Skocz do zawartości

Fiat Panda Błękitny


SZyBA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy drodzy :D

W związku z pytaniami itp postanowiłem się w końcu zabrać troszkę za doprowadzenie pandy do wyglądu. Tutaj na wstępie podziękowania dla wszystkich za rady itp :D

Samochód Wyglądał tak stał 2 tyg brud i błoto ogólnie było nie za ciekawie.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Najpierw wstępne mycie szamponem Turtle Wax Platinum Series Car Wash następnie wytarcie do sucha. Po samym myciu samochód prezentował się tak

Dołączona grafika

Lecz niestety było widać po tylu latach bez wosku drobne ryski i lakier aż stawał się chropowaty. Po myciu (niestety glinki nie posiadałem), użyłem pasty Surf-ACE Rapide Ultra, następnie po nałożeniu i wypolerowaniu ręcznie przyszedł czas na wosk użyłem Turtle Wax PTFE Premium Car Wax.

Na koła nałożyłem Autolandu Czernidło a na plasiki zewnętrzne Autolandu bamp do zderzków.

Teraz auto się prezentuje tak

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

poszło trochę czasu ale jestem w miare zadowolony. Wiadomo nie są to środki dobre ani markowe które będa się długo utrzymywały ale na 1 raz przygody własnej z kosmetykami chyba może być. Czekam na plusy miniusy wsparcie krytyke :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

SZyBA,

jak na totalny mini budżet efekt, przynajmniej na zdjęciach, bardzo fajnie.

Najważniejsze że zrobiłeś krok do przodu w stosunku do standardowego mycia

"jakimśtam" szamponem.

Plastiki i oponki prezentują się świetnie.

Przy tym świetle, na jasnym lakierze, trudno ocenić jego faktyczny stan, ale

i na to przyjdzie czas ;)

Generalnie fajna robótka - będą z Ciebie ludzie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj mając trochę wolnego czasu po paru tyg tylko wsiadania i jeżdżenia pandą zaczęłem przygotowania i mycie. Nie było czasu na fotki przed chyba że może jakieś później znajdę na sesje też nie było ogólnie taki wynik uzyskałem przy pracy ręcznej. Czekam na opinie pozytywną krytyke itp :ad:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj jako że miałem dzień wolny troszkę spędziłem przy autku.

Od dłuższego czasu nie było myte itp fotek brak jedynie mam po zakończeniu bo nie było czasu.

Jako że auto nigdy nie miało glinki i dobrego wosku wkońcu użyłem to co zakupiłem. Najpierw dokładne mycie aktywną pianą, następnie pędzelkiem wszystkie uszczelki zakamarki progi, do felg niezastąpiony Attack. Następnie umycie jeszcze raz dokładne szamponem. Następnie przyszedł czas na glinke jednak auto nigdy nie glinkowane było sporo syfu na glince. Później przyszedł czas na odżywkę i wosk. Po zakończonym etapie po odczekaniu 30 min przetarłem całe auto Spray & Gloss.

Użyte środki to:

1. Mycie aktywną pianą Tenzi

2. Mycie szamponem Turtle Wax Platinium

3. Autoland Atack do Felg

3. Glinka Bilt Hamber

4. PB White diamond

5. PB WORLD NATTY'S WAX

6. PB Spray & Gloss

Oceniajcie i czekam na uwagi co i jak jeszcze można poprawić

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiec panowie i panie. Od czyszczenia które miało miejsce 25 sierpnia minęło dzisiaj 14 dni. Auto w dzień parkowane na parkingu podziemnym natomiast wieczorami i nocami pod drzewem pod chmurką. To foto drzewa jak by ktoś chciał, nie wiem co to za rodzaj. Auto robi dziennie po 50 km więc troszkę się już tak ubrudziło jak to wiadomo jazda po Stolicy. Oceńcie jak się trzyma PB nattys. Według mnie trochę słabo ale może się myle.

Pod takim drzewem auto stoi.

Dołączona grafika

Dach po psiknięciu wodą

Dołączona grafika Dołączona grafika

Maska:

Dołączona grafika Dołączona grafika

Jednak moim zdaniem najładniejsze kropelki na klapce od wlewu paliwa ale oceńcie sami co i jak czekam na rady

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk,

Jakoś dziwnie to wygląda, widać że miejscami trzyma całkiem dobrze.

U mnie Natty's Blue trzymał się nadspodziewanie dobrze przez całe lato,

co nawet mnie trochę zaskoczyło. Między woskowaniami, a woskowałem

rzadziej niż raz w miesiącu, kropelkował bez problemu.

Co drugie mycie psikałem QD, najpierw PB S&G a pózniej Black Magic

Spray Detailer.

Umyj auto i zapodaj wosk jeszcze raz, bez cleanera, zobaczymy co będzie się działo??

Mariusz gdzieś pisał, że zdarzało mu się, iż wosk znikał bardzo szybko bez wyraźnej

przyczyny :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam po krótkiej przerwie. Ostatnie mycie było 25 sierpnia. Mając 1 dzień wolny w pracy, a pogoda sprzyjała można było się troche pobawić i doprowadzić pande do w miare jakiegoś stanu przed zimną. Wcześniej leżał wosk PB WORLD NATTY'S WAX. Jako że w zbiorach posiadałem tester FK 1000hp jak każdy go zachwalał więc trzeba było użyć. Więc tak zaczęło się od myjni bezdotykowej Aqua co by dobrze umyć jednak przez taki czas auto się zabrudziło. Przed myciem autko wyglądało źle. Felgi bardzo brudne od klocków i częstego hamowania.

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Więc odwiedziłem myjke pod nazwą AQUA. Mycie aktywną pianą następnie spłukiwanie. Można było już pojechać i wkońcu normalnie umyć auto. Auto po myciu wyglądało już czyściej wosku raczej już nie było na aucie ale felgi dalej nie domyte.

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Po przyjechaniu na podwórko auto wyglądało tak. Dla dużej liczby osób przeciętnych auto było czyste lecz dla wykwitnych nie bardzo.

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Więc trzeba zabrać się do pracy.

1. Mycie szamponem akurat miałem Turtle Wax Platinium Car Wash. Ogólnie szamponik fajny ładnie zmywa brud i przyjemny taki salonowy zapach. Auto umyte lecz wosku to już na nim raczej nie było. Do felg jak zwykle użyty Autoland Attack plus pędzelek daję bardzo ładny efekt.

Dołączona grafika

2. Po myciu i szuszeniu jako że 2 mce temu auto glinkowane i nie wyczyłem zabardzo jakiś zabrudzeń na lakierze użyłem cleaner PB PP z żółtym aplikatorem Megsa. Pracowało się średnio trzeba naprawdę małą ilość wcierać w lakier i po około 10 min polerowanie.

3. Przygoda z woskiem FK i żółty aplikator megsa. Tutaj duży pozytyw za łatwość nakładania mała warstwa starcza naprawdę byłem w szoku. Jednak nałożenie wosku to czysta przyjemność polerowanie również po około 10-15 min było czystą przyjemnością. Odczekając około 1:30h nałożyłem drugą warstwę FK i po kolejnych 1;30h nałożyłem 3 warstwę. Niestety fotek jakoś takich ładnych nie mam bo już ciemno było a następnego dnia rano odrazu do pracy ale fakt jest że błyszczy się. Czuć że lakier gładziutki.

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Na koła przy wcześniejszym myciu było nałożone Turtle Wax Wet 'N' Black który bardzo ładnie podreślił czerń opony. Potem było jeszcze odkurzanie środka i przetarcie chusteczkami autolandu do kokpitu, oraz powieszenie zapachu AmbiPur Aqua, przetarcie szyb Turtle Wax CLEARVUE® Glass Clean.

Tak więc użyte materiały:

Szampon Turtle Wax Platinium Car Wash

Cleaner POORBOY'S WORLD PROFESSIONAL POLISH

Do felg Autoland Attack

Do szyb Turtle Wax CLEARVUE® Glass Clean

5 mikrofibii oraz 3 pady żółte Megsa

Rano zrobiłem test kropelkowania takie wyszło foto

Dołączona grafika

Mam nadzieje że trochę zabezpieczona panda na zime zobaczymy co i jak. Komentarze uwagi pochwały i rady oraz wskazówki co źle mile widziane. Pozdrawiam Wszystkich.

Jednak teraz po tym etapie dostałem zapalenia krtani i teraz 5 dni w domu ale Koala stoi na parkingu czysta. Trzeba było poświęcić się troche, albo następnym razem ubrać cieplej :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sheeting po FK pierwsza klasa, zwłaszcza, że ładne zdjęcia robisz. Tylko błagam o mniejszy rozmiar, bo połowa mi się nie wczytała, a reszta wyskakiwała pół dnia... 800x600 to maksimum na fora internetowe!

PS. "Panda Team", hehe... Czego to ludzie nie wymyślą.

AbsolutnyPSiWcaleNieOfftop.

Dołączona grafika

Haha, stary, ja chcę taką bluzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu




×
×
  • Dodaj nową pozycję...