Skocz do zawartości

Honda Civic 1997 5D - Rock&Roll [Dużo fotek !]


szynka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! :ymhug:

Pragnę Wam przedstawić, kolejny raz swoją Hondę. Ostatni raz widzieliście ją tutaj: Honda Civic 1997 5D - Wash, Rock&Roll and Wax

Auto było w marcu u lakiernika na konserwacji, drobnych zaprawkach na tylnych ćwiartkach i wymiany błotników, drzwi bo jakiś "uprzejmy" przerysował mi cały bok, dwa razy.... fotki tutaj klik klik. Auto odebrałem dwa tygodnie później, w stanie jak na zdjęciach poniżej:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Całe auto "nawoskowane" jak i środek również. Pełno plaka, wszystko się kleiło... tym zająłem się od razu.

Auto po porządnym myciu prezentowało się tak:

SJr9YZQd3mk

Jak widać, pięknie 3:-O

Prace zacząłem od mycia letnich felg przy pomocy SNB APC, Wolf Deionizer, Prickbort, Mothers Foaming Wheel & Tire Cleaner.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Kropelki Cherry Glaze na LR:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Felgi i opony czyste:

Dołączona grafika

Mothers FWTC bardzo fajny środek, dobrze rozpuszcza brud i czyści.

Po felgach czas na mycie - Prickbort, VP Citrus Pre-Wash, VP pH Neutral Snow Foam VP Concencrated Car Shampoo, rękawica Sonus, pędzelki itd.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jak widać, auto bez klamki - musiałem ją podkleić bo naderwał się uchwyt mocowania do drzwi.

Po myciu czas na glinkowanie przy pomocy BH Medium, BH Regular te dwie na dachu, VP Clay reszta, ONR + VP Citrus Bling jako poślizg.

Dołączona grafika

Po glinkowaniu czas na usunięcie dodatkowych 5km w postaci naklejki:

Dołączona grafika

Opalarka, IPA, Prickbort i gotowe:

Dołączona grafika

oraz oznaczeń z klapy bagażnika:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

te niestety musiały zostać przyklejone... po latach powstała "otoczka" dookoła napisów. Po kilku podejściach papierami,

wełną, gąbkami odpuściłem, bo mikronów co raz mniej a ślady były głębokie.

Zabrałem się wiec za oklejanie plastików i uszczelek.

W między czasie kolega zajął się silnikiem:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Czas na korektę :ymparty:

Plan był prosty - usunąć rysy po "woskowaniu" + korekta paneli które były malowane i polerowane.

Kestrel DA, żółty Flexipads nasączony pastą Meguiars #205 - mógłbym użyć np PB SSR1 ale chciałem mieć kombo z większym cięciem.

Dołączona grafika

Panel przed:

Dołączona grafika

Po:

Dołączona grafika

50/50:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jest bardzo dobrze! Kombo się sprawdziło, możemy iść dalej :ugeek:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Rysy na klapie bagażnika przeleciałem papierem 3000 i spolerowałem padem pomarańczowym SNB+ Meguiars #105:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dalej:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Drzwi wymieniane:

Dołączona grafika

Czas na test nowego systemu - pady z mikrofibry od Flexipads.

Są dwa rodzaje - tnące i wykańczające, każdy w 4 rozmiarach - 55/80/130/160mm.

Zaczynamy - Megs #105, bieg 4 i jazda !

Dołączona grafika

Po:

Dołączona grafika

Jak widać efekt bardzo dobry. Gdzieniegdzie zostają drobne głębsze rysy, ale to zostawiam. Po kolejnym przejeździe/ach pewnie by zeszły. Ewidentnie widać że, potrzeba wykończyć - powierzchnia jest taka "zamglona".

Pracuje się tym dobrze - system ten testuje chwilę, lecz na razie więcej nie powiem ;)

Po wykończeniu:

Dołączona grafika

Czas na maskę - tutaj gość poszalał. Dach był nie ruszany, drzwi na szybko, natomiast maskę "wymuskał" na swój sposób.

Po próbie pomarańczowy flexi + #205 przeszedłem od razu do MF+105.

Przed:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Po:

Dołączona grafika

Po wykończeniu:

Dołączona grafika

50/50:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Po korekcie, wyjeżdżamy na mycie - IPA, VP Citrus Pre-Wash, VP pH Neutral Snow Foam, VP Concentrated Car Shampoo, rękawica CarPro, pędzelki, ręcznik Yellow Premium Drying Towel.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Po myciu i osuszeniu, czas na zabezpieczenie, wybór:

Dołączona grafika

Cleaner nałożony niebieską gąbką DOL przy pomocy DA. Bardzo wydajny, zużyłem mniej niż 1/2 strzykawki (sampler) na całe auto.

Tłusty, fajnie się pracuje lecz jak na 1szy kontakt to tyle mogę napisać.

Dołączona grafika

Nakładamy wosk:

Dołączona grafika

Wosk nakładałem ręcznie. Natomiast dach i maskę przy pomocy czarnego pada ABW+DA.

Bardzo fajnie się rozprowadza, ściera momentalnie i do tego pachnie mega!

Plastiki, uszczelki, opony odświeżone DB Replenish:

Dołączona grafika

Hm.... to by było prawie na tyle :) Fotki całego auta są jakie są, nie robiłem po wyjeździe bo nie było czasu...

Auto wygląda trochę inaczej, bardziej mokre, lśniące, bardziej to widać popołudniu kiedy słońce tak nie świeci.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Tak wiem, okno jest uwalone, ale to dlatego że kumpel mi ściągał folie z małej szybki i nie umył...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Bonus:

Odpychanie wody na myjni bezdotykowej. Co prawda jest to dwa dni od nałożenia ;)

4X7eE8hjyi0

Dziękuje za uwagę i cierpliwość w czytaniu i przeglądaniu tej relacji,

pozdrawiam

s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Panie S. dzisiaj będzie 5- :P bo liczyłem na więcej zdjęć hehe :)

A poważniej, w końcu znów wygląda tak jak trzeba, ten pirates black miażdży naprawdę :u

Mogłeś jeszcze na koniec się pokusić jak filmik z holsami był na początek to na koniec już bez holsów słoneczko pokazać :)

Tak w ogóle filmiki nagrywane kom?

A i te pady z mf, dotychczas myślałem, że tylko megs ma, a tu flexi też, a w gdzieś dostępne u nas w ogóle?

Do czego je można porównać futerka czy cutting pada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poważniej, w końcu znów wygląda tak jak trzeba, ten pirates black miażdży naprawdę :u

Mogłeś jeszcze na koniec się pokusić jak filmik z holsami był na początek to na koniec już bez holsów słoneczko pokazać :)

Tak w ogóle filmiki nagrywane kom?

Dzięki Marcin!

Mogłem, ale jak robiłem ostatnie fotki to miałem tylko tani aparat, który filmy nagrywa.. domyślasz się w jakiej jakości ;)

Pierwszy nagrywałem aparatem w pracy, ale może coś dokręcę po myciu :)

A i te pady z mf, dotychczas myślałem, że tylko megs ma, a tu flexi też, a w gdzieś dostępne u nas w ogóle?

Do czego je można porównać futerka czy cutting pada?

Te pady do kupienia od razu w flexipads.pl.

Hmm, ani do tego ani do tego.

Nie grzeją aż tak jak gąbki tnące, nie zostawiają rys jak wełna, z dobrą techniką można bardzo ładnie wykończyć - ale nie na miękkich lakierach, bo widać że coś zostaje.

Więcej postaram się napisać za jakiś czas, wraz ze zdjęciami :u

Kolor zacny :shock:

Lubię to :u

Dzięki Piotrek !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super szynka, świetnie Ci ta Honda wychodzi :u

Powiedz, zamierzasz w niedalekiej przyszłości bawić się w fillery? Powiem szczerze, że widząc Twój temat, myślałem, że jako lsp ujrzę coś wypełniającego - a tu miła niespodzianka :)

Lakier miazga, już o tym mówiłem ^:)^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...