Skocz do zawartości

Cleaner - jaki?


_Monika_

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiegoś cleanera. I już nie wiem co wybrać. Ma się nadawać do pracy maszynowej.

-Mothers California Gold® Pre-Wax Cleaner

-ValetPRO Achilles Prep

-Dodo Juice Lime Prime

Takie są moje typy. Kolejność przypadkowa.

-Nigdzie nie wyczytałam czy Mothersa będę mogła nakładać maszynowo.

-Achilles można rotacją, ale na prędkościach od 400 do 900 RPM, a moja rotacja (bez stabilizacji) zaczyna się od 1000, więc nie wiem czy się nada.

-Dodo... hmm, taki oklepany i wszędzie polecany.

Jakieś za? Przeciw? Inne typy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kusi mnie ten Mothers.

Co do prędkości. 1000 sporo, ale tak sobie pomyślałam, że jak nie ma stabilizacji to te obroty będą trochę niższe przy kontakcie z lakierem. Pewnie nie aż tak niskie żeby znalazły się chociaż w połowie przedziału o którm pisze ValetPRO, ale... Czy źle myślę?

Jeśli chodzi o Achillesa sugerowałam się opisem:

"Achilles Prep to cleaner, który może być stosowany ręcznie lub maszynowo. Podczas gdy większość cleanerów zakrywa i wypełnia mikrouszkodzenia lakieru, Achilles Prep usuwa je, nadając lakierowi głębi i połysku. Specjalnie dobrane cząsteczki eliminują możliwość uszkodzenia lakieru przy nieostrożnym posługiwaniu się.

Polimerowe fillery pomagają skorygować głębsze niedoskonałości.Głęboko oczyszcza lakier zapewniając świetną bazę pod wosk lub sealant."

czyli chyba można go jako cleaner zastosować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika, a nie myślałas o DJ LP LITE?

U Noxa widziałem cleaner Lusso Oro...

Ja jako cleanera używam czasami takie, że AIO Insta Finish Premium Polish.

Również Schol S40 możesz jako cleanera użyć. I to w dodatku maszynowo przy Twoim 1000rpm.

Black Hole, że też niby ma cząstki cleanera, ale on na pewno wypełnia.

Co by Ci tu polecić...

Nie wiem.

Ja osobiście posiadam DJ LP, Scholl S40 i Insta Finish Premium Polish.

Co do PB Profesional Polish, myślę, że jemu 1000rpm nie zaszkodzi.

Poza tym niby czemu uważacie, że 1000 rpm to za dużo na cleaner?

Raczej bym się skłonił, iż to troszke za dużo na glaze, ale cleaner chyba nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia, pewnikiem i można, ale w opisach produktów trzeba brać poprawkę na komercję.

Jak czytam coś takiego:

Podczas gdy większość cleanerów zakrywa i wypełnia mikrouszkodzenia lakieru, Achilles Prep usuwa je

to się zastanawiam czy to jeszcze cleaner czy może już pasta lekko ścierna :-?

Podejrzewam, ze w tym konkretnym przypadku (Achilles) jest to zwykły chwyt małketingowy - choć oczywiście mogę się mylić.

Trzeba po prostu wypróbować na jakimś fragmencie panela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Achillesa sugerowałam się opisem:

"Achilles Prep to cleaner, który może być stosowany ręcznie lub maszynowo. Podczas gdy większość cleanerów zakrywa i wypełnia mikrouszkodzenia lakieru, Achilles Prep usuwa je, nadając lakierowi głębi i połysku. Specjalnie dobrane cząsteczki eliminują możliwość uszkodzenia lakieru przy nieostrożnym posługiwaniu się.

Polimerowe fillery pomagają skorygować głębsze niedoskonałości.Głęboko oczyszcza lakier zapewniając świetną bazę pod wosk lub sealant."

czyli chyba można go jako cleaner zastosować

Cóż za bzdura, widzę, że teraz wszystko napiszą aby sprzedać swój produkt.. :roll:

A co ze znanym S40? Chyba go nawet u Ciebie widziałem. W czym Ci nie odpowiada? :) Chyba, że szukasz nieściernego to DJ LPL, Z**** HDC, RG, Lusso jeśli dobrze kojarzę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba szukam ściernego.

Monika, a nie myślałas o DJ LP LITE?

Myślałam o nim.

Do LP skłoniło mnie:

"(...)Lime Prime usuwa również hologramy(...) Wersja Lime Prime zawiera dodatki ścierne które radzą sobie z drobnymi niedoskonałościami lakieru(...)"

A co ze znanym S40? Chyba go nawet u Ciebie widziałem. W czym Ci nie odpowiada?

S40 mam. Odpowiada mi i to bardzo ;) Kończy mi się powoli.

Chciałam coś nowego.

Teraz zaczęłam zastanawiać się też nad Pro Top Fine Polish 150 o której kiedyś pisał Seba.

pasta wykonczeniow, ktora nadaje glebie, gladkosc lakieru oraz sciaga hologramy cena bardzo zblizona jak S40 wyglad rozwniez wiec wybor to od preferncji konkretnej osoby

Tylko czy jest ona również cleanerem jak S40?

edit:

Monia, pewnikiem i można, ale w opisach produktów trzeba brać poprawkę na komercję.

Niestety moje małe doświadczenie musi jak na razie posiłkować się na opisach produktów. Z biegiem czasu mam nadzieję, że się to zmieni :)

Ale fakt. Macie racje z tym marketingiem. I sprowadzacie mnie na ziemię ^:)^ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba szukam ściernego.

Monika, a nie myślałas o DJ LP LITE?

Myślałam o nim.

Do LP skłoniło mnie:

"(...)Lime Prime usuwa również hologramy(...) Wersja Lime Prime zawiera dodatki ścierne które radzą sobie z drobnymi niedoskonałościami lakieru(...)"

Monika, nie myl cleanerów :)

Tony Proponuje wersje Lite czyli czystego cleanera, bez żadnych cząsteczek ściernych. Zwykły Lime Prime ma cząsteczki ścierne jak większość cleanerów na rynku.

Może i faktycznie warto wybrać te Pro 150 dla porównania. Pytanie, czy to nowy produkt od Seby czy od Naszego Kuby z PRO? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba szukam ściernego.

Monika, a nie myślałas o DJ LP LITE?

Myślałam o nim.

Do LP skłoniło mnie:

"(...)Lime Prime usuwa również hologramy(...) Wersja Lime Prime zawiera dodatki ścierne które radzą sobie z drobnymi niedoskonałościami lakieru(...)"

Monika, nie myl cleanerów :)

Tony Proponuje wersje Lite czyli czystego cleanera, bez żadnych cząsteczek ściernych. Zwykły Lime Prime ma cząsteczki ścierne jak większość cleanerów na rynku.

Sorki, wyszedł za duży skrót myślowy ;)

Myślałam o LPL, ale jednak bardziej skłaniam się do LP, ze względu właśnie na jego właściwości ścierne. (LP mam nawet próbkę, ale na maszynie jeszcze nie próbowałam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika, właściwości ścierne DJ LP porównałbym do Meg'sowego DC1 czyli poradzi sobie "z drobnymi niedoskonałościami lakieru". :) Do tej pory używałem LP tylko na maszynie DA (nie miałem wtedy jeszcze rotacji) i całkiem fajnie się nim pracowało. A LPL to ciągle i nieustająco mój ulubiony nieścierny cleaner.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest z opisami produktów, nie widziałem, żeby producent opisał "plusy ujemne" swojego produktu. Normalne. vide - reklama Vanish- moim zdaniem 1000 razy bardziej oszukana niż opisy naszych szuwaxów. Na każdym jest jakiś pic mówiący, że jest naj. To my mamy weryfikować. :ymcowboy:

Jednak Achilles, którego kiedyś kupiłem w UK, to porządny cleaner maskujący. Nieścierny. Jak dodo lpl.

A z tą ścieralnością to jest tak, że praktycznie każdy na upartego coś usunie. Politury też. Widziałem test rozmaitych przeprowadzony ręcznie przez D.KG z DW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Myślę, że dobrze byłoby przeprowadzić klasyfikację cleanerów/AIO pod wzdlędem łatwości pracy i efektywności czyszczenia! Optymalny byłby cleaner/AIO super oczyszczający lakier i banalny w pracy.

Do tej pory najłatwiejszy w pracy był dla mnie Duragloss Bonding Agent #601.

Natomiast najbardziej ,,upiorny" Poorboy's Professional Polish, ale postanowiłem dać mu jeszcze szanse.

Przed rozpoczęciem tego sezonu mam dylemat...chciałbym zacząć sezon od cleanera/AIO bardzo dobrze oczyszczającego lakier.

Mam w arsenale:

Duragloss Polish & Cleaner #101

Car Lack 68 - Nano Systematic Care

Autoglym SRP

ClearKote Red Moose Machine Glaze

Który z w/w wybrać? Oczywiście praca ręczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak, w tym sezonie nie będę miał za dużo czasu na detailing....więc pielęgnację będę robił na skróty: mycie i cleaner/AIO (ewentualnie jeszcze tar lub benzyna ekstrakcyjna pomiędzy), glinka odpada, bo nie będę miał czasu. Szybki wosk lub quick detailer. Stąd moje pytanie o bardzo dobrze oczyszczający cleaner/AIO. Z opisu Car Lack 68 - Nano Systematic Care wygląda ciekawie i Nox go chwalił pod tym względem. Duragloss 101 też chwalony jako cleaner i zabezpieczenie. Autoglym SRP wiadomo klasyka;-) wspaniałe właściwości wypełniające ale czy dobre właściowości czyszczące...? Co do ClearKote Red Moose Machine Glaze, to chwalony jako cleaner ClearKote Vanilla Hand Glaze, ale wziąłem ten pierwszy bo lepszy do ciemnych lakierów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Parę dni temu użyłem 3 AIO: SRP Autoglyma, NSC Car Lack 68 i #101 Duragloss. Najpierw mycie, potem oczyszczenie od listew w dół zmywaczem silikonowym. Lakier przed użyciem AIO był gładki. Nie zauażyłem istotnych różnic między właściwościami czyszczącymi poszczególnych AIO. Po każdym z nich aplikator był szary, a nawet czarnawy. Na każdy element jeden aplikator. Łącznie zużyłem około 12 aplikatorów z mikrofibry i bawełny.

Dodam, że z braku czasu auto w tym sezonie było wcześniej tylko myte na myjni samoobsłubowej i raz na dwa wiadra. To był pierwsze tak ,,poważne" działanie w tym sezonie:-( Na razie po paru dniach ładnie kropelkuje, oczywiście krople nieregularne, nerkowe;-)

Powiem szczerze, że z tego co czytałem/słyszałem spodziewałem się ogromnych różnic we właściwościach czyszczących różnych AIO. A tutaj praktycznie tak samo, każdy bardzo dobrze oczyścił, powierzchnia bardzo śliska;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy




×
×
  • Dodaj nową pozycję...