Skocz do zawartości

Własny wosk ;) end.


Venom

Rekomendowane odpowiedzi

Wspominałem jakiś czas temu , że jak będę miał chwilkę czasu to coś umieszam. Co prawda wcześniej miałem przygotowaną recepturę , ale było trzeba dopracować to i owo. Niestety dalej raczej nie będę kontynuował , ze względu na to że potrzeba duuużo czasu żeby testować krok po kroku oraz wiadomo kasy na surowce ;) Oczywiśce składu nie będę zdradzał co moje to moje , sam wypracowałem. Mogę za to powiedzieć że już w trakcie mieszania zmieniłbym parę rzeczy na inne. I na pewno bym rozpisał na mniejszą ilość wody , ale się pozbyłem naddatku ładnie z układu. Tak samo zrobiłbym bardziej gęstą konsystencje , może nie tak żeby zrobić krążek hokejowy tylko lekko twardsze. Parę pamiątkowych zdjęć ;)
W trakcie mieszania :
20130911249_zpse853fba0.jpg

Po lewej część substratów z których zrobiłem to coś , użyłem 3 rodzajów wosków naturalnych widocznych na zdjęciach , jakie to były nie bardzo pamiętam , ale są ze sobą kompatybilne :D oczywiście można by zrobić 3 różne woski z nich , ale ja połączyłem to i zrobiłem jeden :D
20130911275_zps91041c2e.jpg

Po zrobieniu odczekałem na ostygnięcie i wyglądało to tak jak poniżej. Oczywiście od razu musiałem wysmarować coś tym w celu weryfikacji przyczepności do podłoża. Wyszło nawet ok :D

20130911276_zpsf7d74f53.jpg

Od razu parę zdjęć po smarowaniu :

20130911255_zpsa8605c01.jpg

Po delikatnym spolerowaniu kawałka :

20130911256_zps4b6c9be4.jpg

Po całkowitym spolerowaniu :
20130911266_zpsb7368185.jpg

Aplikacja wosku nie jest jakaś problematyczna , nie wiem do jakiego porównać jeśli chodzi o konsystencje , w każdym bądź razie jest dosyć luźna. Polerowanie również nie sprawia problemów :D Najbardziej to się bałem czy to będzie ścieralne no ale udało się - da radę spolerować bez problemów :D

Zrobiłem tylko 1 próbką ale coś wyszło. Jednak tak jak wspomniałem trzeba w to włożyć dużo czasu i pracy. Np na 3 zdjęciu widać jak wybiło konserwant E2XX i wiem , że wystarczyłoby go dać mniej niż we wstępnym przepisie. Fajna i ciekawa robota , ale dla kogoś kto ma czas ;) Na swoje auto też nie będę tego nakładał bo najpierw to przydałoby się je polakierować a i tak nie mam czasu nawet i na to :D Chociaż progi ostatnio lakierowałem bo miałem chwilę :D Także szacun dla Kecava bo sromotna robota ;) Jak w najbliższym czasie nie będę miał możliwości aplikacji na jakieś auto to po prostu dam komuś do sprawdzenia żywotności tego czegoś ;)

 

PS mam jeszcze jakiś quick detalier zrobiony , coś tam niby popsikałem ale ciężko mi stwierdzić czy to coś daje czy nie :D w każdym bądź razie nie niszczy lakieru (tego na którym to testowałem :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


EDIT:

CENZURA ;)

 

No ale wracając do tematu, to nie o tyle co kruchy , ale taki bardziej pastowaty/kremowaty. Założyłem sobie wcześniej że ma to być smarowalne i jest. Teraz już wiem że powinienem dać mniej wody i to o wiele mniej. Co prawda chciałem to jeszcze w trakcie zmienić , ale jak sobie pomyślałem że skoro rozpisałem tak a nie inaczej to coś czemuś miało służyć. Ogólnie mniej wody i dodać zagęstinka , mniej konserwatu bo go wybiło , chyba żebym miał jakiś inny ciekły , a tak musiałem jeszcze użyć dyspergatora. Ogólnie fajna zabawa , ale baaaaardzo czasochłonna ;)

 

W weekend jak nie będzie padało to coś wysmaruje , jeszcze quick detailera muszę sprawdzić jak działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że tam już nie zajrzysz.

Powtórzę więc to co tam napisałem:

do VenomGD Fajnie, że mimo wszystko Ci się chciało icon_smile.gif . 
Może faktycznie zabrakło tej małej kropki nad 'i', tzn. pokazanie efektu działania, którym dla większości osób są kropelki. Ale rozumiem, że to nadrobisz. 

Uuupsss ... właśnie skasowano temat, dlatego dalsza część w tym wątku. 
Mimo zastrzeżeń kolegów, dla mnie każdy taki temat jest interesujący, ale chyba wiadomo dlaczego. 
I tak duże uznanie za robotę na bazie wody. Skoro woda, to i potrzebny konserwant. Przy okazji ciekawi mnie ile ogólnie wosku tam 'upchałeś'. icon_surprised.gif 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem kolejną próbkę , ale tym razem przesadziłem z wypełniaczami i wyszedł mi krążek na upartego idzie zrobić. A i mam w recepturze coś fajnego i jakbym wrzucał to do produkcji ( co się nigdy nie stanie ) to mogę sygnować to takim znaczkiem Muszę zrobić coś pomiędzy tym a pierwszym woskiem i będzie ok , potem mogę testować.

 

PS nie mogę wrzuć tego loga ale chodzi o teflon surface protector ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jedziemy z tematem ;) Wosku daję tyle :P

20130912285_zps5bb3b104.jpg

 

I dalej działam na ciepło ;) Uwarzać jednak trzeba na to w czym się rozpuszcza wosk bo można sobie przypalić co nie co :D Pamiętać trzeba jeszcze o wyciągu włączonym przy tego typu akcjach ;)

20130912288_zps89a385a1.jpg

 

Zaczynamy dodawać substratów i robi się takie coś

 

20130912289_zpsf155a39a.jpg

 

Sorry za jakość ale ciężko ogarniać jedno i drugie na raz ;)

 

I otrzymujemy produkt , ten to akurat niewypał :D ledwo się smaruje , przedobrzyłem po prostu , ale będę starał się go jeszcze uratować ;)

 

20130912290_zps4ee027a9.jpg

 

Wniosków tutaj dużo nie trzeba wysuwać , przedobrzyłem z substratami, aczkolwiek jakaś nauczka jest. To jest wosk nr2, będę go przerabiał jeszcze. Również nad 1 myślę czy czasem nie przerobić :D ale szkoda mi bo to w sumie taki mój pierwszy własny hehe ;)

 

Wysuwając pewne wnioski analizjąc etapy tworzenia postanowiłem zrobić na jednym rodzaju wosku następną próbkę,

 

20130912291_zpsbf2e5c4f.jpg

 

Ten jest taki delikatniejszy niż pozostałe i nie mieszałem już bo chciałem zrobić coś bardziej pastowatego. Zmieniłem też reszte substratów do tego. Oczywiście trzeba pilnować całości żeby nie przegrzać układu. I tak jak wcześniej wspominałem wyciąg !! Bo można się czasami zadusić :P Otrzymałem taką dosyć luźną konsystencje

 

20130912294_zpsc73fe9c1.jpg

 

 

Po wymieszaniu i zlaniu prezentowało się tak. Jak się dobrze przyjżycie to widać bąbelki powietrza na powierzchni. Wszystko oczywiście ze względu na to że wprowadziłem również wodę do układu. Odpowiadam od razu , tak można je usunąć , ale w tym przypadku byłoby to po prostu marnowanie bardzo drogich odpieniaczy.

 

20130912295_zps39e56a4e.jpg

 

Tutaj dokładniej to widać. Już oziębiony wosk.

 

20130912297_zpsc5814dc1.jpg

 

Wygląda bardzo ładnie , możnaby się pokusić o jednolitą struktórę bez pęcherzy, ale jak już wspomniałem to nie jest potrzebne póki co ;)

Oczywiście nie obyło się bez próby smarowania

 

20130912298_zpsf13b1d63.jpg

 

Fajnie się smaruje , ale ciut gorzej poleruje ze względu na to że się maże , ale może to kwestia odczekania po aplikacji czy coś, może uda mi się z tym poradzić.

 

A tutaj moje 3 próbki :

 

20130912296_zps550e0e2e.jpg

 

 

KIedy pytają mnie :D Czemu nie sprawdzam od razu właściwości tego co mi wyszło ... to ja odpowiadam :D

Najpierw chcę wypracować konsysencje , smarowalność , ścieralność ... a reszta to kwestia modyfikatorów , które będą miały wpływ na wytrzymałość , hydrofobowość itp. Oczwyście do tego 3 wosku rówież dałem teflonu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysmarowałem kawałek samplera merca

20130913300_zpsa8137d38.jpg

 

Wziąłem puste opakowanie po jakimś mr muscle nalałem Ciut wody i użyłem atomizera do natrysku. Wyszło mniej więcej tak

 

20130913306_zps4fdcc5c9.jpg

 

Ogólnie mi się nie podoba ;) ale to są pierwsze  próbki. Na pewno zmienię rodzaj teflonu , chociaż ten zapowiadał się bardzo obiecująco. Ewentualnie będę musiał pokombinować jak inaczej go dodać. Narazie przerwa od wosków hehe , później w wolnych chwilach jakieś próbki jeszcze dorobię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba pomysł na zabarwienie tego , postaram się za jakiś czas zrobić niebieski wosk, ale nie koloryzujący tylko po prostu wosk o kolorze niebieskim bezpigmentowym. U Ciebie kecav te kropelki ładniej wyglądają hehe :D Jak będzie czas ochota i efekty :D to jeszcze zrobię wosk ale w postaci płynnej ;)

 

Jako że 3 już pachnie lepiej , niż poprzednicy pomyślałem sobie że... można nad tym jeszcze bardziej popracować. Jako że układ mój zawiera również wodę , to mam jakąś taką wodę perfumowaną ( dostałem od babci jakieś 2 lata temu na święta hehe :D ) playboya chyba czy coś , zrobiłbym wtedy mieszankę z wodą i miałbym fajnego pachniucha :D

 

PS jest ktoś z 3miasta ?? i ma jakiś wolny element blacharski oraz nie boi się wyzwań ?? :D Ja za bardzo nie mam czasu sprawdzać co i jak , po za tym jak już wcześniej wspomniałem mojego ulepa muszę najpierw polakierować , żeby cokolwiek pokazywać :D a najlepiej go sprzedać i kupić drugie e36 chociaż 328 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazidła smarowidła okazały się słabe - to znaczy problem z mazaniem, qd tak samo chociaż nadał jakiś wet look. Tylko tyle info dostałem na ten temat :D

Ale za to mutanta zrobie na katalizatorach żeby chociaż obniżyć temp. aktywacji. Co do ceny to pojęcia nie mam bo nie patrzyłem pod tym kątem :) Póki co muszę się temu bardziej przyjrzeć. Raczej wiążę przyszłość z chemią budowlaną. A to robię bo zawsze chciałem zrobić coś swojego w "detailingu" :)

....ale co życie przyniesie tego nie wiem więc lepiej mieć szerszy horyzont zainteresowań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...