Skocz do zawartości

Max Protect


SzaKal

Rekomendowane odpowiedzi


  • 3 tygodnie później...

XC60 z czarnym UNI po korekcie. Właśnie położyłem UNC-R na maskę i jest tak

 

46680043_omg_reaction_gif.gif

 

 

Mam ok 25 stopni w garażu i maskę nazwijmy dość dużą zrobiłem na 6 partii. 3 fibry tak jak Arek polecał. I najmniejszych problemów z aplikacją nie ma. Bałem się sugerowanej temperatury do 15*. Lete kłaść dalej i później foty :D

 

 

EDIT: przy 25 stopniach robiłem już później powierzchnie wielkości połowy drzwi naraz i bez problemów się udało także naprawdę przyjazna aplikacja :)

 

Przyciemnia lakier:

10513391_257314297802369_671428553051018

 

 

Szkiełko też konkretne:

10347068_257314371135695_656972682276212

 

Podsumowując z informacji posiadanych na chwilę obecną:

-aplikacja idealna, bezproblemowa i tylko 1 warstwa

-cena naprawdę korzystna

 

czuję, że niedługo wrzucę ją do siebie :D to będę widział trwałość na bierząco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek cieszę się że jesteś zadowolony ;) jeżeli chodzi o trwałość to jeżeli auto nie wyjechało za szybko na deszcz to żadną chemią jej nie usuniesz ;) możesz używać piany aktywnej której tylko zechcesz ;)    no i dużo mniejsze brudzenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry pierwsza fibra jest już za mocno nasączona , to zamieniam drugą na pierwszą, trzecią na drugą, a trzecią biorę czystą ;)

Pamiętajcie żeby odrazy po aplikacji fibry przepłukać wodą bo jak produkt na nich stwardnieje to fibry będą już do wyrzucenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem trzech na zasadzie. 1 zbieram, 2 przepolerowuję i 3 jeszcze tak na tip top żeby żadnego mazajca nie było.

Volvo jeszcze stoi bo gościowi nie chce się odebrać w weekend i w poniedziałek zabierze także nie problem. Choć i tak zawsze będę zostawiał na 24h dla pewności.

 

Może za tydzień będzie chwila to przejadę cutingiem swój i kładę UNC-R :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Udało mi się osłabić powłokę do takiego stanu że praktycznie przestała zrzucać wodę, ale miejsce gdzie była nałożona jest nadal tak samo widoczne jak w dniu aplikacji, więc powłoka straciła właściwości hydrofobowe ale nadal widać że siedzi, śliskość również została.

Jak narazie mam samochody gdzie powłoka siedzi ponad pół roku i nie widać jakichkolwiek oznak osłabienia, ale najważniejsza kwestia przy aplikacji to odtłuszczona powierzchnia, bez odtłuszczania nie ma sensu nakładać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za kąt nagrania i w ogóle, ale na szybko z telefonu. W przyszłym tygodniu ustawię kamerkę. 3 miesiące i siedzi jak zły, auto w większości parkuje na zewnątrz.

Jest wet look

Jest mniejsze brudzenie i banalne mycie

Jest niesamowity beading i sheeting

 

https://www.youtube.com/watch?v=SRJsnjcqKps&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...