Skocz do zawartości

Renault Megane Classic by 19Urban94 & Piotr1043


19Urban94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj przedstawię Wam reportaż z gruntownego czyszczenia wnętrza naszego autka - Renault Megane Classic. :) W długi weekend (3,4,5,6 czerwca) prawdopodobnie wezmę się za dopieszczanie zewnętrznej strony autka... ;)

Póki co... Przedstawiam Wam reportaż z czyszczenia wnętrza...

W ogóle to zaczęło się wczoraj. Po południu wyciągneliśmy tylną kanapę z auta, zdjeliśmy w domu obicie, wyczyściliśmy i wysuszyliśmy, dzisiaj rano obicie zostało z powrotem nałożone na kanapę...

Dzisiaj po południu stwierdziliśmy, że zajmiemy się wnętrzem auta - gruntowne sprzątanie wnętrza...

Zaczęło się od rozebrania wszystkich plastików w podsufitce, co by wymyć każde zakamarki... :D

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Po czym przystąpiliśmy do prania podsufitki... Używaliśmy rozcieńczonego Vanish`a, który nakładaliśmy za pomocą opryskiwacza i rozprowadzaliśmy gąbką. :oops:

Tutaj się tata załapał... :P

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Po wymyciu ściągnęliśmy brudną wodę za pomocą odkurzacza wodnego - Rainbow. ;)

Efekt po praniu podsufitki oceńcie sami... Nam od razu zrobiło się jaśniej w aucie. :lol:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Po wypraniu podsufitki przyszedł czas na boczki. ;) Na nie również poszedł rozcieńczony Vanis`h, plastiki zostały wyczyszczone Ambersil`em Ambercleans`em, który ładnie odtłuścił i oczyścił plastiki na drzwiach...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Po tym wszystkim przyszedł czas na pranie przednich siedzeń - niestety zapomnielismy porobić zdjęcia, ale za to mam fotki 50/50 po nałożeniu Nielsena S-A-S, oczywiście jak już wspomniałem, przed nałożeniem dressingu plastiki zostały oczyszczone i odtłuszczone... :D

Dołączona grafika

No i dressing nałożony na całe plastiki...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Po czym przyszła kolej na szyby - umyte od wewnątrz pianką Autolandu + MF GreenTex`u ;)

Na deskę rozdzielczą nałożyłem poczciwego Trim Detailer`a z Megs`a

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Na sam koniec autko zostało dogłębnie odkurzone... :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Niby okazało się, że wnętrze nie było zaniedbane, ale zrobiliśmy takie oczy :shock: po otwarciu odkurzacza... Zobaczcie sami... :lol:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Ładna kiszka, co.? Jutro będzie z tego zupa na obiad... :lol: :lol:

Na końcu mama zadzwoniła, co by do niej podjechać...

No i kilka fotek po wszystkim:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Po pierwszej wspólnej pracy przybiliśmy żółwika i cieszyliśmy się z efektów, gdy podjechaliśmy do mamy to prawie samochodu nie poznała w środku... :mrgreen:

Czas pracy (nie licząc wczorajszego dnia): ok.5 godzin.

Środki i akcesoria użyte do projektu:

- Vanish - mycie tapicerki

- Ambersil Ambercleans - mycie i odtłuszczanie plastików

- Nielsen S-A-S - dressing do plastików na drzwiach

- Meguiar`s Trim Detailer - dressing do plastików na kokpicie :mrgreen:

- AutoLand Mleczko Do Deski Rozdzielczej, matowy efekt - na tylne obicie przednich siedzeń - skaja

- AutoLand - Pianka do szyb

- Mikrofibry

- Odkurzacz Rainbow z trzepaczką

- Aplikatory

I jak Ci się podoba.? Czekam na Twoją opinię... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Rafale, tutaj się zgodzę z Marco, że góra deski powinna być jak najbardziej matowa by nie odbijała się w szybie.

Co do efektów, to kiszka Panie, jakiś za duży przebieg na tym liczniku Pan masz, korekta by się przydała. Klienci zaraz coś zwęszą. Weż tam poszukaj w neciku, tam wiele firm Ci z licznika ściągnie z 60k km i będzie wszystko grało. Wtedy wystawi się go jako nówka po dziadku i 3 dychy złotych się za niego Panie dostanie.

Rafał, RE5PECT z mojej strony.

A co do Rainbow, to ja do swojego myślę zakupić zestaw do prania dywanów. Ponoć za 5 stów można kupić.

A, i taka uwaga z mojej strony, przełączniki w drzwiach + wilgoć = problem.

Tam na jakimś zdjęciu wyglądają na zalane Vanishem ze spryskiwacza.

A tak poza tym, to pewnie masz najczystsze Megane w Poznaniu :P

Jest Ok.

SAS używałeś z naszej przesyłki?

W Colli może być troszkę wody oddzielone (jak zanurzyłem oryginalną puszkę w gotującej się i bulkającej wodzie, to podczas topienia bulkająca woda się wbulkała do pojemnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAS od was z przesyłki. Super produkt, zobaczymy jak będzie się sprawował z zewnątrz... ;)

A co do Colli to coś się stanie przez tą wodę.? Coś muszę z tym zrobić.? :roll:

Co do włączników to na końcu były rozebrane i wyczyszczone no i żaróweczka wymieniona. Bo tak jak mówiłeś trochę wody się tam zebrało... :evil: Ale to już zrobiliśmy na samym końcu, już po tym jak wstawiliśmy wątek na foruma... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta naklejka, to tak nieciekawie wygląda.

Powiedziałbym wręcz że ohydnie! poza tym nie wiem czy wiesz, ale poduszka pasażera wystrzeliwuje rozrywając osłonę na pół wzdłuż tego nacięcia na środku. Wiec może być problem żeby zadziałała prawidłowo... Oj Urban,masz pomysły... :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...