Skocz do zawartości

Kilka pytań na początek


Tadzior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

 

W związku z rozpoczęciem zabawy w detailing ogarnęło mnie wszechobecne zbieractwo ;)

 

Póki co mój zestaw jest następujący:

1. Myjka Parkside :D (błagam nie mówcie że to parch bo mnie się podoba :) )

2. Na dniach dostanę pianownicę PA

3. Pianka- najprawdopodobniej Angelwaxa- dotrze na dniach

4. Szampon również angelwax? sam nie pamiętam co tam piotrek mówił ;)-dotrze na dniach

5. IronX

6. SNB MAC PRICKBORT MAC 124

7.   Shiny Garage Almond Quick Detailer

8. 2 x Flufy do osuszania

9. Kilka MF kirklanda zółtych

10. Pędzelki

11. Dwa wiadra Castorama ;) - w tym tygodniu możliwe że dostanę zrobione grit guardy na zamówienie do tego wymiaru (kumpel bawi się w tworzenie form z PE)- zobaczymy jak się sprawdzą

12. Glinka zółta VP.

13.CarPro Cquartz Wool Wash Mitt

 

 

I tu zaczynają się schody:

-Jakie APC polecacie Nilsen czy gul javel? Szukam opinii osoby która stosowała oba:)

-Nadal nie wiem jaki wosk u siebie zastosować. Narazie nie robię korekty więc... Myślę o wosku DJ Purple Haze ma ktoś jakąś próbke tego wosku w okolicach krakowa??. Co o nim sądzicie jakie da efekty na kolorze opla pepper dust metalic? do tego jaki cleaner stosować najlepiej pod ten wosk ??

- Co polecacie do szyb ? Czy Rain-X jest godny uwagi ? Chodzi mi o wycieraczke:) Oraz czy ktoś próbował Rise&Shine Blue Diamond? Jakieś opinie?

- Co do dresingu do deski to wybór chyba padnie na Poorboy natural look aczkolwiek koch również jest ciekawy... Co sądzicie?

- Co stosować na gumy? mam w domy nieotwarty K2 Sigma ale podobno to straszna kicha...

 

Z góry dziękuje za wszelkie uwagi i pomoc :) oraz ewentualnie wskazania w co się jeszcze zaopatrzyć. Narazie kiepsko z budżetem w tym miesiącu ale kto wie... zbieractwo ... natręctwo ... 

 

 

Pozdrawiam wszystkich pozytywnie zakręconych 8-}

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ad. 1 hmmmmm....jak dla wyglądu bierzesz to OK

Ad. 5 Są tańsze i równie dobre - poczytaj forum

 

Co do reszty punktów to widzę że "rozrzutnie" do tematu podchodzisz ale....jak masz kasę to nie mam zastrzeżeń do żadnego punktu ;-)

 

APC zdecydowanie Gul - miałem oba i Gul bije na głowę Nielsena.

RainX będzie OK

Bierz PB - zapach mi bardziej pasuje i...będzie pan zadowolony ;-)

Gumy - sporo tego przewaliłem bo lubię smalcować opony i jakoś Nielsenowski Brillance mi pasował (konsystencja, wydajność, efekt) chociaż od dłuższego czasu używać żółwika i naprawdę jest ok. Trzyma się na oponach i konsystencja mleczka jest również na +.

 

Wosk....każdy co innego poleci - w zasadzie tutaj tylko kasą jesteś ograniczony. Jak masz jej sporo to dla efektu na lato inny a dla trwałości na zimę co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 hmmmmm....jak dla wyglądu bierzesz to OK

Ad. 5 Są tańsze i równie dobre - poczytaj forum

 

Co do reszty punktów to widzę że "rozrzutnie" do tematu podchodzisz ale....jak masz kasę to nie mam zastrzeżeń do żadnego punktu ;-)

 

APC zdecydowanie Gul - miałem oba i Gul bije na głowę Nielsena.-

 

 

Gumy - sporo tego przewaliłem bo lubię smalcować opony i jakoś Nielsenowski Brillance mi pasował (konsystencja, wydajność, efekt) chociaż od dłuższego czasu używać żółwika i naprawdę jest ok. Trzyma się na oponach i konsystencja mleczka jest również na +.

 

Wosk....każdy co innego poleci - w zasadzie tutaj tylko kasą jesteś ograniczony. Jak masz jej sporo to dla efektu na lato inny a dla trwałości na zimę co innego.

 

1. Nie dla wyglądu ale że dostałem ją w prezencie od żony ;) nie wypada narzekać :D poza tym lancą mogę piaskować, wydatek 440l z etykiety dla mnie jest jakies 380-400 max. - mam nadzieję że z pianownicą uda się stworzyć coś rozsądnego do mycia...

 

2. Wiem iron-x drogi ale będę go używał tylko do lakieru, a zanitol będę chciał kupić do felg

Wiesz z kasą bywa różnie :) raz jest raz nie ma akurat miałem premię w robocie i bach poszło... a jak to piotrek powiedział "Pewne rzeczy są must have :P albo detailing albo zabawa z półśrodkami"

3. Nielsena widziałem w akcji gul nie :) zdam się na wasze wypowiedzi... ( w końcu od czegoś trzeba zacząć)

4.Do gum chodzi mi konkretnie czy tego k2 warto używać czy też sprzedać ;)

5. Wosk u mnie będzie szybko schodził, nakładać będę ręcznie jakieś naturalne raz na 1,5 miesiąca... a przynajmniej taki jest plan... wyjdzie w praniu bo mam do ogarnięcia 3 samochody.

 

 

A pytanie jeszcze jedno jaki dresing na zewnątrz do plastik fantastic? Zależy mi na utrzymaniu blasku przez jakieś 2-3 tygodnie. przy myciu raz w tygodniu.

Jakieś podpowiedzi co do aplikatorów i ściereczek które warto kupić? np to Microfiber Madness Cloudbuster?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam K2 Sigma, z plusów to ładnie pachnie i dość długo trzyma się na oponie, z minusów to łapie dużo brudu i trzeba się trochę pędzelkiem namachać żeby równomiernie rozprowadzić, jak za te pieniądze to całkiem spoko, poza tym zawsze mozesz zrobic jeden komplet opon i jak Ci sie nie spodoba efekt to mozesz sprzedac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...