Skocz do zawartości

Pady polerskie - temat do rozbudowy


marctwain

Rekomendowane odpowiedzi

Pady

MEGUIARS

• W7006 Burgandy 6” Cutting

• W8006 Yellow 6” Polishing

• W9006 Tan 6” Finishing

SONUS

• SFX-1 Yellow 6” or 4” Cutting

• SFX-2 White 6” or 4” Polishing

• SFX-3 Red 6” or 4” Finshing

• DAS Orange 6.5” Light Cutting

• DAS Green 6.5” Polishing

• DAS Blue 6.5” Finishing

MENZERNA

• Compunding White 5” Heavy Cutting

• Polishing Orange 5” Heavy Polishing

LAKE COUNTRY (INCLUDING CCS)

• Cutting Yellow 6” or 4” Cutting

• Light Cutting Orange 6” or 4” Light Cutting

• Heavy Polish Green 6” or 4” Heavy Cutting

• Polishing White 6” or 4” Polishing

• Finishing Black 6” or 4” Finishing

• Finessing Blue/Red 6” or 4” Fine Finishing

Monster Shine

- Biały - Ostry Cutting

- Pomarańczowy - Cutting

- Żółty - Polishing

- Czarny - Finishing

Dzielą się na płaskie, waflowe, nacięte w romby.

Boll

- Biały - Ostry Cutting

- Niebiesty - Cutting

- Pomarańczowy - Polishing

- Czarny - Finishing

Polski Profil

- Biały - Ostry Cutting

- Żółty - Cutting

- Żólty - Polishing

- Czarny - Finishing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Monster Shine

Biały - Ostry Cutting

Pomarańczowy - Cutting

Żółty - Polishing

Czarny - Finishing

Dzielą sie na płaskie, waflowe, nacięte w romby.

Boll

Biały - Ostry Cutting

Niebiesty - Cutting

Pomarańczowy - Polishing

Czarny - Finishing

Polski Profil

Biały - Ostry Cutting

Żółty - Cutting

Żólty - Polishing

Czarny - Finishing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

A jakie są ceny tych padów dwustronnych?

Czy nadają się one do pracy na rotacji?

Czy pracuje się nimi lepiej niż tradycyjnym zestawem, czyli BP + pad?

Pady są przeznaczone wyłącznie do rotacji. Aby je zamocować potrzebny jest adapter (koszt 69,99 netto). Według mnie są lepszym rozwiązaniem niż pady na rzep, korzystam tylko z nich. Masz pewność, że zawsze są wycentrowane, niczego nie możesz uszkodzić górną częścią pada, bo jest tam gąbka albo wełna a nie plastik, mają fajne wyprofilowane zakończenia przydatne w pracy np. w różnych załamaniach, trudno dostępnych miejscach, no i masz możliwość szybkiej zmiany strony jeśli np. chcesz użyć na tym samym padzie innego środka. Ceny to 109,99 netto za pad gąbkowy i 124,99 netto za pad wełniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3M PERFECT-IT III - gąbka polerska profilowana z rzepem miękka - CZARNA (waflowa) 150/30 mm - 09378 do polerowania każdej powierzchni lakierniczej, aby uzyskać wysoki połysk, do usuwania zmatowień, śladów po polerowaniu wstępnym.

3M PERFECT-IT III - gąbka polerska profilowana z rzepem miękka - ŻÓŁTA (waflowa) 150/30 mm - 50488 do polerowania każdej powierzchni lakierniczej, aby uzyskać wysoki połysk, do usuwania zmatowień, śladów po polerowaniu wstępnym.

3M PERFECT-IT III - gąbka polerska z rzepem twarda - ZIELONA 150/20 mm - 50487 do lekko utlenionych powłok lakierniczych, niewielkich rys, do polerowania przejść po tzw. cieniowaniu czyli łączeniem starego lakieru z nowym, do polerowania każdej powierzchni lakierniczej mocno zniszczonej, do usuwania zmatowień, do usuwania śladów po polerowaniu wstępnym.

3M PERFECT-IT III gąbka polerska z rzepem na wysoki połysk miękka - NIEBIESKA (waflowa) 150/30 mm - 50388 do polerowania każdej powierzchni lakierniczej, aby uzyskać wysoki połysk, do usuwania kolistych śladów, hologramów, śladów po polerowaniu maszynowym, bardzo delikatna.

3M PERFECT-IT III - gąbka polerska z rzepem twarda - POMARAŃCZOWA 150/20 mm - 09550 do lekko utlenionych powłok lakierniczych, niewielkich rys, do polerowania przejść po tzw. cieniowaniu czyli łączeniem starego lakieru z nowym, do polerowania każdej powierzchni lakierniczej mocno zniszczonej, do usuwania zmatowień, do usuwania śladów po polerowaniu wstępnym.

3M Krążek ścierny P1500 -50238 - krążek ścierny 3M Hookit 260L o gradacji P1500, to profesjonalne narzędzie do korekty lakieru. Nadaje się do szlifowania lakieru na mokro i sucho. Do stosowania na ręcznych szlifierkach oscylacyjnych.

3M Krążek ścierny Trizact P3000 -50414 - krążkek ścierny 3M Trizact o gradacji P3000, to profesjonalne narzędzie do korekty lakieru. Nadają się do szlifowania lakieru na mokro i sucho. Do stosowania na ręcznych szlifierkach oscylacyjnych. Jest to ostatni etap szlifowania tuż przed polerowaniem.

Są to opisy z różnych sklepów i stron. Dosyć dobrze opisane jest to tutaj...

http://lakiernik.info.pl/viewtopic.php?t=2182

Mam nadzieje że wolno mi tutaj to wkleić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

DOL biały pad polerski 150mm/30mm - twarda gąbka do polerowania lakieru, jest odpowiednikiem najtwardszej gąbki 3M, nadaje się do mocno zniszczonego lakieru.

DOL pomarańczowy karbowany pad polerski 150mm/30mm - twarda gąbka, jest o drobinę mniej twarda od białej gąbki, nadaje się do zniszczonego i mocno zniszczonego lakieru.

DOL żółty karbowany pad polerski 150mm/30mm - średnio twarda gąbka, jest odpowiednikiem żółtej gąbki 3M, nadaje się do średnio zniszczonego lakieru.

DOL czarny karbowany pad polerski 150mm - gąbka o średniej twardości, karbowana do polerowania lakieru, idealnie nadaje się do polerowania średnio zniszczonego lakieru, wykończeń oraz aplikacji wosków i sealantów.

DOL czarny karbowany pad polerski 100mm - gąbka o średniej twardości, średnica 100mm pozwoli dostać się w trudno osiągalne miejsca, idealnie nadaje się do polerowania średnio zniszczonego lakieru, wykończeń oraz aplikacji różnych wosków i sealantów.

DOL niebieski karbowany pad polerski 150mm - najbardziej delikatna z gąbek polerskich, idealna do wykończeń, usuwania hologramów, nabłyszczania, do polerowania każdej powierzchni lakierniczej, aby uzyskać wysoki połysk, do usuwania kolistych śladów, hologramów, bardzo delikatna, idealna do aplikacji wosków i sealantów.

____________

*opisy ze sklepu internetowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

My w tamtym tygodniu dostalismy pady polerskie Urban, bialy honey,niebieski PRO SQUARE,i zolty PRO SNAKE same pady szczegolnie w wygladzie ciekawe, korekta zbyt malo jeszcze powiedziec ale po pierwszym praniu w temp 30C rzep na kazdym zaczyna puszczac :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urban miał problem z dobraniem kleju, ale w tej chwili wprowadzili już nowy i wszystko będzie grało :) Można przegrzewać, później chłodzić i klej się trzyma. Dziwne że na każdym zaczyna puszczać. Fakt że zdarzało się odklejanie, ale ja prałem nie raz (chociaż nie lubię prać padów bo uważam że tracą swoje właściwości) i taki przypadek zanotowałem w jednym na dziesięć.

Jeżeli miał ktoś od nas gąbki Urbana i odkleiły się, to proszę o kontakt i zostaną wymienione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urban miał problem z dobraniem kleju, ale w tej chwili wprowadzili już nowy i wszystko będzie grało :) Można przegrzewać, później chłodzić i klej się trzyma. Dziwne że na każdym zaczyna puszczać. Fakt że zdarzało się odklejanie, ale ja prałem nie raz (chociaż nie lubię prać padów bo uważam że tracą swoje właściwości) i taki przypadek zanotowałem w jednym na dziesięć.

Jeżeli miał ktoś od nas gąbki Urbana i odkleiły się, to proszę o kontakt i zostaną wymienione :)

Ja dostalem pare na probe do testow itd, wiec koszt zerowy, ale o kleju powiedzial do mnie to samo wczoraj Michal z Urbana i maja nam podeslac nowe pady z nowym klejem i ma wszystko grac, te pierwsze musialy byc jeszcze z poporzedniej lini produkcyjnej, trzymamy ich za slowo ze nowe sa duzo lepsze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Pady Flexipads/Menzerna. Bardzo dobra jakość wykonania, rzep pasuje na BP Flexi, gąbka wystaje 0,5cm za rzep, klej bardzo mocny, nic nie puszcza a było prane, katowane, wykręcane i Bóg wie co jeszcze. Biała gąbka specyficzna, na początku w dotyku sucha i sztywna, podczas pracy bardzo się uplastycznia, robi miękka, ciepła. Również dobrze wycina rysy czyli agresywna. Pomarańczowa gąbka potrafi zostawić finisz bez hologramów, bardzo przyjemna podczas pracy. Żółta gąbka to mój ulubieniec, bardzo dobrze się nią finiszuje. Nie jest to typowa mięciutka gąbeczka jak czarne innych producentów, w pierwszym momencie, podczas dotyku, wydaje się o wiele twardsza od innych finiszowych, jednakże praca z nią jest wzorowa :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...