Skocz do zawartości

Własny wosk ;) end.


Venom

Rekomendowane odpowiedzi


Ten mi się w miarę podoba ;) Oczywiście o normalnym wosku mowa bez żadnych udziwnień.

20131002386_zps6e937051.jpg

 

Kropeleczki , już lepsze niż przy tych pierwszych próbkach

20131002388_zps2405de56.jpg

 

Tutaj coś próbowałem modyfikować kwasami tłuszczowymi, usiadł trochę bo nie chciało mi się odparowywać całego rozpuszczanika.

 

20131002393_zps1450da3e.jpg

 

Efekt, lewa bez niczego prawa wysmarowana

20131002394_zpsc876970a.jpg

 

Powoli kończy mi się wosk , ale mam nadzieję że uda mi się poprawić tą hydrofobowość. Reszta jest ok jak na amatorski produkt. Ogólnie to szukam oleju pomarańczowego w jakimś sklepie widziałem ale jak zobaczyłem cenę to się lewą nogą przeżegnałem :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi ocenić to :/ już daaawno nie miałem prawdziwego wosku w ręku, nie mam nawet porównania. Jeśli chodzi o efekt wizualny , to mam wrażenie że jest mega wyciągnięta głębia koloru. Takie bardziej "żywe" się to staje.

 

A i teraz tak dla wiadomości ( pewnie wszyscy wiedzą ale napisze ) hydrofobowości nie sprawdza się po przeciągnięciu ręką po lakierze. Na rękach mamy coś w stylu środków powierzchniowo-czynnych co zabija "reaktywność" wosku czy jakiegoś innego zajzajeru. W przypadku powłok powierzchniowo-penetracyjnych po wymyciu/wypłukaniu wodą efekt hydrofobowy wraca tutaj jednak mamy bardziej powierzchniową ochronę więc hydrofobowość zanika z czasem. Warstewka się zetrze i aloha :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką jeszcze ciekawostkę napiszę, ale niestety bez zdjęć. Zrobiłem dzisiaj wosk na bazie wodny jakieś 70% wody demi.Reszta wosk emulgatory (bez wypełniaczy bo mi masa nie potrzebna). Ostudziłem, nawoskowałem powierzchnię spolerowałem odczekałem i z tej psikaczki naniosłem wodę , powierzchnia stała się tak hydrofilowa że masakra. Wziąłem miskę i zanurzyłem całość , z powierzchni niezabezpieczonej woda jakoś spłynęła , zaś z powierzchni zabezpieczonej woda się dosłownie przykleiła :D Uzyskałem zupełnie coś innego niż chciałem. Zostało mi bardzo mało besswaxa a z tego co zauważyłem to ma dosyć ciekawy wpływ na hydrofobowość. Więc pokombinuje coś z syntetykami i naturalnymi. W ogóle ciągle zapominam zrobić niebieski wosk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i skończył mi się dzisiaj besswax więc dalej już chyba nie podziałam. Zrobiłem jeszcze 4 próbki.  Wstępne rozpuszczanie wosku na zimno, najlepiej od razu dwa osobno rozpuszczać bo np z besswaxem był problem. Ja z braku czasu zrobiłem to naraz.

20131004404_zps9eb5239b.jpg

Widać że ten granulowany pływa sobie po wierzchu.

 

4 próbeczki :

1. Pierwsza próbka od lewej z górej strony

-naturalny bez żadnych zagęstników wypełniaczy barwników emulgatorów i innych udziwnień

2. Druga próbka od lewej z górnej strony

-z dodatkiem bardzo lekkiegego wypełniaczka hydrofobowego

3. Trzecia próbka od lewej strony od dołu

-z dodatkiem lekkiego wypełniacza hydrofobowego oraz , innych wypełniaczy i zagęstnikiem

4.Czwarta próbka od lewej strony od dołu

- z dodatkiem lekkiego wypełniacza hydrofobowego , innych wypełniaczy , zagęstinków , oraz barwnika z emulgatorami.

 

20131004405_zpsc3f46402.jpg

 

Woskowanie :

20131004409_zpsfd78ffeb.jpg

Od razu się przyznaje że zamieniłem 1 z 2 :D ale to przez pomyłkę hehe

 

Wystawiłem próbnik na powietrze i słoneczko żeby ładnie związało na równe 10 minut.

 

20131004412_zps9406ca2a.jpg

 

Następnie zabrałem się za polerowanie :

20131004413_zpsd6a4d2ee.jpg

 

Naley pamiętać że 2 to 1 , a 1 to 2 :P czyli według mnie najlepiej polerował się wosk numer 1 oraz 3 ( z obrazka woski 2B i 3 C). Wosk 2 (czyli 1A) może należałoby od razu polerować po nałożeniu to wtedy lepiej by się polerowało , aczkolwiek zawziąłem się i udało mi się dopolerować tą pozostałość.

 

20131004414_zps97be1177.jpg

 

Oraz całość już wypolerowana , te refleksy to nie są smugi tylko światło tak pada

20131004418_zps06ac1fac.jpg

 

Po równo 10 minutach sprawdziłem kropelkowanie :

20131004419_zpse4a2852d.jpg

 

Dla porównania bez żadnego zabezpieczenia wygląda tak :

20131004426_zpsf9d0df63.jpg

 

Następnie zabrałem próbnik i położyłem na godzinkę na biurku żeby zobaczyć jak się będą zachowywały kropelki w czasie , czyli jak ciągle zwilżanie wpłynie na hydrofobowość

20131004432_zps5685b9fc.jpg

 

 

Wniosek jeden , jak nie mam besswaxa, który nadaje hydrofobowości to nie ma co dalej cudować :P Próbowałem robić z samym woskiem carnauba ale nie ma tego efektu. Najtrwalszy wg mnie będzie ten 3C bo jest to połączenie naturalnego wosku ze sztucznościami. Zaś 2B jest to naturalna mieszanka wosku i efekt utrzymywania się pewnie będzie krótszy niż w przypadku 3C.

 

4 próbka to taki cudak , ale przedobrzyłem z emulgatorami i barwnikiem. Też źle dodałem bo powinienem najpierw dodać emulgator później barwnik , no ale wyszło jak wyszło. Brudzi łapki i szmaty w trakcie polerowania , ale wg mnie można by zrobić z tego taki wypełniacz do danego  koloru auta. W przypadku rysy posmarować tym i spolerować. Ogólnie barwnik zabarwi ładnie wypełniacze , które to dzięki innym dodatkom adhezyjnym wypełnią "zarysowanie"

 

20131004428_zps6f16a486.jpg

 

20131004430_zps751acf48.jpg

 

Niestety ale efekt kropelkowania wyszedł tak lipny że wręcz hydrofilowy także nie ma czym się chwalić :D Zawsze można nałożyć ten oto wypełniacz a potem walnąć na to wosk :P

 

I to by było na tyle ode mnie, jak się znajdzie ochotnik w 3mieście to zrobi długodystansowy test i mam nadzieje zda relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...