Skocz do zawartości

Tanie mikrofibry


Artur

Rekomendowane odpowiedzi


  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Poleciłem Sonaxa, po czym go zgubiłem... Ech. Natomiast kupiłem dzisiaj inną mikrofibrę, tylko zapomniałem nazwy. Coś na "S", klasa hipermarketowa, w każdym razie. Opisana jako "soft", "do podłóg", cena 10,99. Jak zobaczycie, to brać w ciemno - najbardziej miękka mikrofibra z jaką miałem do czynienia, dobra do ścierania wosków, itd.

Dołączona grafika

EDIT:

Oto i ona.

Dołączona grafika

Dzisiaj użyłem jej do ścierania wosku. Naprawdę, pierwszorzędna miękkość, gorąco polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dodam. Może komuś przypasi.

Zakup dzisiaj. Sklep z czerwonym żuczkiem z kropeczkami.

Cena 4,70 szt. :ymapplause:

Rozmiar 40 x 30 cm.

Miękkość niespotykana.

Raczej do polerowania ( moim zdaniem ).

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dla pokazania delikatności włókienek z kawałkiem cienkiej nitki i szpileczką

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku, do wnętrza i do kokpitu. Struktura nie pozwala na zabawę z czymś więcej jak zbieranie kurzu. Dostawałem kiedyś podobne futrzaki w gratisie z House of Wax. Bardzo ciężko chłoną wodę, do polerowania też się nie nadają. No ale kurz zbierają rewelacyjnie :-bd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Gładkie do szyb. Mniej puszyste mogą być do środka i na zewnątrz. A te puchate miśki -np euroshag -idealne do wosków, sealantów i detailerów.

Trzeba ich mieć w sumie ze dwadzieścia - masz zapas i nie latasz do mycia co rusz. Ja tak mam i robię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj kupiłem rękaw dzianinowy w Norauto. Miałem do wyboru CarPlan lub Norauto. Wybrałem Norauto, bo dzianina w dotyku delikatniejsza. Cena 7 zł za 200g.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Taki sam rękaw z dzianiny ma Autoglym.

Zastosowanie widać na filmiku;-)

http://www.autoglym.com/enGB/product-pr ... HD&Range=1

Zastosowanie praktycznie do wszystkiego. Ja stosuję przeważnie do czyszczenia benzyną ekstrakcyjną plam asfaltu itp.

Najfajniejsze jest to, że obcinasz potrzebny kawałek a po skończonej pracy po prostu wyrzucasz. I zawsze pracujesz nową szmatką!:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

...myślę,że wystarczy jak napiszę spostrzeżenia z pracy fibrą firmy "ravi" tutaj, nie ma sensu zakładać wątku z testem . Fibra wypolerowała dwie warstwy wosków (dach-Colli, reszta-Insta) na małym hatchbacku bez najmniejszego problemu chłonąc olejki i kurz jaki osadził się na aucie w kilkunastogodzinnej przerwie między aplikacjami w garażu, oczywiście "profilaktycznie" auto zostało przepolerowane jeszcze raz czystą fibrą ale różnicy w połysku już nie zauważyłem. Następnie wyprana, ręcznie w proszku z odrobiną odplamiacza (vanish) i wypłukana w roztworze wody z płynem do płukania, po wyschnięciu wyglądała tak :

Dołączona grafika

...nie straciła prawie nic na gęstości i puszystości = re-we-la-cja !!! Polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

a miał ktoś do czynienia z fibrami od Temachem??

chociażby ta

http://temachem.sklep.pl/opis/2315989/temachem-sciereczka-z-mikrowlokna-70x40cm.html

gramatura 380g/m2 podobna do tych małych zółtych Eurow

albo coś takiego

http://temachem.sklep.pl/opis/2665795/sciereczka-z-mikrowlokna-40x40cm.html

i coś do szyb

http://temachem.sklep.pl/opis/2405952/temachem-sciereczka-z-mikrowlokna-do-szkla-36x36cm.html

ps. sory jeśli źle wkleiłem url

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te niebieskie 40x40 są odrobinkę lepsze od żółtych. Pracowałem z QD, szybami, woskami, glaze, korekta i trudno zauważyć różnicę. Z niczym nie miałem problemu. Ostatnio wziąłem 10szt. tych zółtych, bo przy tej cenie nie mają równych. Tym bardziej w Temachemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żółtych Eurow kilka mam i tez sobie chwale, dokupię te niebieskie dla porównania bo w sumie nie ma dużej różnicy cenowej :u

A, ostatnio wziąłem też Water Wizarda też z Temachemu i nie ma porównania do Fluffiego, Janka, K2. Bajka jest jak za tą cenę.

właśnie nad tym ręcznikiem tez się zastanawiałem, dzięki za podpowiedź :u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu




×
×
  • Dodaj nową pozycję...