Skocz do zawartości

Poor Boy's EX Sealant with Carnuba - test długodystansowy


fonnes

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem zwolennikiem sealantów, ale skoro są to warto je przynajmniej przetestować.

Piotr minetoo zaprezentował ostatnio mniej znany produkt o nazwie Waxoyl, zapowiadając że będzie obserwował jego trwałość

i zachowanie w dłuższym okresie czasu.

Zainspirowało mnie to do testowego nałożenia produktu szerzej dostępnego na naszym rynku i chyba bardziej przystępnego cenowo.

Swego czasu kupiłem Poor Boy's EX Sealant with Carnuba, leżał sobie i czekał aż wreszcie przyszedł jego czas :)

Do testu przeznaczyłem przód (maska+błotniki) mojego samochodu. Dlaczego tylko przód??? Niestety nie mam garażu i wszystkie

prace wykonuje "pod chmurką". W czasie przygotowania powierzchni i nakładania produktu aura była bardzo zmienna. Przelotne opady

deszczu nie dawały szans na prawidłowe zrobienie całego auta, tym bardziej że chciałem przygotować powierzchnię

zgodnie ze wszystkimi zasadami sztuki ;)

Nie chciałem odwlekać tego testu w czasie, bo jednym z zamysłów tego testu jest próba porównania trwałości z Waxoyl którego minetoo

nałożył na Audi.

Oto nasz bohater:

Dołączona grafika

Produkt ma konsystencję półpłynnej śmietanki o żółtawym kolorze i przyjemnym słodkawym zapachu trudnym, dla mnie, do określenia, ładnie pachnie i tyle 8-)

Nakłada się go bardzo łatwo, również spolerowanie nie wymaga wysiłku i czasu.

W mojej ocenie sealant bardzo przyjemny w użyciu.

"Panel testowy" przed

Dołączona grafika

Myciu, myciu

Dołączona grafika

W przygotowaniu powierzchni stosowałem produkty z górnej półki - nie ma lipy :lol:

Dołączona grafika

Po dekontaminacji, której nie uwieczniłem bo "na czarnym nie widać", poleciałem glinką.

Auto w kwietniu przeszło cały proces oczyszczenia lakieru po zimie, więc glinka po ataku

Iron-X i "środkiem do smoły" ;) nie miała za wiele do zrobienia.

Dołączona grafika

Delikatna korektę lakieru robiłem we wrześniu ub.r. Od tamtego czasu pojawiło się trochę drobnych rysek, więc

zdecydowałem się liznąć panele testowe żeby lakier się, Panie, ładnie świecił :lol:

Dołączona grafika

Jako że moja DAS-6 jest "na wypożyczeniu" do pracy użyłem rotacji "Poor Detailer's Polisher" :)

Dołączona grafika

Finishowałem Shollem S40. Niektórzy powiadają że to, w zasadzie, cleaner :-??

Dołączona grafika

No i finałowo przed LSP:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Powierzchnia testowa ready:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

"Masujemy"

Dołączona grafika

Miało być "50/50" ale słabo widać :( - sealant nałożony po lewej stronie.

Dołączona grafika

Producent zaleca odczekanie 30-60 min. po nałożeniu przed polerowaniem.

Odczekałem, spolerowałem no i grande finale:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Na koniec pierwszy próba "ingów" :-B

Kropelking

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Kropelki szału nie robią, jak to przy sealantach.

Spływing

u-8FmIrKL-Y

A teraz: czas start i zobaczymy jak długo wytrzyma. :ympray:

Dziękuję bardzo za uwagę i zapowiadam że:

https://encrypted-tbn3.google.com/images?q=tbn:ANd9GcRx2cICjWkidoszn6xY8iRP7eI1juYW2VwsxP98ZK47nhMHyj004g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Normalnie się polerowało bo takim czasie czekania?

Tak jak wspomniałem - łatwo, nawet zaskakująco łatwo również w miejscach

gdzie się trochę grubiej nałożyło ;)

jak wygląda powierzchnia po nałożeniu ? jest jakiś lepszy look ? i jak śliskość ?

Śliskość dobra, natomiast jakiegoś zauważalnego podbicia look'u nie stwierdziłem.

W sumie wygląda nieźle, nawet trochę "mokro", nie ma tego "plastikowego" blasku

jaki dają niektóre hybrydy czy syntetyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny test - zarówno produktu jak i formy w jakiej Nam go zaprezentowałeś - powinieneś robić to częściej :u

Jeśli chodzi o porównanie do Waxoyla, na filmiku które ktoś pokazywał porównywano go z EX-P. Zastanawiam się czy ten dodatek carnauby będzie znacząco obniżał trwałość..

Obserwuje i czekam :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I niestety, wygląda na to, że oba produkty tzn. Waxoyl testowany przez minetoo, jak i równolegle (czasowo) testowany

PB EX Sealant with Carnuba nie sprawdziły się :(

Sheeting a raczej shiting, po dziewięciu dniach od nałożenia jednym spłukaniu na bezdotyku i umyciu szamponem Sonax.

Cp3Q6uhzHns

"Kropelki" przed umyciem :(

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Patrząc na to wszystko, stwierdziłem że nie ma sensu ciągnąc dalej tego testu. Produkt się nie sprawdził, a przynajmniej

na lakierze mojego auta i moim sposobie aplikacji. Być może gdzieś popełniłem błąd :-??

Tak więc zrobiłem "wax off, wax on" i nałożyłem płynnego Natty's-a Blue - zobaczę ile on posiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zony aucie na felgach mam od ok. 3tyg EX-P i poki co jest ok. Po ostatnich deszczach ladnie kropelkowal i nawet felgi nadal czyste sa.

w miedzyczasie nie bylo zadnego mycia itp - jedynie jakies 3-4dni deszczu.

EX-P to czysty sealant i jest lepszy do wyrabiania sobie zdania nt sealantow niz EX.

Mirek, proponuje sciagac zegarek do pracy, bo porysowac sprzaczka od zegarka jest baaardzo latwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek to stary wyga...nie porysuje nic ;)

na zony aucie na felgach mam od ok. 3tyg EX-P i poki co jest ok. Po ostatnich deszczach ladnie kropelkowal i nawet felgi nadal czyste sa.

Masz jakieś zdjęcia z kropelkowania. Jak była powierzchnia przygotowana przed nałożeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...