Skocz do zawartości

Polecane maszyny w swoich kategoriach cenowych


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Dość często osoby chcące kupić swoją pierwszą maszynę do polerowania mają bardzo duży problem co wybrać, przygotowałem spis maszyn w różnych kategoriach cenowych. W spisie znalazły się polecane początkującym użytkownikom maszyny typu dual action oraz polerki rotacyjne dla tzw. bardziej zaawansowanych użytkowników.

Jakie są różnice pomiędzy maszynami rotacyjnymi, a dual action?

Główną różnicą pomiędzy maszynami rotacyjnymi, a dual action jest w sposób jaki porusza się backing plate (tarcza mocująca pad, futro lub pad z mikrofibry). W maszynie rotacyjnej wykonuje on ruch po stałej orbicie, a w maszynie dual action wykonuje on ruch eliptyczny. Poniżej zamieszczam obraz, który w sposób wizualny prezentuje różnicę pomiędzy maszyną rotacyjną, a dual action.

da_rotary.jpg

Zaletą polerek rotacyjnych jest "siła cięcia" oraz ich moc, przez co o wiele szybciej osiągniemy pożądany efekt, są one również o wiele cichsze od polerek dual action. Wymagają one jednak o wiele większego skupienia od nas podczas pracy, o wiele bardziej rozgrzewają lakier od polerek dual action i dużo łatwiej przypalić lub uszkodzić lakier.

Co do polerek dual action, są one o wiele bardziej przyjazne użytkownikom. Charakteryzują się dużo łatwiejszym prowadzeniem po lakierze, minimalizują do minimum ryzyko uszkodzenia lakieru, świetnie nadają się do jednoetapowych korekt lakieru (nie pozostawiają po sobie hologramów) oraz tzw. prac wykończeniowych. Do wad należy zaliczyć o wiele mniejszą "siłę cięcia", przez co uzyskanie takiego samego efektu jak za pomocą polerki rotacyjnej wymaga od nas dłuższej pracy, są one również głośniejsze niż ich rotacyjne odpowiedniki.

Różnice pomiędzy skokiem maszyn dual action?

  • skok 8mm - mała siła cięcia, bardzo dobre wykończenie, bardzo łatwa w prowadzeniu maszyna
  • skok 12/15mm - średnia siła cięcia, dobre wykończenie, łatwa w prowadzeniu maszyna
  • skok 21mm - duża siła cięcia, średnie wykończenie, delikatnie narowista w prowadzeniu maszyna

Powyżej 1500 złotych:

Powyżej 1000 złotych:

  • LARE LD15-125 PRO (polerka dual action) - skok 15mm, moc silnika 500W, średnica talerza 125mm
  • LARE LD21-150 PRO (polerka dual action) - skok 21mm, moc silnika 500W, średnica talerza 150mm
  • Krauss Shinemaster S15 (polerka dual action)  - skok 15mm, moc silnika 900W, średnica talerza 125mm

Od 500 złotych do 1000 złotych:

  • LARE PRO LR20-125 (polerka rotacyjna) - moc silnika 800W, średnica talerza 125mm
  • LARE PRO LR21-125 (polerka rotacyjna - moc silnika 800W, średnica talerza 125mm, krótsza od LR20-125
  • LARE PRO LR22-075 (polerka rotacyjna) - moc silnika 600, średnica talerze 75mm
  • LARE PRO LD12-125 (polerka dual action - skok 12mm, moc silnika 500W, średnica talerza 125mm
  • LARE PRO LD12-075 (polerka dual action) - skok 12mm, moc silnika 500W, średnica talerza 75mm
  • LARE LD09-125 LITE (polerka dual action) - skok 9mm, moc silnika 600W, średnica talerza 125mm

Do 500 złotych:

  • Bass Polska BP5119 (polerka dual action) - skok 8mm, moc silnika 950W, średnica talerza 180mm
  • Vander VPO709 (polerka dual action) - skok 8mm, moc silnika 600W, średnica talerza 150mm
  • Eurotec OP101 (polerka dual action) - skok 21mm, moc silnika 1200W, średnica talerza 150mm
  • LARE LITE LR10-125 (polerka rotacyjna) - moc silnika 1200w, średnica talerza 125mm

W najbliższym czasie postaram się o dalsze rozwinięcie tematu i wprowadzenie poprawek :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • WuWo przypiął/eła ten temat
  • 3 tygodnie później...

  • 2 tygodnie później...
  • Administrator
Dnia 2.10.2016 o 20:43, Tommy napisał:

Do tych tańszych maszyn można dopisać chociażby maszyny DA - Vander i Bass Polska obie ze skokiem 8mm oraz maszynę DA Eurotec ze skokiem 21mm.

Mógłbyś coś o nich napisać, miałeś z nimi styczność? Miałem styczność z Rupesem, Lare, Kraussem i Flexe, ale nigdy nie interesowałem się ich tańszymi odpowiednikami. Osobiście teraz korzystam z DA Kraussa 8mm, DA Lare 15mm i 21mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Bass Polska BP5119 producent podaje moc 950W. Bp dołaczony do zestawu to 150mm czyli trochę dużo. Ja dokupiłem 125mm oraz 75mm od flexi i teraz praca jest dużo przyjemniejsza. Robiłem nią odświeżenie mojego golfa - jest temat na forum. Jak na razie jestem bardzo zadowolony z maszynki :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mogę dodać od siebie posiadam polerke k2 juz ponad rok. Z moich obserwacji nie lubi futra 150 troszkę słaba do takich wielkości. Gąbki 150 ok.
Osobiscie pracuje na bp 125 i 75 tam na tych rozmiarach jest bajka. Zrobiłem nią kilka ciężarówek motocykli i samochodów i za ta pieniądze jest naprawdę ok chyba że ktoś naprawdę profesjonalnie zajmuje się korektami na codzień i posiada wielkie doswiadczenie. Stabilizacja obrotów działa. Miękki start l. Jedynie co denerwoje to długość kabla. Czy kupie 2 raz ? Przesiadl bym się na rupesa albo flexa. Ale jeśli bym pilnie potrzebował a nie miał funduszy jak najbardziej tak.

Teraz przymierzam się do DA eurotec nie ta 21 tylko z tym mnejsza skokiem bodajże 9 mm cena dość kusząca tylko wolał bym ciut większy skok. Chyba ze ktoś poleci coś taniego z większym skokiem.

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka



  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...