Skocz do zawartości

Pierwsze wnętrze - czyli co kupić do pierwszego czyszczenia


Epps

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Od pewnego czasu już przeglądam to forum z zaciekawieniem. Postanowiłem zacząć powoli robić malutkie kroczki w car detaling'u, mianowicie wpadłem na pomysł, aby wyczyścić swoje auto w środku do perfekcji na spokojnie. Stąd pojawiają się pytania do was forumowiczów. Moje auto to Peugeot 307 (wersja nadwozia kombi), w środku tapicerka welurowa oraz jasna podsufitka oraz jak w każdym Peugeocie plastiki. Chciałbym wyczyścić wszystko porządnie, dlatego do was kieruję pytanie co pasowałoby zakupić, co do plastików a co do tapicerki? Jakie są procedury przy sprzątaniu wnętrza? Kolejność ma znaczenie? Każda informacja powinna wzbogacić moją wiedzę na ten temat, dlatego też z góry dziękuję. Pozdrawiam gorąco!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Do kokpitu i podsufitki kup jakieś apc- instrukcje jak wyczyscić masz na forum. 

Do prania tapicerki (powierzchniowo) również apc. Jeśli masz odkurzacz piorący to nielsce naplow foam i do roboty. Pamiętaj o dokładnym wypłukaniu z siedzeń po praniu.

 

Po myciu przydało by się np poorboy natural look położyć wtedy będzie lepiej wyglądać a i brud mniej osiada.

 

Nie jestem ekspertem szukaj jeszcze pomocy innych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego,

Kolejność, przynajmniej u mnie, jest następująca: odkurzanie wszystkiego (tapicerka, plastiki, rowki, schowki, etc.), mycie plastików, bonnet podsufitki, pranie tapicerki, smarowanie odżywką. Oczywiście jeśli chcesz to zrobić dobrze, fotele wyciągasz. Bez odkurzacza piorącego raczej nie zabieraj się za pranie bo szału tym nie zrobisz a po czasie mogą wyjść brzydkie kwiatki.

Jeśli chodzi o chemię to przyzwoity zestaw wymienił Tadek, instrukcja jak myć plastiki jest w dziale 'Poradniki multimedialne'. Wyposaż się w mnóstwo różnych pędzelków i do dzieła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za w/w odpowiedzi, na pewno pomocne. Pojawiają mi się jeszcze dwa pytania, aby nie robić spamu. Gdzie proponujecie udać się na zakupy oraz jak wygląda procedura mycia komory silnika, chodzi mi o bardzo szczegółowe wypicowanie każdych zakamarków bez myjki chyba, że to mus :P Na pewno za jakiś czas wrzucę rezultaty ;-) Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...