Skocz do zawartości

Warstwowanie wosku - czy ma to sens???


fonnes

Rekomendowane odpowiedzi

Pochyliłem się dzisiaj nad moimi nowymi felgami. Przeleciałem je PB Professional Polish i nałożyłem FK 1000 Hi Temp.

Zastanawiam się nad drugą czy nawet trzecią warstwą .

Czy nakładanie kilku warstw wosku na lakier ma sens :-?

Z własnego doświadczenia, nie zauważyłem większej różnicy ani w looku ani w znacząco zwiększonej trwałości wosku.

Jakie są Wasze odczucia i doświadczenia z warstwowaniem???

Na wstępie pisałem o felgach, ale moje pytanie dotyczy ogólnie warstwowania, również karoserii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Moim zdaniem max 2 warstwy, aby pokryć lakier w miejscach w których nie został on nałożony po raz pierwszy. Dwie warstwy mogą leżeć dłużej niż jedna, Colli 476s u mnie tego dowiódł. Co do większej ilości warstw - polemika z dużą dozą fantazji i naukowych hipotez ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był kiedyś bity rekord ginesa jak ktoś siedział na K.A. to wie o czym mówię- tam nałożyli 52 warstwy albo 47 już nie pamiętam, na małego smarta- z obserwacji wynikało że nie ma przyrostu po 3-4 warstwach już- ale ja i tak mam już na felgach koło 5-6 warstw:) po prostu cieszy mnie woskowanie- a jak felgi są srebne to nie zawsze każde miejsce nawoskujesz tak jak JJ napisał ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś Metys powiedział, że od któreś warstwy faktycznie według miernika nie narasta grubość.

Co do Smarta, to nałożyli na niego Zaino i to 51 warstw.

Ale Zaino się warstwuje.

Ja natomiast myślę, że warto nałożyć najpierw sealant, a póżniej wosk.

Chociaż, ostatno zrobiłem (w marcu) na Astrze Insta Premium Polish (posiada carnaube) i na to Lusso Oro.

W sumie to też jest jakaś forma warstwowania.

Natomiast jak na Triumphie od brata białym swego czasu położyłem Colli 915, było szkiełko, gdy na to wrzuciłem DJ SN, to troche szkło zbladło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat założyłem aby poznać Wasze opinie i doświadczenia. Od początku uważałem, i nadal uważam że dwie warstwy to jest maxi opti ;)

Najbardziej przemawia argument Dżeja

aby pokryć lakier w miejscach w których nie został on nałożony po raz pierwszy.

sam też wychodzę z tego założenia.

Dziękuję Wam za wypowiedzi w temacie :ymapplause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem max 2 warstwy, aby pokryć lakier w miejscach w których nie został on nałożony po raz pierwszy.

Też tak robię. Zawsze 2 warstwy.

Lecz w przypadku CL68LLS na Merivie zrobiłem jedną bo nie mogłem na drugi dzień położyć.

Ostatnio jak kładłem IFButterWetWax na Honde to efekt po dwóch tak jakby był lepszy, lecz czy był lepszy czy to te 2% czy już wmawiałem sobie, że jest lepiej - kto to wie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat.

Naszła mnie ostatnio taka rozkminka - nie wiem czasem czy to nie będzie głupota ale kto pyta nie błądzi :geek:

Mamy auto gotowe pod LSP. Nakładamy sealant np. Carlack68LLS 1warstwe, czekamy 12h aż się utwardzi i po tym czasie nakładamy drugi sealant np. Finishkare 1000p dwie warstwy w odstępie 20minutowym* potem wycieramy i jest git.

Teraz mam takie pytanie:

Jak to jest ze schodzeniem warstw sealantów/wosków? Czy jak zejdzie jedna to zostają inne czy jak schodzi to od razu całość ?

*Na autopia.org, ktoś wkleił treść maila z korespondencji z kolesiem z FK który pisze, że kolejną warstwę można kłaść za jakieś 20minut lub od razu jak skończymy wycierać pierwszą. Na DW też spotkałem się z takim postem.


The cure time between application is the length of time needed for the film

to dry for removal which is aprox. 20 minutes. In other words as soon as the

film drys and is removed with a clean microfiber towel you are ready to

apply your next layer of product bei it 1000P 2685 2180 etc.

Let us know if you have any additional questions.

Kind Regards

Tech

http://www.autopia.org/forum/car-detail ... ewbie.html

http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... p?t=147978

Jest sens się w to zagłębiać czy ja za bardzo wymyślam ? ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że warstwowanie nie oznacza, że warstwy są jakoś rozgraniczone. Jeśli to są polimery, to pierwsza łączy się z lakierem. Kolejne pogrubiają do jakiegoś stopnia tę warstwę. Im się uda grubiej "nakłaść" tym dłużej wytrzyma. I nie sądzę, że jak sa dwa polimery, to najpierw schodzi zewnętrzny, potem drugi itd, bo tak rozumując musiałaby by istnieć jakaś granica między nimi. A jeśli byłaby granica, to nie trzymałyby się jedna drugiej.

Z tym czekaniem to chyba jest tak, że najważniejsze jest "przyjęcie się" pierwszej warstwy - lakier-polimer (wosk) potem już jest im łatwiej się łączyć jako materiałom identycznym.

Uff. Głupio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że warstwowanie nie oznacza, że warstwy są jakoś rozgraniczone. Jeśli to są polimery, to pierwsza łączy się z lakierem. Kolejne pogrubiają do jakiegoś stopnia tę warstwę. Im się uda grubiej "nakłaść" tym dłużej wytrzyma. I nie sądzę, że jak sa dwa polimery, to najpierw schodzi zewnętrzny, potem drugi itd, bo tak rozumując musiałaby by istnieć jakaś granica między nimi. A jeśli byłaby granica, to nie trzymałyby się jedna drugiej.

Tylko że w tym przykładzie co podałem CL68LLS nie jest polimerem, to jet wosk akrylowy. Finishkare 1000P natomiast to wosk syntetyczny.

No i jak to się ma w tym przykładzie ? :ugeek:

Marcin chyba na urodziny kupię tobie CQarza :lol:

Nie zabraniam 8-}

PS. Coś ostatnio słowo polimery dość popularne się stało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja myślę, iż można warstwować.

Ale jak?

Lepszy na gorszy?

Gorszy na lepszy?

Co do polimerów, to tak... Zgadza sie... Jest na nie moda...

Niektórzy nawet zastanawiają się, dlaczego do asfaltów modyfikowanych dodaje się tylko do 5% polimerów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...