Skocz do zawartości

Non acidic aluminium cleaner Nielsen-uwagi.


marctwain

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj miałem okazję wypróbować na felgach mondka. Rozrobiłem 1:3 z wodą do marolexa. Zimne felgi spryskałem. Stały z 5 minut, żeby nie wyschło. Zmyłem pod ciśnieniem wężem z końcówką ogrodową. Spłynął brud z całego tygodnia jak po "ataku" autolandu. Działa. 5l kosztuje 80zł, można rozrobić do 15l-tak żeby miało moc bez szorowania. Wychodzi 5,3zł za litr płynu gotowego. Czego szukać...? Warto zainwestować w opryskiwacze i większe bańki. Ekonomiczniej. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dzisiaj miałem okazję wypróbować na felgach mondka. Rozrobiłem 1:3 z wodą do marolexa. Zimne felgi spryskałem. Stały z 5 minut, żeby nie wyschło. Zmyłem pod ciśnieniem wężem z końcówką ogrodową. Spłynął brud z całego tygodnia jak po "ataku" autolandu. Działa. 5l kosztuje 80zł, można rozrobić do 15l-tak żeby miało moc bez szorowania. Wychodzi 5,3zł za litr płynu gotowego. Czego szukać...? Warto zainwestować w opryskiwacze i większe bańki. Ekonomiczniej. :D

Czyli zadowolony Pan :D

Przy używaniu Karchera do zmywania z auta brudu wystarczy Non Acidic Aluminium Cleaner do mycia felg rozcieńczać 1:10 / 1:15 i nie dotyka się felg gąbką bo wszystko schodzi idealnie.

Tomcio ostatnio bez pasty " D1 " kapsle na fabi wyszły elegancko właśnie po NAAC rewelacja, a kupel jak to zobaczył z jakim brudem sobie poradziłem miał oczy jak 5 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Coraz bardziej podoba mi się ten środek. Rozrabiam go 1:5 w marolexie 1,5l. Z pompką. Dzisiaj zlałem tym kosiarkę, nie mytą od 8 lat. po 5 minutach wężem zmyłem, zlazło wszystko. Podłogę w garażu myje super, rdzę przyschniętą na amen. No i koła, ale to już wiadomo. tanio wychodzi. Taki HD APC. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie non acidic aluminium cleaner i aluminium cleaner, nadają się do mycia śrub od kół: aluminiowych i stalowych. Jakby nalać któregoś specyfiu do słoika i wrzucić tam śruby na 5 minut. Czy usunie brud, rdzę, oksydację? Normalnie czyszczę śruby po sezonie papierem ściernym i pastą do polerowania, ale ten sposób były łatwiejszy...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden i drugi jest agresywny. w 100% stężeniu usunie. Obserwuj i uważaj. ;) Zasada i kwas.

Mariusz, a masz może doświadczenie w czyszczeniu śrub taką metodą? Jak czyścisz śruby?

Który preparat będzie lepszy do śrub aluminiowych, a który do stalowych?

Śruby stalowe, ,,zimowe" wyglądają tak:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki, doszło, były już próby i środek daje radę bardzo dobrze. Dałem 1:10 i zmyło praktycznie bezdotykowo (trochę pomachałem mięciutką szczotką) brud z wnętrza felgi w 600 konnym aucie, poza grudami smoły ale to chyba oczywiste.

edit 26.10.2010.:

Umyłem dzis non acidem felgę z nałozonym sealantem, chciałem go zmyć żeby zrobić test nowego produktu. Nawaliłem go na felgę na bogato w rozcieńczeniu 1:4, objechałem pędzlem , poczekałem 5 minut opłukałem. Brudu nie ma wosk dalej siedzi :shock: Opryskałem APC w bardzo mocnym stężeniu i wosk zniknął. Zadziwia mnie ten produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakiś czas temu kupiłem w SNB tester Non Acidic Aluminium Cleaner Nielsena

Dołączona grafika

Po zmianie kół na zimowe postanowiłem wyczyścić nim śruby aluminiowe

Dołączona grafika

W tym celu ,,moczyłem'' śruby w Nielsenie przez 12 godzin

Dołączona grafika

I zrobiły się po prostu czarne

Dołączona grafika

Czy tak działa ten preparat?

Następnym etapem będzie wypolerowanie Autosolem i liczę na to, że ten czarny ,,osad" po prostu będzie łatwo schodził...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że czyszczę felgę. Nakładam środek, pędzluję, macham szczotą, zostawiam na 10 minut spłukuję i patrzę jakie są efekty, jak słabo to poprawiam i tak do skutku. I to tyczy się wszystkich środków. To jest chemia i tak długi czas działania musiał nieść za sobą jakieś skutki uboczne. To tak jak z myciem głowy, nie zostawisz szamponu na włosach na cały dzień bo ci skalp zejdzie.

Odnośnie twoich śrub, wypłucz je dobrze i zobacz czy ten nalot co powstał schodzi pod ścierką i delikatną pastą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że czyszczę felgę. Nakładam środek, pędzluję, macham szczotą, zostawiam na 10 minut spłukuję i patrzę jakie są efekty, jak słabo to poprawiam i tak do skutku. I to tyczy się wszystkich środków. To jest chemia i tak długi czas działania musiał nieść za sobą jakieś skutki uboczne.

Tak, ale tak to można felgi a nie śruby czyścić;-) Felga jest ,,tylko brudna" i może mieć pył z klocków hamulcowych. I to zejdzie bez większego problemu, nawet wodą z szamponem i pracą ręki z gąbką/szczotką. Natomiast śruba ma zapieczony brud, utlenienia, rdzę itp.

Odnośnie twoich śrub, wypłucz je dobrze i zobacz czy ten nalot co powstał schodzi pod ścierką i delikatną pastą.

Schodzi za pomocą ściereczki i autosolu. Łatwiej niż brud/utlenienia przed całym zabiegiem. Oczywiście też trzeba się napracować ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO niby tak, ale jak przyjeżdża auto które od x lat nie miało czyszczonych felg to trzeba się trochę namachać szczotkami ;) Często się używa mieszanek, a to zasada , a to kwas, później coś na smołę, jeszcze raz zasada i tak w kółko aż będą jak nówki ;) A na końcu zostają grudy smoły wielkości paznokcia które trzeba zdrapywać i za każdym razem trzeba uważać żeby nie zniszczyć felgi, często drogiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO niby tak, ale jak przyjeżdża auto które od x lat nie miało czyszczonych felg to trzeba się trochę namachać szczotkami ;) Często się używa mieszanek, a to zasada , a to kwas, później coś na smołę, jeszcze raz zasada i tak w kółko aż będą jak nówki ;) A na końcu zostają grudy smoły wielkości paznokcia które trzeba zdrapywać i za każdym razem trzeba uważać żeby nie zniszczyć felgi, często drogiej.

Tyż prowda ;)

Kurczę, żeby były takie środki że człowiek pryśnie, przetrze i jest lustro...ale to tylko w amerykańskim TV shopie =))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...