie pewnie za jakiś czas wymyją i pokaża albo porażke albo sukces jeżeli faktycznie nie ma rys oprócz fibrowych

 

TAK TO WYGLĄDA NA ZDJĘCIACH
są jedna przy drugiej, ale na zdjęciu tego nie widać. wykonane testowo przeze mnie przy użyciu fibry, nie było ich wcześniej
hksg.jpg
lewa strona po dość mocnym tarciu fibrą, prawa po FG500 bez wymywania. tylko po lekkim dotarciu.
lewa strona to obszar jeszcze przed korektą, ale rysy widać i powstały przeze mnie gdy testowałem czy to od fibry ;)
uaho.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


tez kiedys z tym walczyłem na rav4. Na czarnym uni. Pomogło dłuższe polerowanie w sensie tak długo az pasty prawie zupełnie nie było . Nie wiem czy to ma sens ale wydaje mi sie ze to nie fibra rysuje tylko cząsteczki pasty które sie nie rozpadły i zostały na lakierze. Przy takich misjach zalecam uzywać tlko i wyłącznie nowej świrzutkiej gąbki finiszującej i to tez nie jakiejs prostej tylko mega delikatnej. Ja sobie poradziłem wiec chyba każdy moze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brudne ścierki, brudna gąbka, za twarda gąbka, zła technika wycierania pasty, zła technika wycierania ipy (lub czegoś innego co używasz), bardzo miękki lakier - różne mogą być powody ale przeważnie da się temu zaradzić.

 

Najpierw spróbuj zmienić gąbkę na miększą (czarna ABW z tańszych, niebieska lub czarna 3M, czerwona Flexipads) i ścieraj pastę dopiero jak panel trochę ostygnie.A

Aa i jeszcze jedna rzecz - IPA jest tępa i nie zmywa wszystkiego, lepsze są zmywacze silikonowe i do tego mają lepszy poślizg przy ścieraniu (co na miękkich lakierach i ostatnich etapach jest bardzo ważne -> nie ma poślizgu = rysy od mf) ale jeżeli dalej chcesz używać IPY to proponuje dolać ONR albo VP Citrus Bling aby zwiększyć w/w poślizg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysy robiły sie od samego początku (nowe gąbki i fibry). Pasta jest wycierana i wymywana ruchami podłużnymi, nie okrągłymi. Pasta była wycierana przy letnim panelu, przy zimnym i zawsze to samo. Mam również zmywacz do silikonu i to samo :P Chyba po prostu taki lakier.
Rysy powstają w kierunku w  którym wycieram więc gąbke możemy chyba wykluczyć.

 

@junior74- mam tego eurowa włochatego, ale niestety z racji na jego włochatość jest bardzo trudno paste dotrzeć :(

 

A fibry Gtechniqa nie ma w sklepach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@booohal- dzięki za propozycje, ale nie widze sensu korzystania z innych padów skoro rysy powoduje fibra :(

 

@szynka- DG601 + DG111

 

EDIT: pomarańczowy Jan Niezbędny do podłóg, którego używam do osuszania auta, prawie nie zostawia rys przy użyciu IPA :)
Ale jestem na kacu i nie moge znieść zapachu IPA więc jutro ruszam do garażu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...