Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw pod wosk i dressing


Dante

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako, że jestem amatorem i dostałem porządnej zajawki na detaling chciał bym w tym temacie przedstawić wam swoją propozycje zestawu do mycia i dressingu. W większości pozycji podaję dwa lub więcej kosmetyków do waszej oceny patrz łamanie (/), który będzie lepszy, ewentualnie wezmę pod uwagę wasze sugestie na temat innego wyboru.

 

Poniżej przedstawiam także swój schemat mycia i mój tok rozumowania odnośnie przygotowania auta do woskowania i dressingów.

 

Pianownica: Epoca Top Tec Foamer   już zakupiona, do użytku domowego powinna starczyć a długa lanca ładnie wejdzie pod nadkola.

 

Piana:   VALETPRO pH NEUTRAL SNOW FOAM  zakupiona 1l

 

Rękawica: MEGUIARS MICROFIBER WASH MITT  / FLEXIPADS MERINO SUPER SOFT LAMBSKIN WASH THUMB MITT

 

Szampon:  Meguiars Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner

 

APC: SHINY GARAGE PINK APC / ValetPRO Classic Interior Cleaner APC / Nielsen APC Cyclone

 

Czyszczenie felg: Tenzi Prix/Alux

 

Poczernienie opon: ValetPRO Classic Tyre Dressing  / Meguiars Endurance Tire Gel 

 

Plastiki zewnętrzne dressing: Shiny Garage Buff Up Exterior / POORBOY'S TRIM RESTORER tutaj zależy mi na ochronie plastików przed blaknięciem

 

Mycie szyb: TENZI TOP GLASS/Sonax

 

Usuwanie smoły przed woskiem na karoserii: NIELSEN TAR & GLUE REMOVER / Prickbort MAC 124

 

Glinka: VALETPRO YELLOW POLY CLAY

 

Politura/cleaner: POORBOY'S WORLD BLACK HOLE SHOW GLAZE / POORBOY'S WORLD PROFESSIONAL POLISH

                             meguiars ultimate polish / Meguiars Deep Crystal Polish   w tej kwestii jedno do wyboru aby fajnie odświeżyć lakier, skłaniam się ku lekkiej ścieralności aby wygładzić drobne ryski

 

IPA 

Wosk: Soft99 Fusso Coat 12 months / Colli 476  tutaj Colli na zimę zalecany? 

Plastiki wewnętrzne dressing: Poorboy's Natural Look / SHINY GARAGE ACROSS THE BOARD INTERIOR DETAILER / SURF CITY GARAGE DASH AWAY INTERIOR DETAILER / SHINY GARAGE APPLE DRESSING / Unique Hestia  najchętniej przy tym dressingu chce się spodziewać wykończenia satynowego wchodzącego w mat, po testach Poorboys widziałem trochę świeciło oczywiście właściwości ochronne także ważne

 

Quickdetalier: Finish kare extra slick final body shine / shiny garage Morning Dew Quick Detailer

 

 

Akcesoria:

 

Separator: SCRATCH SHIELD  zakupiony

 

K2 szczotka do mycia felg z delikatnym włosiem

 Blue Fluffy Dryer ręcznik z mikrofibry do osuszania auta 60x90cm,  Flexipads super miękki ręcznik z mikrofibry do polerowania 40x40cm,   wypolerowanie po wosku 4szt. BOLL ŚCIERECZKA Z MIKROWŁÓKIEN MIKROFAZA ZIELONA 40/40cm/ / MAXMASTER Uniwersalna ściereczka z mikrofibry 33 x 33 cm do wnęk, wnętrze

2szt K2 APLIKATOR GĄBKOWY

 

 

-MEGUIARS SOFT FOAM APPLICATOR PAD

 

 

SHINY GARAGE SOFT ROUND APPLICATOR do wosku

 

VALETPRO MINI ROUND DETAIL BRUSH 

 

MONSTER SHINE Pędzelek detailingowy nr 12 21cm

 

5szt. BUTELKA PET + ATOMIZER 250ml

 

Detaling z zewnątrz przygotowania auto pod wosk, woskowanie.

 

Mycie wstępne Spryskanie felg ironem odczekanie i poprawienie szczotka do felg, spłukanie wodą po umyciu aby nie stało zbyt długo bo pozostaną zacieki.  Spryskanie miejsc preparatem na owady jeśli dużo tego jest a potem pianowanie auta i spłukanie. Mycie zasadnicze Na dwa wiadra rękawicą z szamponem tutaj wielkiej polityki nie ma. Mycie partiami ruchy proste nie koliste, dolne listwy myć oddzielnie bo tam najwięcej brudu. Odsmalanie-glinkowanie

W tym etapie mam pytanie odnośnie kolejności. Czy najpierw odsmalanie czyli spryskanie całego auta np. Prickbortem i spłukanie? Czy pierw glinkowanie miekką glinką   , VALETPRO YELLOW POLY CLAY spłukanie a potem odsmalanie calego auta? Poślizg do glinki woda z szamponem.  Po tym wszystkim ponowne mycie na dwa wiadra osuszenie ręcznikiem, wydmuchanie powietrzem wody ze szczelni i ponowne osuszenie, przetarcie wnęk. 

 

Woskowanie:

 

Tutaj też pytanie. Chcę na przykład odświeżyć lakier ZNIWELOWAĆ DROBNE RYSY  To pierw politura taka jak np. POORBOY'S WORLD PROFESSIONAL POLISH lub cleaner POORBOY'S WORLD BLACK HOLE SHOW GLAZ ewnetualnie w to miejsce wstawić odpowiednio produkty Meguiars , aplikacja ręczna aplikatorem piankowym. A po tym wszystkim IPA na odtłuszczenie czy już nie potrzeba? 

 

Wariant bez odświeżenia starczy IPA po myciu przed nałożeniem wosku zamiast cleanera czy zalecany jest cleaner przed woskiem? 

 

Wosk

Na zimę myślę nad sealnat pod spód a na to wosk np. Colli 476. Sealant jaki polecacie? Od Wolfganga? 

Po nałożeniu spryskać Quickdetalierem I przetrzeć recznikiem z mikrofibrą. Nałożyć dressing na opony. 

 

Dressing plastików zewnętrznych:

Użyć APC do wyczyszczenia (w jakim stężeniu polecacie? 1:10?) nałożyć aplikatorem piankowym, odczekać ewentualnie przetrzeć ściereczką nadmiar. 

 

Wnętrze auta.

Dokładne odkurzenie, wydmuchanie w zakamarkach powietrzem kurz jeśli duzo tego jego, Przetarcie kokpitu i plastików apc na ściereczce (1:15-20 będzie ok.?) przy lekkim zabrudzeniu kurzu, jeśli mocno zabrudzony pędzlowanie z APC oraz przetarcie do sucha resztę brudu. Kiedy wszystko czyste i odłuszczone nałożenie dressingu na plastiki np. ściereczką lub piankowym, pozostawienie na chwile i przetarcie do sucha. Nałożenie na pędzelek dressingu i pędzlowanie nawiewów i przetarcie nadmiaru. Na koniec przetarcie szyb, spryskanie na ściereczkę np. Sonaxa lub inny preparat, dokładne przetarcie szyby i wykończenie drugą czystą ściereczką.  

 

W swoim aucie mam skórę z alcantarą, chciał bym wyczyścić skórę i zaimpregnować, co polecacie? Dużo tego na rynku jest a potrzebuje pewny sposób na to.  

 

Z góry przepraszam za czcionki i możliwe błędy w nazwach. 

Czekam na wasze opinie i sugestie  :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


piana: VALETPRO pH NEUTRAL SNOW FOAM

 

szampon:  Meguiars Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner

 

APC: Nielsen APC Cyclone

 

felgi:  Tenzi Prix

 

czyszczenie szyb: TENZI TOP GLASS/Sonax

 

usuwanie smoły: NIELSEN TAR & GLUE REMOVER / Prickbort MAC 124

 

glinka: VALETPRO YELLOW POLY CLAY

 

dressing plastiki zew: Shiny Garage Buff Up Exterior / POORBOY'S TRIM RESTORER

 

dresing wewnątrz: SURF CITY GARAGE DASH AWAY INTERIOR DETAILER / SHINY GARAGE APPLE DRESSING / Unique Hestia - najbardziej zależy mi na satynowym lub matowym wykończeniu

 

wosk: lato - Soft99 Fusso Coat 12 months, zima - Colli 476 

 

QD: Shiny garage Morning Dew Quick Detailer

 

cleaner: IPA lub wasze propozycje dla srebrny metalic 

 

poczernienie opon: ValetPRO Classic Tyre Dressing  / Meguiars Endurance Tire Gel 

 

Akcesoria

 

rękawica: MEGUIARS MICROFIBER WASH MITT

 

pianownica: Epoca Top Tec Foamer

 

K2 szczotka do mycia felg

 

pędzle: VALETPRO MINI ROUND DETAIL BRUSH, MONSTER SHINE Pędzelek detailingowy 21cm

 

ręcznik:  Blue Fluffy Dryer ręcznik z mikrofibry do osuszania auta 60x90cm

 

polerowanie: Flexipads super miękki ręcznik z mikrofibry do polerowania 40x40cm

 

mikrofibry:  4szt. BOLL ŚCIERECZKA Z MIKROWŁÓKIEN MIKROFAZA ZIELONA 40/40cm, MAXMASTER Uniwersalna ściereczka z mikrofibry 33 x 33 cm

 

Butelka pet atomizer 250ml 5 szt.

 

aplikatory: MEGUIARS SOFT FOAM APPLICATOR PAD, oraz aplikatory z mikrofibry i bawełniany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dante, dnia 15 Cze 2015 - 19:43, napisał:

piana: Shiny Garage/Unique

 

szampon:  dla mnie szampony nie mają większego znaczenia, Presta fajnie wychodzi

 

APC: ADBL

 

felgi:  Tenzi Prix/Tuga zielona/(jutro wytestuje K2 Roton ;) )

 

czyszczenie szyb: tutaj mam niekonwencjonalne sposoby ;) Clin z alko też jest dobry ;)

 

usuwanie smoły: NIELSEN TAR & GLUE REMOVER / Prickbort MAC 124 – warto mieć oba

 

glinka: VALETPRO YELLOW POLY CLAY

 

dressing plastiki zew: Nielsen SAS

 

dresing wewnątrz: Unique

 

wosk: lato – soft na zimę I lato się nada

 

QD: Shiny garage Morning Dew Quick Detailer/AF Finale, na zimę Sonax BSD

 

cleaner: IPA (to nie cleaner!!!), zmywacz silikonowy (ja używam głównie Novola) + jakiś typowy cleaner wypada mieć np. Dodo LP

 

poczernienie opon: ValetPRO Classic Tyre Dressing  / Meguiars Endurance Tire Gel / Turtle Wax nano do opon (niby bydżetówka ale bardzo fajny, rzadko kiedy używam już czegoś innego)

 

Akcesoria

 

rękawica: nie przepadam za rękawicami, wolę washpady np. shiningcar polar czy jakoś tak

 

pianownica: Epoca Top Tec Foamer

 

K2 szczotka do mycia felg

 

pędzle: VALETPRO MINI ROUND DETAIL BRUSH, MONSTER SHINE Pędzelek detailingowy 21cm

 

ręcznik:  Blue Fluffy Dryer ręcznik z mikrofibry do osuszania auta 60x90cm

 

polerowanie: zerknij na ofertę shiningcar, mają świetne fibry w bardzo dobrych cenach

mikrofibry:  j.w.

 

Butelka pet atomizer 250ml 5 szt.

 

aplikatory: MEGUIARS SOFT FOAM APPLICATOR PAD, oraz aplikatory z mikrofibry i bawełniany  - ja bawełnianych praktycznie nie używam, pianki i mikrofibry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź booohal :)

 

Z IPA źle się wyraziłem. IPA jako produkty bez użycia cleanera, po tym Dodo należało by przetrzeć IPĄ powierzchnie przed woskiem czy już nie potrzeba?

Dotychczas do szyb używałem Clin z alko i było nawet ok tylko po czasie 2-3 tyg wychodzi miejscami lekkie "zapocenie" na szybie takie smugi, które trzeba potem przecierać. Piany także Shiny i Unique mam na uwadze i zapewne któreś z tych wybiorę po Valet. Generalnie wszystko będę kupować w jak najmniejszych pojemnościach aby wymieniać na inne produkty do własnych testów  \:D/

 

Do wyczyszczenia czarnej skóry i zaimpregnowania co polecacie? Alcantara także dostała lekkich kolistych plam w miejscu kierowcy  :ymsigh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wymywać cleaner? To zależy. Są różne szkoły. Ja, jeżeli lakier jest po korekcie lub jest w bardzo dobrym stanie to wymywam wszystko do cna. Jeżeli z kondycją lakieru jest gorzej to od razu kładę wosk bo zawsze do wyglądu te fillery, olejki i inne pierdoły zawarte w cleanerach coś do dodają ;) Najlepiej pokombinować samemu ;) Skóra to Colourlock, a na alcantarze się nie znam w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...