Skocz do zawartości

Pady i pasty pod Dual Action


Radziu797

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, musze zakupić pady i pasty pod DA. Pacjent to czarny Audi A8 D3, zastanawiałem się nad Menzarna 400, 2500, 3500. Z kolei po filmikach instruktarzowych Mx Nowicki bardziej zacząłem się skłaniać ku zestawowi pad mikrofibrowy do cięcia lub żółty nat polishing i czerwony do wykończenia. Pasty do cięcia to Mothers Professional Heavy Duty a wykończenie? Mx Nowicki polecał sonax perfect finish na czerwonym nacie a wy co myślicie? Na jednym z jeszcze innych filmików na yt kolega bodajże z Norwegii (Monk) który również zdradza tajniki car detalingu poleca i pracuje na pastach megasa 101 i 205. Czytałem że megas ma swój system do pracy na mikrofibrze DA Microfiber Correction Compound D300 i wykończenie D301, ale nie spotkałem się z jakąś relacją by ktoś tego używał. Mam mętlik w głowie :/ koledzy którzy robicie korekty na DA doradźcie proszę co wybrać?? Z góry dzięki za pomoc!

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Administrator

Na DA do cięcia możesz wybrać pady z mikrofibry, krótkie futra od Flexipads lub Booski Pads, do reszty NAT'y są naprawdę świetnie. Kombinacja padów to w głównej mierze efekt swoich upodobań i lakieru, dość często kombinuje z różnymi padami/pastami, zanim znajdę idealny środek na danym lakierze/elemencie. Osobiście na mnie pasty Mothersa nie zrobił dobrego wrażenia, lubię pracować na Koch Chemie, Meguiar's oraz ostatnio bardzo dobrze pracuje mi się na pastach Sonaxa :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź a jeśli chodzi o meguiars to o jakich pastach mówisz? Mi chodzi o system pod DA konkretnie żeby robił robotę, sprawdzony i skuteczny za razem. Jako że nie mam innych past w garażu oprócz G3 :D to potrzebuje właśnie czegoś sprawdzonego może kiedyś się dorobię kilku past ;) i wtedy będzie możliwość bawienia się. A ktoś z was używał może Menzarna na DA? Jak to idzie w parze np z mikrofibrą?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie korzystałem z D300, interesowało mnie najlepsze cięcie. 

Ogólnie to na DA mój ulubiony zestaw to MF + 101 lub Flexipads Prowool + Koch Heavy Cut, Żółty Monster Shine + Koch Chemie Feinschleifpaste F5.0, Czerwony/Czarny Monster Shine + Koch Chemie Antihologram M2.01. Dość często jednak trzeba nieszablonowo podchodzić do kombinacji pad/pasta.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was korzystał może na dual action z systemu menzarny? Jak to się sprawdza?

 

Druga sprawa to czy w systemie megasa jest jakaś posrednia pasta coś jak pf2500 w menzarnie? Bo może mój lakier nie potrzebuje aż 101 i spokojnie by dało rade ogarnąć menzarna 2500??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...