Skocz do zawartości
WuWo

Polecane zestawy dla początkujących detailerów

Rekomendowane odpowiedzi

WuWo    12

Każdy z nas zaczynając swoją przygodę z detailingiem przeżywał szok, jeśli chodzi o wybór swoich pierwszych profesjonalnych kosmetyków. Postanowiłem przygotować zestaw startowy oparty na najpopularniejszych i przystępnych cenowo kosmetykach oraz akcesoriach. Są to również produkty z których samemu korzystałem i mogę je z czystym sumieniem polecić na początek przygody :).

1. Mycie samochodu

• szampon: Shiny Garage Strawberry Car Shampoo 500 ml - 18.60 zł
  • APC: ADBL APC 500ml - 19.99 zł
  • usuwanie smoły i kleju: Prickbort MAC 124 1l - 34.90 zł
  • usuwanie zanieczyszczeń metalicznych: Tuga Chemie Alu-Teufel Gel 1l - 34.99 zł (środek możemy użyć bez problemu na karoserii, jak i felgach naszego samochodu)
  • glinka: ValetPRO Yellow Poly Clay Bar 100g - 34.50 zł  (tradycyjna glinka o wiele lepiej sprawdzi się w przypadku, gdy nasze auto nigdy nie widziało procesu glinkowania)
  • szczotka do felg:VIKAN - szczotka do felg 525052 - 35.90 zł
  • płyn do szyb: Shiny Garage Perfect Glass - ok. 20.00 zł
  • rękawica: Meguiar's Microfiber Wash Mitt - 58.00 zł
  • ręcznik do osuszania: Fluffy Dryer 90x60 - 32.00 zł
  • do mycia zakamarków: 3xADBL Round Detailing Brush No. 12 - 8.99zł, możemy również poszukać pędzelków w marketach budowlanych z plastikowymi skuwkami
  • inne akcesoria: wiaderka możemy zakupić w markecie budowlanym, dość często są w atrakcyjnych promocjach
  • separatory zanieczyszczeń: Scratch Shield - 34.90 zł (warto posiadać przynajmniej jeden w wiadrze do płukania rękawicy)

Opcjonalnie akcesoria do mycia samochodu

W zestawie do mycia znalazło się kilka produktów renomowanych firm na których według mnie nie warto oszczędzać i będę nam służyć długi czas. Z racji uniwersalności APC od ADBL, będziemy mogli z niego skorzystać spokojnie również do prac we wnętrzu pojazdu, kilka kropel szamponu rozrobionych w wodzie posłuży nam jako poślizg do glinki. W podstawowym zestawie brakuje jednak piany aktywnej i piany aktywnej, jeśli jednak mamy dodatkowy budżet warto zaopatrzyć się w markową ręczną pianownicę - EPOCA TEC ONE Foamer i pianę aktywną ADBL YETI, Time to Shine Snow White lub Shiny Garage Fruit Snow Foam.

2. Zabezpieczenie lakieru i elementów zewnętrznych

• cleaner: Shiny Garage Paint Cleaner + 250 ml - 34.50 zł/Good Stuff Rhino Horn - 39.99 zł
  • wosk: Collinite 476s - 89.50 zł/Finish Kare Hi-Temp - 89.99 zł/SOFT99 Fusso Coat12 - 99.90 zł
  • odtłuszczanie powierzchni: IPA 1L - 16.90 zł
  • zabezpieczenie plastików: Shiny Garage Jet Black - 34.50 złz
  • zabezpieczenie opon: Good Stuff Black Mamba Tire Dressing - 39.90 zł
  • aplikator do cleanera: Tri-Color German - 22.90 zł
  • aplikator do wosku: Meguiar's Soft Foam - 11.90 zł
  • aplikator do dressingu na plastiki: ADBL One Shot Tire Pad - 1.60 zł (szt)/6.99 zł (10 szt)
  • aplikator do opon: ADBL One Shot Tire Pad - 1.60 zł (szt)/6.99 zł (10 szt)
  • fibry do dotarcia cleanera i wosku:

Dlaczego w poradniku nie umieściłem testerów? Uważam ich kupowanie za nieekonomiczne w stosunku do tego na jak długo nam wystarczą, o wiele lepszym rozwiązaniem na początek jest kupowanie systematycznie brakujących nam rzeczy. Wśród środków do zabezpieczenia lakieru i elementów zewnętrznych dodałem propozycję naprawdę wytrzymałych wosków, znalazł się tam również Soft 99, który posiada właściwości maskujące tzw. swirle i drobne zarysowania.

3. Oczyszczenie i zabezpieczenie wnętrza

• APC: ADBL APC 500ml - 19.99 zł (należy pamiętać o użyciu odpowiedniego stężenia)
  • fibry: Monster Shine APT Mikrofibra Grey lub inne o wymiarach 40x40 i gramaturze 220 g/m2 - 6 zł
  • pędzelki: 2xADBL Round Detailing Brush No. 12 - 8.99zł, możemy również poszukać pędzelków w marketach budowlanych z plastikowymi skuwkami
  • aplikator do dressingu: Aplikator bawełniany - 5 zł 
  • dressing do plastików: Funky Witch Mademoiselle 215ml - 24.90 zł
  • zestaw do oczyszczenia i zabezpieczenia tapicerki skórzanej: Colourlock zestaw Strong - 105 zł

Niedługo postaram się rozbudować temat o zestaw do pierwszego ogarnięcia wnętrza pojazdu oraz korekty lakieru dla początkujących :).

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Landowzky    0

Super przedstawione, bo można nawet inne produkty sobie dostosować pod względem i jakości i ceny. Czekam na ciąg dalszy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta