Skocz do zawartości

Audi RS4 "Custom" FullDetailing


minetoo

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z luźniejszego okresu jakim są Święta i Nowy Rok, robiąc porządki na dysku postanowiłem skleić jakąś relację lub dwie.

Na pierwszy ogień wybrałem jedno z najbardziej nietypowych aut z jakimi przyszło mi pracować.

Z pojazdem wiąże się dość ciekawa historia. Z dokładnych informacji jakie uzyskałem od właściciela wynika że samochód powstał na specjalne zamówienie nie w Audi lecz w jednej z firm karoseryjnych w ścisłej współpracy z Audi. Na początku zostało zakupione w salonie Audi A4 Avant 3.0 Diesel Quattro. Samochód doposażony we wszystkie możliwe opcje łącznie z pakietem Indyvidual, został przekazany w ręce odrębnych konstruktorów. Tam pojazd został przebudowany w wersję RS4. Przebudowa objęła prace mechaniczne, blacharskie i aranżację wnętrza. Pojazd nosi numer 01/5.

Jak znam właściciela i jego kolekcję samochodów (m.in. Porsche GT3 1150KM, Wolf Focus 550KM czy Audi S1 500KM) to wszelkie prace zostały wykonane z jakością fabryczną.

Ale dość tego wstępu, zajmijmy się tym co najistotniejsze.

 

Interior

 

 

 

 

 

Wszelkie powierzchnie zostały dokładnie oczyszczone i zabezpieczone.

Materiały poddane ekstrakcji i zaipregnowane.Skóry wyczyszczone Colourlock i zabezpieczone protectantem od Williams'a. Decory z carbonu pokryte zostały woskiem Zymol Detail.

 

 

 

 

yUmmuJ.jpg

55LtYz.jpg

tpgvVb.jpg

96P8oU.jpg

ae9Dgm.jpg

neIRFs.jpg

NRjnYo.jpg

imU8lS.jpg

A0PCfu.jpg

9r4OeG.jpg

CA3cnb.jpg

JRzTgI.jpg

dT33c4.jpg

vl3en8.jpg

h5CxrX.jpg

BkMLPx.jpg

x3FzZZ.jpg

DYc29G.jpg

PhzNBe.jpg

IGWbMS.jpg

Q0HneV.jpg

oaFpZn.jpg

WKR4AC.jpg

yPJGp6.jpg

 

 

 

 

IufTAH.jpg

KoSAmx.jpg

0JHQVe.jpg

lOz0aQ.jpg

PtsVOY.jpg

8MeS4f.jpg

bsMAp4.jpg

G1TX0A.jpg

KOx3NH.jpg

Angyc7.jpg

jCLqHH.jpg

5IsFGQ.jpg

GhgWG0.jpg

PmEGqK.jpg

sRox0f.jpg

rkvGbI.jpg

tZUcyt.jpg

r3pLWu.jpg

ouM8Vi.jpg

uRhujB.jpg

XXSgrE.jpg

HcVUxa.jpg

1Jk1mt.jpg

9t6p09.jpg

8SpfYl.jpg

sAKZfd.jpg

vExlbj.jpg

RMlB24.jpg

0jGGEr.jpg

 

 

 

 

Exterior

 

 

 

 

Podstawowym problemem był fakt iż samochód został w całości polakierowany. Materiał dosechł po kilku miesiącach co zaskutkowało zmatowieniem powierzchni i całkowitym zatraceniem ziarna oraz połysku. Do tego standardowe pamiątki po lakiernikach plus troszkę eksploatacji i kiepskiego mycia.

 

 

 

 

 

w7sb2f.jpg

uzoC8g.jpg

AflXej.jpg

kM12iW.jpg

zYnQEj.jpg

lzKcwT.jpg

vw2PyF.jpg

VYuv9y.jpg

WwZbLV.jpg

rxDGMP.jpg

Rd8i8b.jpg

 

 

 

 

 

Zderzaki trafiły do ponownego lakierowania, felgi zdemontowane, wszelkie możliwe elementy oczyszczone i poddane korekcie.

System wykorzystany podczas pracy to Menzerna na maszynach Lare

 

 

 

 

80Ep0Q.jpg

tzbDnv.jpg

N6O3xg.jpg

JjksIc.jpg

DjdHVj.jpg

0bN5A3.jpg

9dBiht.jpg

Q03tvb.jpg

adiTke.jpg

FpKY7m.jpg

5nFIZS.jpg

AlzEfQ.jpg

KYatRZ.jpg

3dX2dR.jpg

clOnMv.jpg

2fONVY.jpg

4zlAcw.jpg

zVZ42A.jpg

mvBHTT.jpg

FaIR2p.jpg

BaXJ1Z.jpg

RDqRc4.jpg

ZiWLnT.jpg

HnuN89.jpg

 

 

 

 

0xKeGG.jpg

W8rmN8.jpg

HnoPcH.jpg

Bqk6jz.jpg

dvxccP.jpg

l8kKng.jpg

WonNp9.jpg

M40z3q.jpg

femf1e.jpg

633OXv.jpg

BRHWYy.jpg

opUo8w.jpg

u4pwQC.jpg

JAp7gY.jpg

dEMNAP.jpg

XxU3VZ.jpg

YXTJNN.jpg

aNrWZ4.jpg

wOeR8h.jpg

Gi9lFc.jpg

vyXK1E.jpg

rGOjUJ.jpg

1zvpLC.jpg

dcrWW6.jpg

lKKmhr.jpg

UZFfEx.jpg

ixWRfa.jpg

SSsyL1.jpg

 

 

 

 

Protect

 

 

 

 

Jako zabezpieczenie wybór padł na zestaw różnych powłok ochronnych.

Felgi oraz zaciski to MaxProtect, lakier chroni powłoka ceramiczna Williams a szyby niezrównany Gtechniq.

 

 

 

 

9RN9i0.jpg

TH1LnD.jpg

6bI9PS.jpg

JMWZeP.jpg

FqgBzF.jpg

eWGt7I.jpg

llpedG.jpg

2yE33x.jpg

 

 

 

 

Efekty

 

 

 

 

Pogoda wtedy dopisywała, umiejętności i sprzęt foto tradycyjnie nie ale kilka zdjęć udało się zrobić.

Audi po ponad tygodniowej pracy prezentuje się, mam nadzieję, poprawnie.

Pozdrawiam Piotr.

 

 

 

 

gRh5VX.jpg

tCPDSW.jpg

goRtHB.jpg

7kaiZq.jpg

bxhskm.jpg

aINHs1.jpg

fuYD4o.jpg

OaQPGr.jpg

I3KXmm.jpg

mwFLky.jpg

XzfF8X.jpg

IXl2jO.jpg

W69gud.jpg

0g0acJ.jpg

Oh2ATm.jpg

5gcaAm.jpg

XB2UZF.jpg

sirhSo.jpg

O33HpS.jpg

7wPViZ.jpg

9kofSJ.jpg

edrNzD.jpg

CKPl6U.jpg

mBPZO1.jpg
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak oceniasz środki od Williams? Jest to świeża firma na rynku domniewam.

System został opracowany 15 lat temu, więc nie tyle świeża jest co chyba najstarsza ceramika na rynku ;)

Ale faktycznie, mało znana a w Polsce jestem pierwszą osobą która tego użyła. Sposób w jaki Williams dobiera współpracowników jest co najmniej popieprzony. Sama powłoka bardzo interesująca, jednak jak to bywa w moim przypadku, ocenę wydam po minimum roku a najlepiej po dwóch latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajoma która prowadzi sklep zaoferowała produkty właśnie od Williamsa, dokładnie nie powiedziała jakie to bede środki ale jestem ciekawy jak maja sie do popularnych produktów których większość ludzi używa .Swoja droga właściciel tak o niego dbał czy takiego go zakupił i zaprowadził pod Twoje skrzydła ? Jesli tak dba to szkoda Audika. Efekt końcowy miazga i nareszcie jakaś konkretna relacja ost.wieje na forum umierający front:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtas, ale znajoma ceramiki nie będzie miała ;)

 

Reszta produktów jest świetna ale są też takie których za darmo bym nie chciał. Niebawem zarząd będzie w PL to się podzielę jakimiś newsami.

 

Samochód przyprowadził jako pierwszy z kolekcji. Wie czym się zajmuje bo znamy się ponad 10 lat ale jakoś tak zwlekał. Do tej pory o auta dba u niego zatrudniona osoba  8-}

 

Brzozek, generalnie zawsze znajdziesz miejce gdzie ssawka jest za duża. Są systemy ssawek szczelinowych do ekstrakcji jednak nie działają z naszymi odkurzaczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytała o ceramikę z Williamsa jakiej użyłeś ;)wspomniałem o Twoim projekcie pewnie z ciekawości zerknie. Będę miał szampon z woskiem, środek podbijajacy blask i coś na zasadzie wheel cleaner wszystko właśnie od wspomnianego Williamsa coś testowales z tych produktów które wymieniłem? Jeśli tak co są warte? Wspomniałeś ze niektóre są do...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...