Jump to content

Szczotki lub inne akcesoria do kół - jakie?

Share

Recommended Posts

• Administrator

No właśnie. Do tej pory miałem połamaną szczotkę megsa. Dość spora i nieporęczna, choć wykonana super. Do zakamarków-słabiutka przez to. Wczoraj przeglądałem aledrogo i kupiłem (cena mnie skusiła) takie coś już teraz widzę, że trzeba uważać na ten stelaż druciany:

link: http://www.allegro.pl/item1008656619_ze ... _felg.html

Miałem podobne szczotki kiedyś (poza tą środkową) i w moim odczuciu są bardzo twarde, trochę szkoda ich używać do felg z przyzwoitym lakierem. Ja aktualnie najczęściej używam pędzelka z naturalnym końskim włosiem (Zymola, ale firma nie jest w tym wypadku najważniejsza) i raczej daje radę ;)

• Administrator

Do samych felg najbardziej chodziło mi właśnie o tą środkową. Mam podobną z gratisu (elegancko usuwa żółty osad i smołę) potrzebna mi druga do PB spray+rinse, tamte-zobaczę,do nadkoli z grubsza, potem jakaś tania rękawica z mf - za parę zeta z tesco czy innego reala. Ale dzięki :) Pędzle malarskie naturalne też robotę robią.

Jak nie podejdąto butelki po mleku będę mył :D

Ja ostatnio będąc w Selgrosie zobaczyłem podobna do tej co jest jako 3 na zdjęciu(dwa kolorki) pod palcem włosie wydaje się być bardzo miękkie ale wiadomo ze nie jest to naturalne włosie :( jak przetestuje dam znać :D

• Administrator

Takie coś (zmywak kuchenny na patyku) kupiłem dziś za 2,90.bardzo dobre do czyszczenia opon. Wypróbowałem dziś Roll-off cleaner. Nie do kupienia u nas niestety, tylko amazon.com. Dostałem próbkę. Czyści b. dobrze, pieni się po nałożeniu, można rozrabiać.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

• 4 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Używam od jakiegoś czasu Meguiar's Ultra-Safe Wheel Spoke Brush - super do felg z duża ilościa szprych

Dołączona grafika

oraz Meguiars Vers-Angle Tire Brush - używam jej głównie do przedniej części felgi oraz opony, do zakamarków raczej się nie nadaje

Dołączona grafika

ostatnio też zakupiłem u Kanara dwa gadżety z Valet Pro

Dołączona grafika

Dołączona grafika

jestem zadowolony tak z pędzelka jak i ze szocztki.

Pędzelek daje rade w zakamarkach i w zagłębieniach śrub, szczotka natomiast jest na tyle długa że mogę wyczyścić swoje 8,5 calowej szerokości felgi, ogólnie bardzo dobry zakup i super jakość :u

• Administrator

Moja, ta druga z obrazka, zrobiła się strasznie sztywna, po używaniu jej z non acidem. Poza tym jest ciężka. No i potrafi się wypiąć. Te jej "zalety" sprawiły, że raz poleciała "trochę szybciej" w dal, i rączki już nie ma :lol: Do czoła felg używam.

• Administrator

Ja do czyszczenia felg używam tej szczoty z Monster Shine, podobna wyglądem do Megsa - czyści bardzo dobrze, jest długa i dochodzi do końca felgi. Przy używaniu należy uważać aby nie cisnąć za mocno bo skręcony drut na którym jest włosie może się wygiąć, szczególnie przy rączce. No i ma tendencje do wykręcania się z uchwytu, więc trzeba patrzeć jak się kręci ;) Dla mnie bardzo dobry zakup, stosunek ceny do jakości 5/5

Oprócz tego używam pędzelka z plastikowym trzonkiem, kupiony w markecie budowlanym, dość gęste włosie, czyszczę nim fronty felg.

Na opony polecam szczotkę 'żelazko', twarde włosie bez problemu czyści oponę w jednej chwili a wygodny uchwyt pozwala na swobodną pracę.

Do nadkoli polecam szczotkę na długiej rączce z twardym i szerokim włosiem, coś w stylu Chemical Guys bądź Vikana.

• Moderator

Na opony polecam szczotkę 'żelazko', twarde włosie bez problemu czyści oponę w jednej chwili a wygodny uchwyt pozwala na swobodną pracę.

mówisz o tej?

http://www.mrcleaner.pl/chemical-guys-s ... p1200.html

ja mam tą i nie mogę się dogadać z tym uchwytem

fakt, włosie fajne, twarde, ogólnie dobrze czyści

ale jak chcę mocniej docisnąć szczotkę, to muszę ją trzymać obiema rękami, żeby mi nie uciekała, jakoś nie bardzo dla mnie ten uchwyt, ale ogólnie fajna

• Moderator

ale jak trzeba przycisnąć i nadać ruch to tragedia;)

i to właśnie to, o co mi chodziło

cała reszta ok

prawdę mówiąc myślałam, że tylko ja tak mam ;)

ale jak trzymam ją w dwóch łapkach, to wygląda jakbym z nią walczyła :lol: