Skocz do zawartości

Cleaner - jaki?


_Monika_

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin te wszystkie różnice to widzą sprzedawcy danych produktów albo te przysłowiowe 2%

Dokładnie Paweł ;)

Marcin, dasz update za kolejne 1,2,4 tygodnie?

Zobaczymy Wojtek, bo tak naprawdę priorytetem było dla mnie sprawdzenie właściwości czyszczących, trwałość tym razem mniej istotna. Za tydzień planuję mycie Posejdonem VP i jakiś quick detailer. A potem znowu za tydzień nowy cleaner i wosk. Takie są suche plany, ale mogę nie mieć czasu, tak więc będzie to leżało do końca. Z tym, że nie jest to miarodajne, bo jedno AIO jest na dachu, drugie na masce itp. Ale jakiś pogląd będzie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Marcin, dasz update za kolejne 1,2,4 tygodnie?

Wojtek, po 2 tygodniach krople jeszcze były na całym aucie, tak więc każde Aio się trzymało. Wtedy umyłem szamponem Optimum Car Wash i zastosowałem SmartDetail'er Smartwax'a. Od tamtego czasu minęło prawie 2 tygodnie i auto nadal kropelkuje...tylko czy kropoelkuje od Aio czy od Detailera, tego nie jestem w stanie stwierdzić;-) Krople nieregularne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xeper napisał(a):Marcin, dasz update za kolejne 1,2,4 tygodnie?

Wojtek, po 2 tygodniach krople jeszcze były na całym aucie, tak więc każde Aio się trzymało. Wtedy umyłem szamponem Optimum Car Wash i zastosowałem SmartDetail'er Smartwax'a. Od tamtego czasu minęło prawie 2 tygodnie i auto nadal kropelkuje...tylko czy kropoelkuje od Aio czy od Detailera, tego nie jestem w stanie stwierdzić;-) Krople nieregularne.

No to umyj raz jeszcze tylko bez QD i będziesz widział ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie bajka nakładanie i polerowanie , nie mam sprzętu i umiejętności do niego więc hebluję ręcznie , vanila hand glaze bardzo łatwo się poleruje , na próbę polecam oryginalny tester http://www.waxparadise.pl/produkt,ClearKote-Vanilla-Hand-Glaze,6458.html, może ci podpasuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. ogólnie to będę nakładał sealant FK i myślałem że własnie można by go użyć zamiast PB Black Hole tego Insta Butter Wax bo nadaje się do czarnego lakieru.

Sealant kładź na czysty lakier. Nie baw się w jakieś glaze'y, dokładnie przetrzyj 2-3razy całe auto IPA i nałoż FK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starczy bez problemu. Jesli chodzi o odstep to wszystko zalezy ile masz czasu i jakie warunki. Ale chociaz z godzinke to bym poczekal.

Aha do tego co napisal szynka dodam, ze czytalem ze pod FK1000 dobre efekty daje sealant z dodatkami czyszczacymi FK2180 nalozony DA. Ciekawe, moze sprobuję przed zimą bo mam i 2180 i 1000 i DA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, to nie podlega dyskusji, powiedzci Panowie czy próbka 60ml FK Hi Temp starczy na 2 aplikacje? jaki odstęp miedzy jedną aplikacją a drugą?

Ktoś z Finishkare - nie wiem czy to był właściciel czy ktoś inny, pisał na autopia.org o odstępie czasowym między warstwami - jak wyschnie pierwsza, czyli od razu po wytarciu 1szej można kłaść drugą.

Aa, i zostaw sobie auto w garażu na 12h lub więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Panowie i Panie a jaki czysty cleaner byście polecili pod wosk na zime??

Tzn. chodzi mi o cleaner z którym nie będzie się gryźć colli i 109??

Może być ścierny lub nie, ważne żeby nic nie zostawiał na lakierze i przygotował powierzchnię jak najlepiej pod sealanta lub hybrydę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie a jaki czysty cleaner byście polecili pod wosk na zime??

Tzn. chodzi mi o cleaner z którym nie będzie się gryźć colli i 109??

Może być ścierny lub nie, ważne żeby nic nie zostawiał na lakierze i przygotował powierzchnię jak najlepiej pod sealanta lub hybrydę.

Tak jak Seba pisze. O tym to już dawno temu było pisane ;)

Możesz też zrobić tak - Lime Prime, potem IPA z x2 i na to sealant/hybryda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też zrobić tak - Lime Prime, potem IPA z x2 i na to sealant/hybryda.

Marcin, po cleanerze IPA? Rozwiń trochę;-)

Ogólnie IPA sprawdza się jako cleaner? Pytam bo nigdy ni używałem... Dobrze czyści lakier? Aplikator jest po nim czarny jak po cleanerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szynka napisał(a):Możesz też zrobić tak - Lime Prime, potem IPA z x2 i na to sealant/hybryda.

Marcin, po cleanerze IPA? Rozwiń trochę;-)

Dla mnie jak najbardziej. IPA nigdy Ci tak nie oczyści lakieru jak cleaner. A po LP (w przypadku Sucre bo jego już ma) pasuje oczyścić lakier bo będzie tłusty po oleistym LP - dlatego IPA.

Ogólnie IPA sprawdza się jako cleaner? Pytam bo nigdy ni używałem...

Jako cleaner nie, ale odtłuści tylko lakier. NIc więcej.

Aplikator jest po nim czarny jak po cleanerze.

Nie jest bo nie czyści ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po LP (w przypadku Sucre bo jego już ma) pasuje oczyścić lakier bo będzie tłusty po oleistym LP - dlatego IPA.

Ale nie zmyje LP? Chyba, że o to chodzi.

I jeszcze coś takiego mi się nasunęło;-) IPA, benzyna ekstrakcyjna, zmywacz silikonowy wszystkie te środki służą m.in. do odtłuszczania powierzchni. Czy można stosować je wymiennie/zamiennie, tzn. mieć jeden środek zamiast trzech. Czy są to środki o podobnych, a nawet takich samych właściwościach? Jakie wasze doświadczenia w temacie;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu




×
×
  • Dodaj nową pozycję...