Skocz do zawartości

Felgi - czym doczyścić czarne kropki itp.


Comret

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem doczyścić swoje felasie.

W zakamarkach i na rantach jest sporo czarnych kropek i syfu.

Próbowałem dziś Atack Autolandu, Sonax do usuwania smoły, kleju itp., benzyny ekstrakcyjnej i nafty lampowej. Przy tym używałem szczoteczki, pędzelka, gąbki i flanelowej szmatki.

Generalnie efekty są żałosne.

Podpowiedzcie czym mogę to ugryźć :?:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Próbowałem dziś Atack Autolandu, Sonax do usuwania smoły, kleju itp., benzyny ekstrakcyjnej i nafty lampowej. Przy tym używałem szczoteczki, pędzelka, gąbki i flanelowej szmatki.

Faktycznie trudno powiedzieć, skoro używałeś wszystkich środków z postu powyżej.

Może spróbuj Nielsen Bug & Tar Remover - u mnie się sprawdził, działa OK, po kilku minutach od

aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Poorboys spray and rinse

Tego nie bardzo mogę znaleźć w polskich sklepach.

2. Nielsen non acidic 100%

To zamierzałem kupić. Zobaczymy jak sobie poradzi :roll:, ale obawiam się, że to taki tylko trochę mocniejszy Atack.

Może kwasowego użyć?

I agresywna glinka.

W większości sklepów są miękkie ewentualnie średnio agresywne jak w Mr cleaner, ale takiej maksymalnie agresywnej to nie spotkałem. Nie jestem przekonany czy jest sens kupować 200g takiej glinki tylko do jednorazowego doczyszczenia felg.

Może spróbuj Nielsen Bug & Tar Remover

To chyba podobne mocą do Sonaxa.

SONAX Do Usuwania Smoły

Preparat do usuwania smoły działa łagodnie, a jednocześnie dokładnie usuwa plamy ze smoły i oleju oraz innego typu uporczywe zabrudzenia. Doskonały do czyszczenia lakieru i chromu.

Usuwa pozostałości po naklejkach oraz pozostałosci po preparatach do konserwacji podwozia.

Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeskrobać jedną kropkę

Najpierw normalnie doczyścić :D. Jedną kropke zdrapałem pazurkiem inną naruszyłem a jeszcze inna została.

Poproszę teraz o podpowiedź bo mam już:

1.Poorboys spray and rinse

2. Nielsen non acidic 100%

Rozumiem, że myję koła i zaczynam od Poorboysów, zgodnie z instr :D. Biorę w łapkę szczoteczki i pędzelki, których mam kilka rodzajów delikatnie sobie walczę.

Następnie jeżeli PB nie daje rady jadę Nielsenem i tu pytanie co miało znaczyć 100% :?:

Producent określa max 1:1 z wodą, a ja mam to zrobić czystym środkiem :roll:, nie rozpuszczę sobie felgi razem z oponą (są miejsca gdzie np. felga ma uszkodzony lakier) :?:

Druga sprawa PB jeszcze nie oglądałem ale na nielsenie napisane jest, że to środek żrący i trzeba rękawiczek, okularów, maseczki itd. Powiedzcie jakie rękawiczki przynajmniej mam sobie kupić aby mi paluchów nie zjadło :lol: Używacie jakis środków ochrony osobistej czy jedziecie na żywca :?:

Na co te środki reaguja jesli chodzi o szczoteczki pędzelki itd. Nie chciałbym aby cos rozpuściło mi sie w ręku albo na feldze :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na nielsenie napisane jest, że to środek żrący i trzeba rękawiczek, okularów, maseczki itd.

Non acidic ma (jak dla mnie) bardzo nieprzyjemny zapach. Po spryskaniu felg, odór przez jakiś czas się unosi przy felgach i nie miło jest nim się sztachnąć, ale żeby od razu maseczkę to nie. I w związku z tym odorem nie wyobrażam sobie używanie go gdzie indziej niż na świeżym powietrzu.

Co do paluchów to rozcieńczony mi nie zjadł (choć za długiej styczności z nim nie miałam), a 100% nie próbowałam ;)

btw, ja podobne kropki usunęłam Nielsenem Tar & Glue Remover + dość twarda gąbka + dużo czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ dużo czasu

Zobaczymy w weekend zobaczę co się da zrobić.

Tymi lekkimi specyfikami z 1 posta walczyłem nad jednym 10 cm kawałkiem felgi z 30 min i to prawie nic nie dało. Leciuttko szmatka i gąbka sie zabrudziły.

Ja dokańczałem glinką

Jak rusze większośc tego syfu i zostana niedobitki to uśmiechnę sie do kogos o "sampler" agresywnej glinki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie kropki to najlepiej pomaga środek typu tar remover czyi do usuwania asfaltu

też to właśnie proponowałam po moich drobnych doświadczeniach

asfalt zszedł z zewnętrznej i wewnętrznej części felgi i z wewnętrznej w końcu ten wstrętny klej od odważników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...