Skocz do zawartości

Moje oczko w głowie


Dylan80

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

oto moje cudo, przynajmniej dla mnie. Czas marzec, co zrobione: mycie wstępne aktywną piana, mycie Meguiars Gold Class , glinkowanie Smooth Surface Clay z Quick Detailerem , potem usuwanie swirli z pomocą Meguiars Ultimate Compound i na koniec wosk Gold Class Carnauba Plus Wax.

Auto ma w tej chwili 4 lata, lakier perłowy czarny, dół maski i przedni zderzak oraz szyba bardzo mocno podziurawione przez kamyszki. To mnie najbardziej wpienia ale żonie nie jestem w stanie wytłumaczyć zasadność wydawania kasy na lakierowanie tych elementów. Szybę może wymienie bo pod słońce jadąc bardzo słabo widać drogę. Wszystkie wymienione środki pochodzą z Meguiars Paint Restoration Kit, wszystko prace wykonane ręcznie - masakra, ręce chcą odpaść.Największe dla mnie odkrycie to glinka. Tyle lat męczyłem się z usuwaniem smoły i innych badziewi z lakieru a tu taki super środek, Ultimate Compound też robi robote, podejrzewam, że przy użyciu polerki DA było by jeszcze lepiej. Oto efekt końcowy:

Dołączona grafika

tak wyglądała maska przed użyciem Ultimate Compound

Dołączona grafika

a tak po ( przedzieliłem maskę taśmą na pół aby samemu sprawdzić czy warto było wydać tyle kasy):

Dołączona grafika

Jeżeli nie pada deszcz to po takim przygotowaniu auta jedynie omiatam je z kurzu "papugą" codziennie i przez dwa tygodnie można nic więcej nie robić. Ale kiedy u nas nie pada przez dwa tygodnie?

A oto inne ujęcia:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

na tym auto zrobione zimą z pomocą shamponu TripleWax wAsh&wax,politury Porzelack Teflon i wosku TripleWax Zip Wax, też niezły efekt ale wosk o wiele słabszy jakościowo.

Dołączona grafika

Po tym zabiegu przez długi czas myłem auto na myjnie bezdotykowej ciśnieniowo i bez większych nakładów pracy tj. aktywna piana, spłukanie auto wyglądało tak jak na zdjęciu.

I to by było na tyle. Wciągnęło mnie to dość mocno, niedługo trzeba będzie założyć wątek: Jak się leczyć z detailingu?

Pozdrawiam wszystkich sobotnich urabiaczy rąk. Sorry za średnią jakość zdjęć ale to tylko smartfon 5 Mpix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


chodzi mi po głowie korekcja lakieru polerką rotacyjną ale nie mam z tym żadnego doświadczenia. Trochę poczytałem już i wiem czego bym potrzebował odnośnie padów i środków ściernych (pady Flexipads 130mm, średni i miękki, pasty IP2000 i SF400 Manzerna oraz talerz 25mm) , polerkę Celmy jakąś działającą znalazłem w garażu więc odpada koszt zakupu. Za same pady i pasty i tak musiałbym wydać około 200zł więc nie mało. Ktoś się orientuje ile to kosztuje u profesjonalisty? Druga sprawa, że maskę i zderzak przedni mam mocno poobijaną od kamyszków spod kół innych samochodów jak mniemam i tego żadna polerka nie zniweluje, więc nie wiem czy warto. Może lepiej usiąść sobie na rękach jak nie wie się co z nimi zrobić :?: hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dylan - jeśli chcesz osiągnąć pożądany efekt, najpierw odwiedź lakiernika i pomaluj co trzeba. Czy warto zabierać się za korektę samemu? Na pewno tak, ze względu na satysfakcję oraz mimo wszystko mniejszy koszt ponieważ kupisz kosmetyki, które wystarczą na pewien czas. Pytanie tylko czy czujesz się na siłach, żeby zrobić to samemu? Jeśli nie, szukaj kogoś ze Śląska, kto siedzi w temacie, zapłać za pomoc przy korekcie (przy okazji się czegoś nauczysz) lub po prostu oddaj w ręce specjalisty, jest tu chyba kilku chłopaków ze Śląska. Następnie tylko dobry szampon, dwa wiadra, rękawica, ręcznik, QD i można się bawić samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...